جعبه

روش هاي تعيين جنسيت جنين با طب سنتي

روش هاي تعيين جنسيت جنين

از قديم الايام، خانواده ها بر سر دختر يا پسر بودن فرزندان خود اختلاف هايي داشته اند. اين عقيده وجود دارد كه در قديم و به دليل احتياج خانواده ها به نيروي كار مرد، تمايل خانواده ها به داشتن فرزند مذكّر بسيار زياد بوده است. البته عقايد خرافي در مورد شوم بودن دختر و مانند آن هم در بسياري از جوامع، در اين امر نقش داشته است.

اين روزها اگر چه عقايد فوق تا حدّي كمرنگ شده است؛ اما با اجراي سياست هاي غلط تنظيم خانواده و كاهش تعداد فرزندان خانواده ها به يك يا دو فرزند، بار ديگر، تمايل به تعيين جنسيت دلخواه فرزند يا به قول معروف،  جور بودن جنس، در بين زوج ها شدت گرفته است.

اين مقاله، به زباني ساده شما را با اصول علمي اين مساله از ديدگاه طب جديد آشنا مي كند و راهكارهاي عملي براي علاقه مندان ارايه مي دهد. البته طبيعتا معرّفي اين راهكارها به معناي تاييد كامل آنها نيست امّا چون در بسياري از مواقع، راهكارهاي ارائه شده به دستورات طبّ سنّتي نزديك است استفاده اجمالي از آنها را تاييد مي كنيم و ان شاءالله در آينده اي نه چندان دور، اين مساله را از ديدگاه طبّ سنّتي هم مورد بررسي قرار خواهيم داد.

 

سازوكار دختر شدن يا پسر شدن نطفه چيست ؟

به زبان ساده، اندام جنسي مردانه، اسپرم(نطفه مردانه) توليد مي‌كند و اندام جنسي زنانه، تخمك(نطفه زنانه).

مرد، اسپرم توليد شده در بيضه‌هايش را توسط مايع مني و از طريق آلت تناسلي‌، به مهبل(واژن، مجراي تناسلي زن) وارد مي‌كند. اين اسپرم‌ها بعد از انزال در مهبل زن باقي مي‌مانند و تعدادي از آنها با شنا كردن در محيط  مرطوب آنجا وارد رحم مي شوند.

اسپرم بعد از وارد شدن به رحم زن در طول آن حركت مي‌كند و بالا مي‌رود، اگر بعد از ورود اسپرم به رحم، تخمكي در آنجا موجود باشد، عمل لقاح با پيوستن اسپرم و تخمك تكميل مي‌شود و جنين تشكيل مي‌گردد. اين جنين در رحم مادر لانه‌گزيني مي كند كه اين اتفاق همان بارداري است.

مردان دو نوع اسپرم توليد مي‌كنند، اسپرمي كه حاوي كروموزوم X است و اسپرمي كه حاوي كروموزوم Y است.

اسپرم X، درشت تر و سنگين تر  از اسپرم Y و طول عمر آن هم بيشتر است. اسپرم Y، كوچكتر  و سريعتر است ولي كم جان تر و ضعيفتر و طول عمرش هم كوتاه تر است. در واقع تفاوت اين دو نوع اسپرم است كه پايه و اساس انتخاب جنسيت را تشكيل مي دهد و تمام روشهاي انتخاب جنسيت در طبّ جديد مبتني بر اين تفاوتها است.

اگرچه اسپرمهاي Y ضعيف تر و داراي عمر كوتاه تري هستند ولي تعداد شان بسيار بيشتر از اسپرمهاي X است و اين جبران كننده نقطه ضعف آنهاست و موجب يكسان شدن تقريبي تعداد مواليد دختر و پسر مي شود. اسپرمهايY نسبت به محيط اسيدي بسيار حساسند و سريعا در اين محيط ها از بين مي روند ولي در مقابل اسپرمهاي X در اين محيط ها مقاومت بيشتري دارند و به اين علت در تعيين جنسيت از شستشوهاي اسيدي يا قليايي استفاده مي شود.

زنها تنها يك نوع تخمك با كروموزوم  X توليد مي‌كنند. اگر اسپرم X مرد با تخمك زن لقاح كند، فرزند، دختر خواهد شد و اگر اسپرم Y مرد با تخمك زن درآميزد، جنين حاصله پسر خواهد شد.

بنابراين در علم جديد، پسر يا دختر شدن فرزند بستگي به مرد دارد نه زن و اين مرد است كه با دو نوع اسپرم خودش مشخص مي‌كند كه جنين پسر باشد يا دختر.

در شرايط آرماني، شانس پسر يا دختر شدن جنين برابر است و بستگي به اين دارد كه در موقع لقاح، كدام اسپرم خودش را زودتر به تخمك برساند و آن را بارور سازد. اما در زندگي طبيعي، اين شرايط كمتر اتفاق مي‌افتد و عوامل محيطي بسياري بر شانس لقاح هريك از اسپرم‌هاي X يا  Y تاثير خواهند گذاشت. عوامل محيطي همچون تغذيه مادر، ميزان سلامت روحي رواني او، زمان مقاربت، ميزان PH مهبل مادر در هنگام مقاربت، عوامل اجتماعي و … همه و همه مي‌توانند در پسر يا دختر دار شدن زن تاثير بگذارند.

معمولا به ازاي تولد هر صد دختر، حدود ۱۰۴ پسر متولد مي‌شود اما در دوره‌هاي بحراني مانند زمان قحطي، اين نسبت كاهش پيدا مي‌كند و به نظر مي‌رسد جنس مذكر بيشتر ضرر مي‌بيند.

گزارش هاي ديگر مي گويند زنان ناراضي و بسيار شكايت كننده اغلب دختر مي زايند؛ همچنين نژاد سياه، بچه دار شدن در سن بالاي ۳۰ سالگي، تفاوت سني زياد بين زن و مرد، آب و هواي گرم، استرس، اضطراب و افسردگي زنان، آلوده كننده هاي محيطي و مصرف سيگار، احتمال دختر دار شدن را زياد ترمي كنند امّا تولد پسران در دوره هاي پس از جنگ و در هنگام صلح، افزايش مي يابد.

اين طور به نظر مي رسد كه شرايط نامساعد محيطي منجر به دختر شدن فرزند مي‌شود و اين شايد فلسفه والايي داشته باشد كه به تكامل انسان مربوط مي‌شود. برخي نظريه هاي علمي مي‌گويد كه به لحاظ تكاملي، مزيت داشتن دختر اين است كه در دوران‌هاي سخت، دخترها ژن پدر و مادر را بهتر منتقل مي‌كنند.

همچنين دانشمندان معتقدند كه دختران به دليل اينكه نيروي توليد مثلي جامعه هستند، در مواقع بحراني تعدادشان افزايش مي‌يابد زيرا در اين مواقع ممكن است ۵ دختر متولد شده ۵ فرد ديگر را به دنيا بياورند و ۲۵ فرد جديد توليد كنند، درصورتي كه شايد اگر ۵ پسر جاي آنها متولد مي‌شد امكان افزايش تعداد فرزندان در نسل‌هاي آتي بسيار پايين تر مي‌بود.

اما با اين حال و همچنان كه اشاره شد، در شرايط عادي به ازاي هر ۱۰۰ دختر ۱۰۴ پسر متولد مي‌شود كه نهايتا منجر به ايجاد تعادل مي شود.

[caption id="attachment_651" align="alignnone" width="300"] روش تعيين جنسيت[/caption]

 

روش هاي تعيين جنسيت جنين بر اساس مباني طبّ جديد

اين روشها به دو دسته تقسيم بندي مي‌شوند:

دسته اول روشهايي هستند كه با تغيير شرايط محيطي بدن مادر، امكان پسر يا دختر دار شدن او را افزايش مي‌دهند و دسته دوم روش‌هاي طبي‌اند كه توسط متخصصين در آزمايشگاه‌ها و مراكز درمان ناباروري و ژنتيك انجام مي‌گيرند.

در روش‌هاي دسته اول نياز شما به مراجعه به پزشك كمتر است و خودتان مي‌توانيد اكثر دستورالعمل‌ها را اجرا كنيد اما در روش‌هاي دسته دوم بايد حتما تحت مراقبت پزشكي قرار بگيريد، اما با اين حال مزيت روش‌هاي دسته دوم همچون روش‌هاي PGD، لقاح مصنوعي IVF و نشاندار كردن ليزري اين است كه درصد ضريب اطمينان اين روش‌ها تقريبا ۱۰۰٪ است اما روش‌هاي دسته اول در بهترين حالت چيزي در حدود ۸۰٪ ضريب اطمينان خواهند داشت.

 

آن چه كه در ادامه مقاله از آن صحبت خواهيم كرد، روش هاي دسته اوّل هستند:

۱روش تغديه‌اي

در منابع طبّ سنّتي ايران آمده است كه خوردن بعضي از غذاها در هنگام باردار شدن، در تعيين جنسيت جنين موثّر است.(مثلا كاهو، خرما، هل، زعفران و … براي پسردار شدن و ماست، ترشي، تخم مرغ و… براي دختردار شدن) اين مساله در طبّ جديد نيز مورد پذيرش است و به دو روش قابل انجام است:

الف: تغيير در PH رحم: بر اساس برخي تحقيقات، ثابت شده است كه تغيير در غلظت بعضي از املاح خون باعث كمك به تعيين جنسيت مي شود به اين شكل كه افزايش سديم و پتاسيم و كاهش كلسيم و منيزيوم بدن براي پسرشدن جنين و عكس آن براي دختر شدن آن كمك كننده است.

علّت اين امر آن است كه مواد غذايي، ارتباط مستقيمي با كاهش يا افزايش PH رحم دارند. حدس زده مي شود كه بالا بودن نسبت سديم و پتاسيم و كم بودن كلسيم و منيزيوم، با افزايش PH رحم(قليايي شدن رحم)، متابوليسم تخمك و به خصوص لايه خارجي آن را به نحوي تغيير مي دهد كه اسپرماتوزوييدهاي حامل جنسيت پسر به طرف آن جذب مي شوند؛ امّا به عكس براي جذب اسپرماتوزوييد جنسيت دختر به سمت تخمك، لازم است با بالا رفتن ميزان كلسيم و منيزيوم و كاهش سطح پتاسيم و سديم خون، PH رحم پايين بيايد(اسيدي شدن رحم).

بنابراين مصرف مواد غذايي حاوي سديم، فسفر، آهن، پتاسيم و روي كه PH رحم را افزايش مي دهند؛ از ۳۰ تا ۶۰ روز قبل از آميزش، نقش مفيدي در پسر شدن جنين ايفا مي كند. برعكس، استفاده از خوراكي هايي كه حاوي كلسيم، منيزيوم و مس هستند قادرند ميزان PH رحم را كاهش داده باعث تولد نوزاد دختر خواهند شد.

 

 منابع غذايي حاوي سديم: نمك طعام، غذاهاي دريايي، گوشت، تخم مرغ، شير، جگر گوساله، هويج، اسفناج و….

ميزان نياز روزانه به سديم، 500 ميلي گرم است اگرچه رژيم هاي غذايي معمولي تا ۴ برابر اين مقدار را به بدن مي رسانند.

 

 منابع غذايي حاوي پتاسيم: گوشت، غلات، ميوه ها، سبزي ها و….

مقدار نياز روزانه به پتاسيم يك ميلي گرم است اما در رژيم هاي غذايي معمولا تا ۱۵ برابر اين مقدار، پتاسيم وجود دارد.

 

 منابع غذايي حاوي كلسيم: شيركاكائو، ماست، بستني، شلغم، بادام، ساردين و ….

مقدار نياز روزانه به كلسيم ۸۰۰ ميلي گرم است.

 

 منابع غذايي حاوي منيزيوم: قهوه، كاكايو، غلات، سبزي ها، مخمر آبجو، سويا، چغندر، گردو، جوانه گندم و ….

بنابراين استفاده بيشتر از غذاهاي دو گروه اوّل، براي پسردار شدن و دو گروه دوّم براي دختردار شدن مفيد است.

 

پس به طور خلاصه غذاهايي كه براي پسردار شدن مناسبند عبارتند از:

نمك طعام و غذاهاي شور، موز، پرتقال، سيب، برنج، خرما، هويج، سيب زميني، جگر، گوشت، تخم مرغ، ماهي و غذاهاي دريايي، جگر گوساله، هويج، اسفناج، غلات، ميوه ها، سبزي ها و ….

 

و غذاهايي كه براي دخترشدن جنين مناسبند عبارتند از:

شير و فرآورده هاي آن، ماهي ساردين، قارچ، نخود سبز، لوبياسبز، جو، خاويار، بادام، جوانه گندم، كلم، كدو، فلفل سبز، شيركاكايو، ماست، بستني، شلغم، قهوه، كاكايو، غلات، سبزي ها، مخمر آبجو، سويا، چغندر، گردو و ….

 

چند نكته:

۱- نتايجي كه از به كار بردن اين روش گزارش شده، يكنواخت نيست و بعضي از مراكز بين ۸۰ تا ۱۰۰ درصد موفقيت گزارش داده اند، اما اين نتايج، زماني مي تواند قابل قبول و قابل اعتماد باشد كه رژيم غذايي به تنهايي مورد استفاده واقع شود و ساير روش ها همزمان با اين روش به كار گرفته نشود.

2- روش استفاده از رژيم غذايي استاندار خاصي ندارد و تا حدود زيادي با مواد غذايي معمول در هر كشور ارتباط دارد.

در اين روش آنچه اهميت دارد نسبت اين مواد به يكديگر و نه مقدار مطلق آنهاست. بنابراين، رژيم غذايي بايد به نحوي انتخاب شود كه نه تنها باعث بالا رفتن ماده معدني مورد نظر شود بلكه مقدار املاحي را كه باعث جلب اسپرماتوزوئيد جنسيت مخالف جنين مورد نظر مي شود در خون كاهش دهد.

3- لازم است رژيم از سه ماه قبل از اقدام براي بارداري و به خصوص در ماهي كه لقاح صورت مي گيرد مورد استفاده واقع شود.

4- اين روش فقط لازم است توسط زن اجرا شود زيرا تغييرات يونيك تخمك است كه اسپرم موردنظر را انتخاب مي كند.

5- استفاده از رژيم با به كاربردن يك دستور آشپزي صورت نمي گيرد بلكه يك نسخه پزشكي محاسبه شده مي تواند موثر باشد. اين رژيم بهتر است زير نظر پزشك يا متخصّص تغذيه و با مراقبتهاي خاص و با مقادير معين انجام شود و انجام خودسرانه آن توصيه نمي شود.

6- گفته مي شود استفاده درازمدت از اين رژيم پزشكي اثر سوء بر سلامت مادر و جنين به جاي نمي گذارد ولي به نظر ما ادامه بيش از دو سه ماه آن بايد با احتياط صورت گيرد.

 

ب- تغيير ميزان گلوكز در ترشّحات رحمي:

در هنگام تخمك گذاري، ميزان گلوكز در ترشحات مخاطي دهانه رحم افزايش مي يابد. بالارفتن مقدار گلوكز در ترشحات دهانه رحم به جذب اسپرماتوزوييدها كمك مي كند و از آنجا كه اسپرماتوزوييد پسر از قدرت تحرك بيشتري برخوردار است؛ مناسب بودن ترشحات دهانه رحم بيشتر به نفع اسپرماتوزوييد پسر است. بنابراين استفاده از ميوه‌هاي شيرين محتوي گلوكز در روزهاي تخمك گذاري، محيط را براي جلب اسپرماتوزوييد y (پسر)مناسب تر مي كند.

با توجّه به اين كه  قند خون به سرعت بالا مي رود؛ استفاده از اين روش در همان روزهاي تخمك گذاري، مي تواند اثربخش باشد. برخي از غذاهايي كه گلوكز دهانه رحم را افزايش مي دهند عبارتند از: عسل، نبات، غلات صبحانه شيرين شده، هويج، بيسكوييت، سيب زميني پخته، كشمش، نان گندم سفيد، نوشيدني هاي شيرين و …. بديهي است زني كه تمايل به دختردار شدن دارد، بايد در ايّام نزديكي مصرف اين خوراكي ها را به حدّاقل برساند.

نكته: جالب است بدانيد بعضي تحقيقات نشان مي‌دهد كه رژيم غذايي كم‌انرژي كه حداقل كالري، مواد معدني و مواد مغذي را داشته باشد، با احتمال بيشتري به تولد نوزاد دختر منجر مي‌شود و لذا مادراني كه مي خواهند پسردار شوند بايد از رژيم گرفتن در زمان هايي كه تصميم به بچّه دار شدن دارند پرهيز كنند.

 

تذكّر: پيشنهاد ما، استفاده همزمان از هر دو روش بند الف و ب است.

 

۲- روش زمان بندي مقاربت ( تعيين زمان تخمك گذاري)

براي استفاده از روش زمان بندي بهتر است خصوصيات تخمك در خانمها و اسپرم در آقايان را دوباره مرور كنيم:

گفتيم كه خانمها هر ماه در اواسط سيكل خود يك يا چند تخمك كه از نظر جنسي فقط X هستند توليد مي كنند و در مقابل آقايان داراي دو نوع اسپرم XوY هستند. در واقع اين مرد است كه جنسيت سلول تخم را تعيين مي كند به شكلي كه اگر تخمك X با اسپرمX لقاح يابد؛ سلول تخم، مونث مي شود و اگر تخمكX با اسپرم Y لقاح يابد؛ سلول تخم، مذكر مي شود. تخمك، يك سلول درشت است كه حدود يك دهم ميلي متر قطر دارد و با چشم غير مسلح هم قابل مشاهده است. حركت آن بسيار كم و سنگين است و در شرايط رحم، مي تواند حدود ۷۲ ساعت زنده بماند .

گفتيم كه آقايان داراي دو نوع اسپرم هستند اسپرم حاوي كروموزوم X  و اسپرم حاوي كروموزوم Y؛ اسپرمX داراي سر بيضي بوده نسبت به اسپرم Y درشت تر و سنگين تر است و حركت كمتري دارد امّا طول عمر آن بيشتر است . اسپرم Y كوچكتر و سريعتر است و داراي دم بلندتري است؛ سر آن نيز گرد است ولي طول عمر آن كوتاه تر و بسيار كم جان تر و ضعيفتر است. اسپرمهايY نسبت به محيط اسيدي بسيار حسّاسند و در اين محيط ها سريعا از بين مي روند ولي اسپرمهايX در اين محيط ها مقاومت بيشتري دارند.

حاصل پيش فرض فوق اين است كه اگر مقاربت در حوالي زمان تخمك گذاري صورت گيرد، پسر به دنيا خواهد آمد چرا كه در زمان تخمك گذاري ترشحات دهانه رحم از هميشه قليايي تر، رقيق تر و ارتجاع پذيرتر است و حركت اسپرمهايY را بسيار سهل و آسان مي كند امّا اگر مقاربت ۳ تا ۴ روز بعد يا قبل از تخمك گذاري اتفاق بيفتد شانس پسر شدن جنين به شدّت كاهش مي يابد و احتمال دختردار شدن زياد مي شود. درواقع اگر لقاح تا ۴۸ ساعت قبل از تخمك گذاري انجام شود، ۸۰ درصد احتمال دارد كه فرزند، دختر شود و در صورتي كه اين اتفاق درست همزمان با تخمك گذاري انجام گيرد؛۸۰ درصد احتمال پسر دار شدن وجود دارد.

معمولا در روز تخمك گذاري و حتي ۴۸ ساعت پس از تخمك گذاري، PH واژن قليايي است، براي همين است كه توصيه مي‌شود در اين زمان براي پسر دار شدن اقدام شود، اما بعد از سپري شدن اين زمان، PH واژن به مرور اسيدي‌تر مي‌شود و اين، امتياز مثبتي براي دختر دار شدن است، پس اگر مي‌خواهيد دختر دار شويد حدّاكثر تا ۴۸ ساعت قـبـل يـا  از ۴۸ سـاعت بعد از تخمك گذاري آميزش داشته باشيد.

 

امّا چگونه زمان تخمك گذاري را تعيين كنيم؟

واقعيت اين است كه اين كار بايد با مشورت يك ماماي مجرّب يا متخصص زنان صورت گيرد؛ با اين حال اين توضيحات هم كمك كننده اند:

 

1- سونوگرافي:

كه دقيق ترين روش است و طبيعتا بايد با هدايت متخصص مربوطه انجام شود. براي اين كار معمولا 3-5 روز بعد از پاك شدن از عادت ماهيانه سونوگرافي واژينال انجام مي شود. زوجين در اين مدت نبايد نزديكي داشته باشند تا رحم از اسپرم پاك باشد. با اين سونوگرافي، اندازه فوليكول غالب(يعني فوليكولي كه نهايتا در آن ماه تخمك آزاد خواهد كرد)معلوم مي شود. به اين طريق، سونوگرافيست زمان نسبي آزادسازي تخمك را پيش بيني مي كند.

البته زوج هاي كه مي خواهند پسردار شوند مي توانند براي اطمينان بيشتر، روز بعد از زمان پيش بيني شده براي تخمك گذاري، اقدام به نزديكي كنند چرا كه اگر تخمك از فوليكول آزاد شده باشد تا 48 ساعت زنده مي ماند.

2- تعيين دماي پايه بدن

براي اين كار هر روز صبح، به محض بيدار شدن و  قبل از خروج از رختخواب و در يك ساعت مشخص مثلا 5 صبح، درجه حرارت بدن را دماسنج ديجيتال اندازه گيري و يادداشت كنيد. براي در دسترس بودن دماسنج، آن را زير بالشتان بگذاريد. تاكيد بر استفاده از دماسنج ديجيتال از اين جهت است كه اندازه گيري دقيق دما با دماسنج هاي جيوه اي معمول، عليرغم ظاهر ساده كار، نياز به دقت و مهارت كافي دارد. بهتر است دماهاي اندازه گيري شده را در يك جدول ثبت كنيد.

در اواسط عادت ماهيانه، دماي بدن نيم درجه يا بيشتر كاهش مي يابد. درست در روز تخمك‌گذاري دماي بدن كمي پايين تر هم مي آيد امّا روز بعد بالا مي‌ رود و ديگر تا زمان عادت ماهيانه بعدي، افت چنداني نمي كند.

در اين روش، تا اواسط روز تخمك گذاري(يعني روز كاهش دما) بهترين زمان براي اقدام براي پسردار شدن است اگرچه چنان كه گفتيم از 48 ساعت قبل تا 48 ساعت بعد از اين زمان هم احتمال پسردار شدن زياد است.

اين روش بايد سه ماه پشت سرهم انجام شود تا زمان دقيق تخمك گذاري براي زن معلوم شود. دقّت كنيد كه دماي بدن هر زن مختص خود اوست و مقايسه اين دما با دماي بدن ديگر زنان غلط است.

 

3- استفاده از كيت تخمك گذاري: اين كيت ها در مورد برخي بانوان مي توانند كمك كننده باشند اگرچه در مورد همه اين گونه نيست. دستورالعمل استفاده از اين كيت ها روي خود آنها درج شده است.

 

4- توجّه به وضعيت ترشّحات رحمي: قبل از تخمك‌گذاري، ترشحات واژينال، ليز و شفافند امّا پس از آن، سفيد و سفت مي‌شود.

 

5- توجّه به علائم باليني: برخي بانوان به هنگام تخمك گذاري علائمي مانند تيركشيدن در محلّ يكي از تخمدان ها را تجربه مي كنند كه معمولا براي خود آنها واضح و تعيين كننده است امّا به هرحال تكيه بر اين علامت به تنهايي كافي نيست.

 

تذكّر مهم: استفاده همزمان از دو يا چند روش، ميزان موفقيت شما را افزايش مي دهد.

 

۳- رسيدن به ارگاسم

يكي ديگر از مواردي كه در انتخاب جنسيت مي توان از آن بهره جست؛ ارگاسم زن (يعني رسيدن به اوج لذّت جنسي در زن كه معادل انزال در مرد است) در هنگام مقاربت است. در هنگام ارگاسم زنانه ترشّحاتي با PH قليايي از دهانه واژن ترشح مي شود كه همزمان با انقباضات عضلات واژن باعث بالا راندن اسپرمهاي پسر و كمك به حركت آنها به سمت رحم مي شود؛ بنابراين، اگر پسر مي‌خواهيد؛ در هنگام رابطه زناشويي، روابط عاشقانه تري با همسرتان داشته باشيد!

[caption id="attachment_661" align="alignnone" width="300"] ارگاسم زنان[/caption]

 

۴- روش شستشوي مهبل

متخصصين زنان و زايمان براي اينكه PH واژن را به طور مصنوعي قليايي يا اسيدي كنند، توصيه مي كنند كه ضمن استفاده از روش تعيين زمان تخمك گذاري، اگر فرد مي‌خواهد پسر دار شود؛ پيش از نـزديـكي، از محلول جوش شيرين رقيق شده براي شستشوي واژن اسـتفاده كند تا احـتـمـال پـسـر دار شدن در زمان ۴۸ ساعت پس از تخمك گذاري به بالاي ۸۰٪ برسد زيرا اين محلول، PH واژن را به شدت قليايي مي‌كند، همچنين براي دختر دار شدن بايد از محلول رقيق شده سركه سفيد استفاده كرد تا PH واژن اسيدي‌تر شود.

 

جمع بندي

اگر تمام موارد فوق الذّكر، به طور همزمان و زير نـظـر فرد مجرب و به درستي انجام شود؛ مي توان بين ۸۰ تا ۹۰ درصد، به حصول نتيجه مطلوب اميدوار بود؛ البته تعيين دقيق زمان تخمك گذاري مهمترين مورد است و تجربه و دقت زيادي را مي طلبد؛ چون حتي اگر ۱۲ ساعت در تعيين زمان اشتباه كنيم؛ نتيجه متفاوت خواهد بود.

 

خلاصه نظريات  جناب «ابن سينا» در مورد تعيين جنسيت جنين

جناب شيخ الرّييس در كتاب «قانون» درباره تعيين جنسيت جنين بحث جالبي دارند كه گزيده ساده شده اي از آن را ذكر مي كنيم:

۱- تشكيل جنين نر و مادّه

اگر مني مرد گرم و زياد باشد؛ جماع در وقت مناسب و خوب انجام شود؛ زن، تازه از حيض پاك شده باشد؛ مني از طرف راست مرد تراوش شود(چرا كه مني سمت راست، گرم تر و پرمايه تر از مني سمت چپ بدن است) و اين مني به سمت راست رحم ريخته شود؛ شرايط براي به وجود آمدن جنين نر فراهم تر است. همچنين اگر آب پشت زن هم نسبتاً گرم و پرمايه باشد احتمال پسرزايي بيشتر مي شود. عكس اين شرايط باعث به وجود آمدن جنين دختر خواهد شد.

۲- عوامل موثّر در افزايش احتمال پسرزايي

۱-۲- زنان جوان تر احتمال پسردار شدن بيشتري دارند.

۲-۲- اگر نزديكي در فصل سرد يا محيط زيست سردسير و در ايّام وزيدن بادهاي شمالي انجام شود، در پسرزايي موثّر خواهد بود.

۳-۲- زن و مرد براي پسردار شدن بايد به سمت گرمي پيش بروند؛ يعني غذاهاي گرمي بخش بخورند و عطرها و بوهاي خوشِ گرم استفاده كنند.

۴-۲- ماساژ بدن با روغن هاي گرم _ مثل روغن زيتون يا كنجد يا سياهدانه يا … _ هم مفيد است.

۵-۲- زياد شدن فاصله جماع و چيرگي شهوت بر طرفين، احتمال پسرزايي را بيشتر مي كند. البته اين افزايش فاصله نبايد بيش از حد باشد؛ چرا كه باعث كم شدن اثر مني و كاهش احتمال باروري خواهد شد.

۶-۲- زن و شوهر نبايد آب زياد بنوشند و اگر نوشيدند كم و كم كم بنوشند.

۷-۲- اطاق خواب بايد در نهايت خوش بويي باشد و از بوهاي خوشِ گرم طبيعي مثل مشك يا عود استفاده شود؛ زيباترين و بهترين رختخواب آماده شود و زن و مرد در هنگام نزديكي در نهايت خوشحالي و بي غمي باشند.

۸-۲- مرد به هنگام انزال، مردي قهرمان و خوش اخلاق و خوش قيافه را پيش خيال خود مجسّم كند.(البته توصيه اكيد مي كنيم كه اين قهرمان خيالي را از بين هنرپيشه ها و ورزشكاران انتخاب نكنيد كه بعداً پشيمان مي شويد!)

 

۳- خصوصيات مرد نمونه در توليد نرينه!

اين مرد كه به قول ابن سينا به او«آتش پاره» مي گويند مردي است كه تن نيرومندي داشته باشد؛ گوشت بدنش ميانگين سفتي و نرمي باشد؛ مني اش پرمايه و گرم باشد؛ بيضه هايش درشت و رگ درشت باشند؛ از نزديكي كردن ناتوان نشود و آب پشتش از طرف راست بدن تراوش كند. همچنين گفته مي شود كه اگر مردي خواب هاي جنسي زيادي ببيند جنين نر توليد خواهد كرد.

۴- خصوصيات زن نمونه در پسر آوردن!

اين زن كه به قول ابن سينا، او را «مادّه عقاب» لقب داده اند؛ زني است كه رنگ و رو و سيماي معتدل دارد؛ بدنش نه سفت است و نه شل؛ خون عادتش غليظ است امّا چرك آلوده نيست؛ حواس و حركاتش بر مرام است؛ نه اسهال هميشگي دارد نه يبوست دايمي؛ چشمانش بيشتر تمايل به رنگ مشكي دارند تا به ميشي و دلشاد و بذله گوي و نيك نفس است. زناني كه مدّت دوره ماهيانه آنها(از ابتداي يك عادت تا ابتداي عادت بعدي) كوتاه و حدّاكثر تا ۲۲ روز است آمادگي بيشتري براي پسردار شدن دارند تا زناني كه مدّت حيض و پاك شدن از حيض آنها به چهل روز مي كشد.

 

تذكّر مهم: باز هم يادآوري مي كنيم كه مطالبي مانند آن چه در اين مقاله ذكر شد، همه تاثيراتي در حدّ افزايش آمار و احتمالات دارند و نمي توان به طور مطلق از آنها صحبت كرد.

 

ارگاسم زنان٬ ارگاسم مردان٬ تشكيل جنين٬ تشكيل جنين پسر٬ تشكيل جنين دختر٬ تعيين جنسيت٬ تعيين جنسيت با طب سنتي٬ تعيين جنسيت جنين٬ تعيين زمان تخمك گذاري٬ روش پسردار شدن٬ روش تعيين جنسيت جنين٬ روش دختر دار شدن٬ روش زمان بندي مقاربت٬ سونوگرافي٬ عوامل پسرزايي٬ عوامل دخترزايي٬ عوامل موثّر در افزايش احتمال پسرزايي٬ غذاهاي مناسب براي پسر دار شدن٬ غذاهاي مناسب براي دختر دار شدن٬ كيت تخمك گذاري:٬ منابع غذايي حاوي پتاسيم٬ منابع غذايي حاوي سديم٬ منابع غذايي حاوي كلسيم٬ منابع غذايي حاوي منيزيوم


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۴۴:۴۷ توسط:وي پك موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :