جعبه

درمان كوليت با گياهان دارويي در طب سنتي

درمان كوليت با گياهان دارويي در طب سنتي

كساني كه دچار كوليت شده اند مي توانند از طريق گياهان اين بيماري را درمان كنند. براي درمان اين بيماري بايد تغذيه خود را اصلاح كنيد تا به نوعي از اين بيماري پيشگيري كنيد. در اين مقاله  3 گياه مفيد براي درمان كوليت را آماده كرده ايم. توصيه ما اين است كه اين بخش را از دست ندهيد.

از ديدگاه طب سنتي دو مرحله براي درمان كوليت وجود دارد، نخستين درمان و ساده‌ترين درمان، درمانهاي پيشگيرانه و نگه‌دارنده هستند كه مهمترين آن اصلاح تغذيه بيمار است.

در واقع بايد بيمار را از خوردن غذاها و خوراكي‌هاي بلغم‌زا و خشكي‌زا منع و اين نوع غذاها را از رژيم بيمار حذف كنيم؛ خوراكي‌هايي مانند ماست، دوغ و ميوه‌هايي چون گرمك و هندوانه و غذاهايي چون بادمجان، سير، سس، ترشي، فلفل، دارچين و زنجبيل و همچنين قرمه‌سبزي، آش رشته و خورش لپه از جمله مواردي هستند كه در ابتداي امر از رژيم غذايي بيمار حذف مي‌شوند.

[caption id="attachment_1752" align="alignnone" width="300"] درمان كوليت روده با طب سنتي[/caption]

ساده‌ترين داروهايي كه در اين مرحله براي بيمار مبتلا به كوليت استفاده مي‌شوند خاكشير، بارهنگ و شويد هستند كه هر كدام به شيوه‌هاي زير مصرف مي‌شوند:

خاكشير:

خاكشير با آب جوش از بهترين درمانگران كوليت است؛ اگر بيمار از اسهال شديد و از دفع كف و بلغم شكايت دارد بهتراست از خاكشير بو داده با آب جوش استفاده كند (ميزان مصرف آن با توجه به سن و وزن بيمار متفاوت است اما عموما 2 تا 3 قاشق غذاخوري خاكشير با آب جوش به مدت روزي يك تا 2 بار )

[caption id="attachment_1753" align="alignnone" width="300"] درمان كوليت با خاكشير[/caption]

بارهنگ:

بارهنگ نيز يك تا 3 بار در روز مورد مصرف قرار مي‌گيرد كه بسته به شرايط بيمار به خصوص بيماراني كه با دفع كف و بلغم و خون مواجه هستند، دفعات مصرف بارهنگ را افزايش مي‌دهيم (3 تا 5 بار و هر بار يك قاشق غذاخوري با آب جوش استفاده مي‌شود)

در اين حالت نيز اگر بيمار از اسهال رنج مي‌برد بهتر است از بارهنگ بو داده با آب جوش به مدت 3 تا 5 با در روز استفاده شود.

[caption id="attachment_1754" align="alignnone" width="300"] درمان كوليت با بارهنگ[/caption]

شويد‌:

سه قاشق غذاخوري شويد را با دو ليوان آب مي‌جوشانيم تا يك ليوان بماند، سپس آنرا صاف كرده و آب شويد حاصل با عسل شيرين مي‌شود؛ در مواقع اسهال، دل‌پيچه و حالت تهوع همراه با بارهنگ و خاكشير در طول روز مصرف مي شود (يك تا 5 بار در روز).

[caption id="attachment_1755" align="alignnone" width="275"] درمان كوليت با شويد[/caption]

 

درمان كوليت٬ درمان كوليت با بارهنگ٬ درمان كوليت با خاكشير٬ درمان كوليت با شويد٬ درمان كوليت با گياهان دارويي٬ درمان كوليت در طب سنتي٬ درمان كوليت روده بزرگ٬ درمان كوليت روده عصبي٬ كوليت٬ كوليت روده٬ كوليت زخمي٬ كوليت عصبي٬ كوليت معده


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ دى ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۱۳:۳۸ توسط:وي پك موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :