جعبه

بهترين روش ها براي از بين بردن بوي عرق

بوي بد بدن را با استفاده از اين روش ها از بين ببريد

امروزه اهميت به ظاهر بسيار مهم است و نشانه نوع شخصيت و فرهنگ شماست. براي از بين بردن بوي بد بدن روش هاي متفاوتي وجود دارد كه با استفاده از آنها مي توانيد به مقابله و از بين بردن بوي بد بدن خود بپردازيد؛ در اين مطلب قصد داريم تا شما را با برخي از اين روش ها آشنا كنيم.

براي خيلي از ما اتفاق افتاده كه با استشمام يك عطر خاطره حضور فردي در گذشته براي‌مان زنده شده و تمام‌قد پيش روي حافظه‌مان قرار گرفته است. عطرها در به ياد آوردن، نيرويي جادويي دارند. آدم‌هايي كه با عطري خاص شناخته مي‌شوند جنبه ديگري بر ابعاد شخصيت ‌شان افزوده مي‌شود؛ جنبه‌اي سحر‌انگيز موثر و جذاب. البته تاثيرگذاري بوها يك روي ديگر هم دارد.

مبادا كسي در روابط و معاشرت‌هايش با بوي بد بدنش در يادها بماند. اين اتفاق هم به اين سادگي‌ها از حافظه‌ها پاك نمي‌شود. يكي از عواملي كه منفي‌ترين تاثير را در برقراري ارتباط دارد، بوي بد بدن است. بويي كه توسط اطرافيان استشمام مي‌شود و اولين برداشت از آن رعايت نكردن بهداشت فردي است. اگرچه ممكن است بوي بد افراد دلايل مختلفي داشته باشد اما به هر حال و فارغ از دلايلش تاثير منفي روي روابط و قضاوت افراد مي‌گذارد.

البته رعايت بهداشت فردي، استفاده از مام، دئودورانت‌ها و خوشبو‌كننده‌ها راه‌حل خوشبو نگه داشتن بدن است اما حرف و حديث‌هاي زيادي هم درباره اثرات مخرب اسپري‌ها و مواد شيميايي شنيده مي‌شود كه دغدغه استفاده از مواد طبيعي و بي‌ضرر را به‌وجود مي‌آورد. در طب سنتي، راهكارهايي براي رفع بوي بدن وجود دارد كه دانستن و به‌كار بردن آنها عطر خوش گياهان طبيعي را به زندگي و بهداشت فردي‌مان اضافه مي‌كند. با ما همراه شويد تا از راهكارهاي طبيعي براي برطرف كردن آن بيشتر بدانيم.

[caption id="attachment_582" align="alignnone" width="300"] بوي بد بدن[/caption]

 

ضد‌ عرق‌ ها و خوشبو كننده‌ هاي طبيعي

اول از همه از عسل بگوييم. عسل و خواص بي‌پايانش در زمينه بوي بدن هم راه چاره پيش پاي‌مان قرار مي‌دهد. براي رفع بوي بد زير بغل‌ بعد از حمام و از بين بردن موهاي زائد با مخلوطي از يك قاشق غذاخوري عسل و همان مقدار آبليمو و كمي شكر، زير بغل را ماساژ داده و سپس با آب ولرم شست‌وشو دهيد. اين مخلوط نه تنها بوي نامطبوع زير بغل را از بين مي‌برد بلكه باعث روشن شدن رنگ پوست زير بغل هم مي‌شود.  نعناع معجزه طبيعت است. عطر خوش اين گياه در همه عرصه‌هاي خوشبوسازي كاربرد دارد. اگر از دمكرده نعناع براي شست‌وشوي پوست بدن استفاده كنيد، علاوه بر رفع بدبويي و كم كردن ترشح غدد عرق، بدن‌تان با عطر نعناع معطر هم مي‌شود.

[caption id="attachment_583" align="alignnone" width="294"] تركيب ضد عرق[/caption]

روش تهيه داروي ضد تعريق

زاج سفيد يك سنگ معدني است كه در عطاري‌ها پيدا مي‌شود. اين ماده طبيعي تاثير زيادي در كاهش تعريق بدن دارد. دكتر حسين روازاده درباره استفاده از زاج سفيد براي جلوگيري از تعريق مي‌گويد: «مقداري زاج سفيد را بكوبيد و پودر كرده و با جوراب زنانه صاف كنيد و مقداري زير بغلتان بپاشيد.» البته حرف و حديث‌‌هايي درباره ضرر استفاده از زاج سفيد براي جلوگيري از تعريق شنيده شده كه طبيبان سنتي در پاسخ مي‌گويند استعمال خارجي و در حد متعارف آن ضرري ندارد.

[caption id="attachment_584" align="alignnone" width="300"] زاج سفيد[/caption]

 

مام خانگي بسازيد

اگر به‌دنبال يك مام خشك طبيعي مي‌گرديد پودر جوش‌ شيرين را با آرد ذرت مخلوط كنيد و پس از استحمام وقتي بدن‌تان خيس است اين مخلوط را در ناحيه زير بغلتان بماليد. خواص ضدباكتريايي و ضدتعريق تركيب جوش‌شيرين و آب ليموترش باعث خنثي شدن بوي نامطبوع بدن و رفع مازاد تعريق مي‌شود.

جوش‌شيرين و آب ليموترش مانند لايه‌بردار طبيعي عمل مي‌كنند كه سلول‌هاي مرده و سفيد پوست را ازبين مي‌برند. سركه سيب ماده طبيعي ديگري است كه براي رهايي از بوي بد زير بغل استفاده مي‌شود و تاثير‌گذار است. براي تهيه يك اسپري طبيعي ضدعرق مقداري سركه سيب را با آب مخلوط كرده و داخل بطري اسپري‌دار بريزيد و پس از حمام آن را روي پوست‌تان اسپري كنيد.

روغن درخت چاي خاصيت ضدباكتري و ضدقارچي دارد و استفاده از آن در قسمت‌هايي كه تعريق دارد از بدبو شدن بوي عرق جلوگيري مي‌كند. اين روغن كه در همه زمينه‌هاي پوست تاثير مثبت مي‌گذارد در رفع بوي بد بدن هم موثر است. روغن درخت چاي را با اسانس طبيعي مورد علاقه‌تان تركيب كنيد و روي پوست ماساژ دهيد. برگ گردو داراي خاصيت ضدميكروبي قوي است و شست‌وشوي زير بغل با خيسانده يا دمكرده غليظ برگ تازه گردو در رفع بدبويي پوست موثر است. پوست سبز گردو به‌دليل دارا بودن تانن فراوان و قابض بودن، در كنترل ترشح عرق بسيار مفيد است.

[caption id="attachment_585" align="alignnone" width="300"]ضد عرق جوش شيرين و ليموترش[/caption]

 

عرقيات گياهي بنوشيد

اما همه راهكارهاي مبارزه با بوي بد بدن روي پوست برنمي‌گردد بلكه براي مبارزه بنيادي بايد فكري به حال زير پوست‌مان هم بكنيم.
اگر دنبال عاملي هستيد كه از درون بدن‌ براي ازبين بردن بوي بد عرق اقدام كند عرق كاسني راه‌حل شماست. در طب سنتي كاسني را پاك‌سازي‌كننده بدن مي‌شناسند. نوشيدن يك ليوان عرق كاسني به‌صورت روزانه در ماه‌ها و روزهاي گرم سال تاثير زيادي در كاهش ميزان بوي بد بدن دارد.

نوشيدن اين عرق گياهي علاوه بر آنكه به تسكين حرارت بدن كمك مي‌كند و از ميزان گرمازدگي در روزهاي آفتابي تابستان مي‌كاهد، مي‌تواند به دفع مواد مضر بدن پرداخته و به اين ترتيب احتمال بدبو بودن عرق را به صفر نزديك كند.
كلروفيل يكي از موادي است كه به بهسازي سوخت و ساز بدن كمك مي‌كند. جوانه گندم، جعفري و اسفناج داراي حجم بالاي كلروفيل هستند كه تاثير آن در از بين بردن بوي بد بدن ثابت شده است. با قرار دادن اين سبزيجات در رژيم غذايي‌تان بدن‌تان را در خوشبو شدن كمك كنيد.

گوجه‌فرنگي به شما كمك مي‌كند كه بوي بدن‌تان را اصلاح كنيد. كافي است روزانه ۵۰ تا ۱۰۰ گرم گوجه‌فرنگي ميل كنيد تا از بوي بد عرق بدنتان خلاص شويد يا مقداري آب گوجه‌فرنگي را در وان حمام‌تان بريزيد و دقايقي در آن بمانيد.

[caption id="attachment_586" align="alignnone" width="300"] عرق كاسني[/caption]

 

از بين رفتن بوي بد بدن٬ از بين رفتن بوي عرق٬ از بين رفتن بوي عرق با طب سنتي٬ بوي بد بدن٬ بوي عرق٬ تركيب ضد عرق٬ تركيب عسل و شكر و ليموترش٬ جوش شيرين٬ خوشبو كننده طبيعي بدن٬ داروي ضد تعريق٬ ضد عرق٬ عرقيات گياهي براي بوي بد بدن٬ مام زير بغل


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۵۳:۵۲ توسط:وي پك موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :