جعبه

مزيت ژلاتين براي زيبايي پوست،مو و لاغري در طب سنتي

۱۲ مزيت ژلاتين براي زيبايي پوست، مو و لاغري

فوايد ژلاتين براي زيبايي

ژلاتين مزاياي زيبايي فوق العاده اي دارد و از حذف جوش هاي سرسياه گرفته تا جوان سازي پوستتان موثر است.

ژلاتين يك ماده گرانبهاست و به دليل اين كه باعث بهبود زيبايي طبيعي مي شود ارزشش بيشتر نمايان مي شود!
تركيبات ژلاتين چيست؟

قطعا همه ما پودر ژلاتين خريداري مي كنيم تا با آن ژله، دسر و... آماده كنيم، اما مي دانيد محتويات آن چيست؟ خوب، ژلاتين از استخوان ها يا پوست هاي حيواني بدست مي آيد– مصرف آن را ناديده نگيريد! اين ماده يك غذاي بسيار مغذي است كه باعث افزايش كلاژن سازي مي شود و با تاخير در چين و چروك باعث جوان ماندن پوست مي شود. استخوان، پوست و بافت همبند از كلاژن تشكيل شده است، كلاژن پروتئيني است كه ژلاتين را توليد مي كند.

اگر چه اكثرا ژلاتين از پوست خوك بدست مي آيد، پس مطمئن شويد كه ژلاتين ارگانيك حيوان علف خوار كه معمولا حلال گوشت است و ترجيحا از گاو بدست مي آيد، را خريداري كنيد.

يكي از غني ترين و بهترين منابع ژلاتين، آبگوشت قلم و استخوان(آب قلم) است! آب قلم يك غذاي سالم در طب سنتي است كه مي تواند در رژيم غذايي پالئو مورد استفاده قرار گيرد و بسيار سالم و مغذي است.

ژلاتين براي زيبايي

  1. راز جواني پوست

بهترين مزيت زيبايي ژلاتين اين است كه راز جواني پوست است! ژلاتين از كلاژن ساخته شده، پروتئيني كه پوست، استخوان ها، بافت ها و همه چيز را مانند چسب در كنار هم حفظ مي كند. با افزايش سن، سطح كلاژن بدن به عنوان بخشي از روند پيري طبيعي كاهش مي يابد. اين امر باعث ايجاد خطوط ، چين و چروك و افتادگي پوست مي شود! با اين حال، با خوردن غذاهاي غني از ژلاتين يا كلاژن رژيمي، مي توانيد توليد كلاژن را افزايش دهيد. اين روند پيري زودرس را به تاخير مي اندازد و چهره تان جوان تر به نظر مي رسد و اين جواني ماندگارتر خواهد شد! براي جوان كردن پوستتان سعي كنيد آب قلم و استخوان را به رژيم غذايي خود اضافه كنيد.

  1. جلوگيري از كشش و ترك هاي پوستي

مصرف ژلاتين در بهبود خاصيت كشساني و استحكام پوست مفيد است و مانع ترك هاي پوستي ناشي از بارداري هاي ناخوشايند مي شود . سعي كنيد آب قلم و استخوان كه غني از مواد مغذي است مصرف كنيد كه نه تنها مانع ترك پوست مي شود، بلكه باعث تغذيه شما و جنين تان مي شود!

  1. سلوليت را كاهش مي دهد

ممكن است به دليل كاهش توليد كلاژن در بدنتان، بين زانو و استخوان مفصل ران و بين ران و كفل دچار سلوليت(تجمع بافت چربي در نقاطي از بدن) شويد. به همين دليل است كه شما نياز به مصرف كلاژن غذايي داريد تا بتوانيد كلاژن موردنيازتان را دريافت و ذخيره كنيد تا بتوانيد پوستي سفت و صاف و كشيده داشته باشيد. آب قلم و استخوان يا مكمل هاي كلاژن با كيفيت بالا مصرف كنيد تا بتوانيد تجمع چربي و سلوليت بدنتان را كاهش دهيد.

  1. براي داشتن موهاي ضخيم تر و بلند تر

يكي ديگر از مزاياي زيبايي ژلاتين اين است كه باعث رشد مو مي شود! اگر دوست داريد رشد موهايتان افزايش بيابد، بايد سعي كنيد غذاهاي غني از ژلاتين را بخوريد. آب قلم استخوان بهترين منبع ژلاتين است، به همين دليل من مصرف آن را به شما توصيه مي كنم.

  1. پوست را نرم و صاف مي كند.

شما مي توانيد با مصرف غذاهاي غني از ژلاتين و همچنين با ماساژ آن روي صورتتان، پوستي نرم و صاف داشته باشيد! براي نتايج شگفت انگيز روي پوست ماسك زير را امتحان كنيد:

ماسك صورت ژلاتين و عسل:

در يك كاسه كوچك، يك دوم قاشق چاي خوري پودر ژلاتين ، 1 قاشق چاي خوري عسل خام و 1 قاشق چايخوري گليسيرين گياهي را مخلوط كنيد. همه آنها را خوب مخلوط كنيد. با استفاده از يك براش آرايشي، آن را روي صورت خود بماليد، از تماس با چشم خودداري كنيد. سپس به مدت 10-15 دقيقه صبر كنيد و پس از آن ابتدا به آرامي با آب گرم بشوييد، سپس با آب سرد. در نهايت پنبه آغشته به عصاره ارگانيك رز را به پوستتان بزنيد و سپس 3-4 قطره روغن آرگان را براي مرطوب شدن پوستتان استفاده كنيد. شما مي توانيد اين كار را هر روز انجام دهيد تا پوستي نرم و صاف داشته باشيد.

[caption id="attachment_1111" align="alignnone" width="300"] ماسك ژلاتين و عسل[/caption]

 

  1. ناخن هاي براق و قوي

رژيم غذايي نقش مهمي در سلامت ناخن ها ايفا مي كند! با خوردن غذاهاي مناسب ناخن هاي قوي و براق خواهيد داشت و رشدشان سريعتر خواهد شد! غذاهاي غني از ژلاتين مانند آب قلم و همچنين غذاهاي غني از ويتامين E، ناخن هاي شما را تقويت مي كنند پس سعي كنيد بيشتر از آنها مصرف كنيد!

7- كاهش جوش هاي سرسياه

شما مي توانيد با استفاده از ژلاتين و شير، ماسك صورت تهيه كنيد تا از شر جوش هاي سرسياه خلاص شويد و منافذ مسدود شده پوستتان را درمان كنيد

[caption id="attachment_1114" align="alignnone" width="300"] درمان جوش سر سياه[/caption]

 

8- تهيه ژل مو خانگي مورد دلخواهتان.

شما توانيد يك ژل مو خانگي بسازيد اين كار فوق العاده آسان است با كمك ژلاتين مي توانيد آن را تهيه كنيد! هنگامي كه شما اين ژل خانگي را درست كرديد، مي توانيد از اين محصول طبيعي و فاقد مواد شيميايي استفاده كنيد و با استفاده از اسانس هاي مختلف مي توانيد عطر و طعم مخصوصي به آن اضافه كنيد!

  1. تقويت مو

ژلاتين غني از پروتئين است، پروتئين يكي از مواد مغذي است كه موجب تقويت تارهاي مو مي شود . اگر پروتئين كافي در بدن يا مو نباشد چه اتفاقي مي افتد؟ خوب، موهاي شما به راحتي مي ريزد، زيرا ريشه آن ضعيف مي شود! موهايتان را با مصرف ژلاتين تقويت كنيد و يا حتي آن به شامپويتان اضافه كنيد تا موهايتان را از بيرون تقويت كند! پس يك شامپوي پروتئيني خاص خودتان خواهيد داشت كه موجب استحكام بيشتر ريشه موهايتان مي شود .كافي است يك الي دو قاشق چاي خوري پودر ژلاتين را به يك شامپو طبيعي بدون سولفات 8 اونسي اضافه كنيد. به مدت يك دقيقه محتويات را كاملا تكان دهيد كه به خوبي تركيب شوند.

[caption id="attachment_1115" align="alignnone" width="300"] ماسك مو[/caption]

 

  1. پاكسازي پوست

آيا شما به دنبال پاك كننده پوست طبيعي هستيد كه كاملا موثر باشد؟ از پودر ژلاتين استفاده كنيد! مي توانيد آن را با ساير بذرها از جمله بلغور جو دوسر، آرد نخود يا آرد ذرت مخلوط كنيد: 1 قاشق چاي خوري آرد ذرت و 1/2 قاشق چاي خوري پودر ژلاتين را با هم مخلوط كنيد. حالا فقط اندكي آب اضافه كنيد تا خمير بدست بيايد و سپس آن را روي صورتتان كامل بماليد، از تماس با چشمانتان خودداري كنيد، سپس با آب ولرم بشوييد و 3-4 قطره از روغن مورد دلخواهتان را(مانند روغن جوجوبا) را براي مرطوب كردن پوستتان استفاده كنيد.

ژلاتين براي لاغري و كاهش وزن
  1. كمك به كاهش وزن

اندام متناسب اندامي جذاب است. ژلاتين به كاهش وزن كمك مي كند، زيرا حاوي پروتئين است كه باعث مي شود به مدت طولاني احساس سيري داشته باشيد. شكم پر شما را از خوردن فست فودهاي ناسالم دور مي كند! ژلاتين براي كاهش وزن مفيد است، زيرا به سم زدايي كبد كمك مي كند تا بتواند عمللكرد مطلوبي داشته باشد. كبد ارگانيسم بسيار مهمي براي متابوليسم چربي است و نقش مهمي در مديريت وزن ايفا مي كند، بنابراين براي افرادي كه تمايل به كاهش وزن دارند اين نكته بسيار مفيد است.

[caption id="attachment_1116" align="alignnone" width="300"] رژيم لاغري[/caption]

 

  1. سفتي پوست

براي سفت شدن پوست شل از ژلاتين و آب استفاده كنيد. اين دو مواد را با هم تركيب كنيد. اين تركيب، ژلي را تشكيل مي دهند كه براي سفتي پوست ايده آل است! سفت شدن پوست همچنين باعث كوچك شدن منافذ باز پوست مي شود، زيرا منافذ باز پوست با چربي و آلودگي مسدود مي شوند و يا حتي بزرگ تر مي شوند. براي ساختن يك ماسك سفت كننده صورت دستورالعمل زير را دنبال كنيد:

ماسك سفت كننده پوست: در يك كاسه، 2 قاشق چاي خوري پودر ژلاتين را به ¼ فنجان آب گرم اضافه كنيد. قبل از اضافه كردن 2 قاشق چايخوري آب ليمو تازه، آن را به شدت مخلوط كنيد تا يك ژل درست شود و سپس صبر كنيد مخلوط خنك شود. مقداري از اين ژل را روي پوست خود بماليد، از تماس با چشم ها خودداري كنيد. اجازه دهيد ماسك براي 15 دقيقه روي صورت باقي بماند، سپس با آب سرد بشويد. بعد از شستشوي صورت با كره شيا صورتتان را مرطوب كنيد. و بقيه ماسك را براي استفاده بعدي در يخچال ذخيره كنيد.

[caption id="attachment_1117" align="alignnone" width="300"] سفت كردن پوست[/caption]

از كجا ژلاتين تهيه كنيم؟

همانطور كه در ابتداي اين مقاله ذكر شد، لطفا اطمينان حاصل كنيد كه ژلاتين گاو كه حلال گوشت هست خريداري كنيد. شما مي توانيد از اين ماده به صورت موضعي استفاده كنيد يا آن را روزانه مصرف كنيد.

نحوه مصرف ژلاتين

بهتر است آب قلم خانگي مصرف كنيد اما اگر نتوانستيد، بهترين راه براي مصرف ژلاتين اين است كه با استفاده از پودر ژلاتين در منزل ژله تهيه كنيد . برخي افراد مكمل هاي كلاژن مصرف مي كنند ، مثلا مكمل كلاژن پپتيد، مكمل هاي كلاژن بدون گلوتن، و فاقد GMO.

با مصرف 1 قاشق غذاخوري ژلاتين در روز به نتايج مطلوبي خواهيد رسيد .

پاكسازي پوست با ژلاتين٬ پودر ژلاتين٬ پوست چرب٬ پوست خوب٬ پوست گندمي٬ تقويت مو٬ تقويت مو با ژلاتين٬ ژلاتين٬ ژلاتين براي لاغري٬ كاهش وزن٬ كلاژن٬ ماسك چاقي صورت٬ ماسك ژلاتين٬ ماسك ژلاتين براي چاقي صورت٬ ماسك صورت٬ ماسك مو٬ مزاياي ژلاتين براي پوست و مو


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۲۴:۳۶ توسط:وي پك موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :