جعبه

ماسك هاي جوان كننده ي پوست

ماسك هاي ميوه اي جوان كننده پوست

اگرچه مي‌توانيد محصولات بهداشتي – آرايشي با منشاء گياهي را تجربه كنيد اما مي‌توانيد با نسخه‌هاي سنتي و ساده‌اي كه در اختيارتان مي‌گذاريم در آشپزخانه‌تان كرم گياهي بسازيد.

[caption id="attachment_715" align="alignnone" width="300"] ماسك ميوه اي[/caption]

خنده را روي صورت‌تان حك كنيد

به گزارش پاكيمان به نقل از مجله سيب سبز، عصاره رازيانه اگرچه به‌صورت صنعتي در عطاري‌ها و داروخانه‌هاي گياهي وجود دارد اما شما در منزل نيز مي‌توانيد آن را تهيه كنيد. تنها كافي است گياه خشك شده رازيانه را از عطاري‌ها بخريد و سه قاشق غذاخوري از آن را با دو ليوان آب جوش دم كنيد. پس از آنكه آب به جوش آمد و يك ليوان از آب اين مخلوط باقي ماند حرارت را خاموش كرده و اين مخلوط را از صافي بگذرانيد سپس اجازه دهيد كه عصاره به دست آمده از رازيانه خنك شود.

پارچه‌اي نخي و سفيدرنگ ‌برداريد و آن را با عصاره خيس كرده و روي صورت خود بكشيد. ۲۰دقيقه دراز بكشيد و هرگاه لازم شد عصاره رازيانه را روي پارچه اسپري كنيد. عصاره رازيانه كمك مي‌كند پوستي جوان و بانشاط و بدون چروك داشته باشيد.

[caption id="attachment_706" align="alignnone" width="300"] جوان سازي پوست[/caption]

 

با چين و چروك خداحافظي كنيد

تقويت سلول‌هاي پوست و آبرساني مناسب به آنها براي پيشگيري و درمان خشكي و چين و چروك عميق پوست از مهم‌ترين توصيه‌هايي است كه متخصصان زيبايي و پوست به مراجعه‌كنندگان خود مي‌كنند. براي استفاده از اين ماسك كافي است يك خيار متوسط را بدون پوست رنده كنيد و آن را با يك قاشق غذاخوري روغن گليسيرين تركيب كرده و به‌مدت ۲۰ دقيقه هر شب روي پوست خود قرار دهيد. براي تهيه اين ماسك حتي مي‌توانيد از پوست خيار به تنهايي نيز استفاده كنيد. كافي است پوست خيار را رنده كرده و با گليسيرين مخلوط كنيد.

[caption id="attachment_707" align="alignnone" width="300"] ماسك خيار و روغن گليسيرين[/caption]

 

براي پوست‌هاي خيلي خشك

اگر پوست خشك يا بسيار خشكي داريد، ماسك خياري كه به شما آموزش داديم را مي‌توانيد به‌مدت ۱۰ شب تكرار كنيد. با تكرار استفاده از اين ماسك مي‌توانيد به اندازه كافي به پوست‌تان آبرساني كنيد و تا مدت‌ها از خشك شدن دوباره آن جلوگيري كنيد.

[caption id="attachment_708" align="alignnone" width="300"] ماسك خيار[/caption]

اگر زير ۳۰ سال داريد، بخوانيد

تمامي خانم‌هايي كه به‌تازگي ۳۰ سالگي را پشت سر گذاشته‌اند بهتر است از لوسيون گوجه‌فرنگي براي حفظ لطافت پوست و پيشگيري از خشكي و چين و چروك زودرس استفاده كنند. بسياري از درمانگران شيوه‌هاي طبيعي درمان گوجه‌فرنگي را بهترين سبزي طبيعي براي جلوگيري از بروز چين و چروك در پوست صورت مي‌دانند. براي تهيه لوسيون طبيعي نياز به دو گوجه‌فرنگي داريد؛ يكي از آنها را رنده كرده و كنار بگذاريد سپس ديگري را داخل خرد كن انداخته و به‌صورت مايع در‌آوريد بعد آن را با يك قاشق غذاخوري آبليموي تازه تركيب كرده و كنار بگذاريد.

براي شروع كافي است به‌مدت ۲۰ دقيقه گوجه‌فرنگي رنده شده را روي تمامي پوست صورت و گردن خود قرار دهيد و سپس آن را از روي صورت خود برداشته و يك دستمال نخي تميز را درون مخلوط گوجه‌فرنگي و آبليمو بيندازيد و آن را به‌مدت ۱۰ تا ۱۵ دقيقه روي صورت‌تان قرار دهيد و در محيطي آرام دراز بكشيد سپس صورت‌تان را با آب نيم ولرم بشوييد.

[caption id="attachment_709" align="alignnone" width="300"] ماسك گوجه فرنگي و ليموترش[/caption]

 

پوست‌تان را ماساژ دهيد

ماساژ صورت با ماسك اسفناج تاثير زيادي در فرم‌گيري عضلات و سلامت سلول‌هاي پوستي دارد. اين ماسك از آن جهت كه با برگ‌هاي تازه اسفناج و شير تازه پرچرب تهيه مي‌شود علاوه بر آبرساني به سلول‌هاي پوست به افزايش نشاط و شادابي آنها نيز كمك مي‌كند. براي تهيه اين ماسك كافي است سه عدد برگ اسفناج را در نصف ليوان شير جوشيده و داغ بريزيد و آن را به‌مدت سه تا پنج دقيقه روي حرارت ملايم قرار دهيد.

اين كار موجب مي‌شود برگ‌ها نرم و لطيف شوند سپس برگ‌ها را به وسيله صافي از شير جدا كرده و پس از سرد شدن روي صورت خود خمير كنيد. اجازه دهيد اين برگ‌ها به‌مدت ۲۰ دقيقه روي صورت‌تان بماند. در اين مدت مي‌توانيد خيلي آرام عضلات صورت‌تان را ماساژ دهيد پس از پايان اين مدت با كمك شيري كه از تهيه ماسك باقي مانده صورت‌تان را بشوييد و اجازه دهيد مدتي اين شير روي صورت‌تان بماند و سپس صورت‌تان را با آب خنك بشوييد.

[caption id="attachment_711" align="alignnone" width="226"] ماسك اسفناج و شير[/caption]

 

به پوست‌تان آب برسانيد

خشكي پوست نيز از جمله عواملي است كه منجر به بروز چين و چروك در سطح پوست مي‌شود. هرقدر ميزان رطوبت پوست كمتر و ميزان خشكي آن بيشتر باشد، چين و چروك‌هاي ريز و عميق‌تري در پوست نمايان مي‌شود. براي پيشگيري از بروز اين چين و چروك‌ها بهترين راه استفاده روزانه از لوسيون گل و برگ ختمي است. براي تهيه اين لوسيون كافي است ۳۰ گرم از برگ و گل ختمي خشك شده را در دو ليوان آب بجوشانيد و آن را صاف كنيد. اين جوشانده را پس از سرد شدن هر شب بعد از پاك كردن كرم‌ها و مواد آرايشي از صورت‌تان روي پوست‌تان بزنيد. اين لوسيون علاوه‌ بر آبرساني به سطح پوست مانع از بروز چين و چروك در صورت مي‌شود. شما مي‌توانيد اين لوسيون را تا صبح روي پوست صورت و گردن خود حفظ كنيد.

[caption id="attachment_712" align="alignnone" width="300"] ماسك گل ختمي[/caption]

 

چروك‌ها را باز كنيد

يكي ديگر از روش‌هاي درمان چين و چروك‌هاي سطحي پوست استفاده از حمام گياه دم‌اسب است. براي استفاده از اين حمام مي‌توانيد سه ليوان از جوشانده گياه دم‌اسب و آب را درون آب نيم ولرم وان بريزيد و به‌مدت ۲۰ دقيقه در اين آب دراز بكشيد. استفاده از اين حمام گياهي دوبار در هفته تاثير زيادي در درمان چين و چروك‌هاي پوست و پيشگيري از پيري زودرس آن دارد. براي تهيه جوشانده گياه دم‌اسب كافي است ۲۰۰ گرم از اين گياه را با چهار ليوان آب جوش در ظرفي بريزيد و روي حرارت قرار دهيد تا از اين چهار ليوان تنها دو ليوان باقي بماند سپس اين جوشانده را به آب وان اضافه كرده و حمام كنيد.

[caption id="attachment_713" align="alignnone" width="199"] ماسك گياه دم اسب[/caption]

 

۱۰ سال جوان شويد

براي تهيه اين لوسيون خانگي بايد از گياه دم‌اسب استفاده كنيد. اين گياه را مي‌توانيد به‌راحتي از عطاري‌ها و داروخانه‌هاي گياهي تهيه كنيد. تهيه لوسيون با كمك اين گياه و استفاده روزانه از آن، بهترين دارو براي پيشگيري از بروز چين و چروك در سطح پوست است. اين گياه امروزه توسط بسياري از كارخانه‌هاي تهيه مواد آرايشي و بهداشتي براي تهيه لوسيون‌ها و كرم‌هاي درمان‌كننده چين و چروك استفاده مي‌شود. براي شروع كافي است يك ليوان از جوشانده گياه دم‌اسب را با يك استكان گلاب و دو قاشق غذاخوري سركه تركيب كنيد و هر شب آن را با كمك پنبه يا پد روي پوست صورت و گردن خود بكشيد.

[caption id="attachment_714" align="alignnone" width="300"] ماسك جوان كننده[/caption]

 

بهترين ماسك٬ بهترين ماسك زيبايي٬ بهترين ماسك صورت٬ پوست زيبا٬ رازيانه٬ ماسك آبرسان٬ ماسك پوست٬ ماسك جوان كننده پوست٬ ماسك خيار و گليسيرين٬ ماسك شير و اسفناج٬ ماسك ضد چروك٬ ماسك ميوه٬ ماسك ميوه اي جوان كننده پوست


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۴۰:۴۰ توسط:وي پك موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :