جعبه

از بين بردن تيرگي زير بغل با روش هاي درمان خانگي

از بين بردن تيرگي زير بغل با روش هاي درمان خانگي

 

بوي بد و تيرگي زير بغل به دليل تجمع ميكروب ها و تعريق زياد در اين نواحي از مشكلات رايج افراد است.در اين مقاله شما را با روش هاي درمان خانگي از بين بردن تيرگي و روش هاي سفيد كردن پوست زير بغل بيشتر آشنا مي نمايد. تيرگي پوست درناحيه زير بغل را مي توان با روش هاي خانگي آسان و بدون خطر برطرف كرد و به اين ترتيب زيبايي و جواني را به پوست هديه داد.

به گزارش خبرنگار حوزه كلينيك گروه علمي پزشكي باشگاه خبرنگاران؛ تيرگي پوست در ناحيه زير بغل به دليل بيماري نيست بلكه واكنش پوست به عواملي، چون كرم‌هاي مو بر، اصلاح مو‌هاي زائد با تيغ و خودتراش، تعريق بيش از حد، پوشيدن لباس‌هاي تنگ و از جنس مشتقات نايلون، استحمام ديرهنگام و انباشت سلول‌هاي مرده پوستي، استفاده بيش از حد از دئودورانت و ضد تعريق همگي مي‌تواند در بروز اين مشكل موثر باشند.

گاهي اوقات نيز تيرگي پوست در اين ناحيه مي‌تواند به دليل نوعي بيماري به نام acanthosis nigricans باشد كه در اثر آن فرد مستعد ابتلا به ديابت، چاقي، اختلال‌هاي هورموني، حساسيت به دارو و حتي سرطان است.

اگر پزشك علت بيماري خاصي براي تيرگي پوست زير بغل اعلام نكرد مي‌توانيد براي رفع آن از روش‌هاي خانگي زير كه بدون عارضه جانبي، اما با اثر گذاري مطلوب هستند استفاده كنيد.

۱. سيب زميني

املاح اسيدي ملايم موجود در سيب زميني يك عامل سفيد كننده طبيعي است. بر خلاف مواد سفيد كننده شيميايي، باعث تحريك پوست نمي‌شود.

براي اين كار تكه‌اي از سيب زميني را در زيربازوي خود و محل تيرگي قرار دهيد.

روش خانگي سفيد شدن و رفع تيرگي زير بغل
همچنين مي‌توانيد آب سيب زميني را با دستگاه يا رنده گرفته و آن را از صافي رد كنيد و ناحيه تيرگي زير بغل را به اين محلول آغشته كنيد وپس از ۱۵ الي ۲۰ دقيقه با آب ولرم شستشو دهيد، انجام مداوم اين كار سبب سفيدي ناحيه تيره مي‌شود.

 

۲. خيار

خيار نيز مانند سيب زميني داراي خاصيت سفيد كنندگي براي كمك به روشن شدن رنگ پوست است.

يك قطعه نازك خيار را در زير آرنج خود قرار دهيد يا يك خيار را رنده كرده، ناحيه تيرگي زير بغل را به اين محلول آغشته كنيد و پس از ۱۵ الي ۲۰ دقيقه با آب ولرم شستشو دهيد. انجام روزانه يك يا 2 بار با اين روش سبب سفيدي و درخشندگي پوست مي‌شود.

روش خانگي سفيد شدن و رفع تيرگي زير بغل
روش ديگر استفاده از خيار براي سپيدي پوست به اين ترتيب است كه خيار را رنده كرده و از صافي عبوردهيد تا آب خيار به دست آيد؛ سپس با مقداري پودر ادويه زردچوبه و آب ليموترش آن را مخلوط كنيد. خمير به دست آمده را در منطقه تيره پوست براي ۳۰ دقيقه قرار دهيد، سپس آن را با آب بشوييد. اين روش نيز براي سپيدي پوست توصيه مي‌شود و به سرعت پوست را درخشان مي‌كند.

 

۳. ليموترش

ليموترش هم يك سفيد كننده طبيعي، ضد باكتري و ضد عفوني كننده قوي است. از ليمو در درمان بسياري از مشكلات مربوط به پوست از جمله رفع تيرگي زير بغل استفاده مي‌شود. ليموترش سبب خشكي پوست مي‌شود به همين دليل در كنار استفاده از آن براي روشن كردن پوست از كرم مرطوب كننده بدن نيز استفاده كنيد.

روش خانگي سفيد شدن و رفع تيرگي زير بغل
براي حذف سلول‌هاي مرده پوست و روشن كردن ناحيه تيره زير بغل، نيمي از ليموترش را براي چند دقيقه بر روي پوست قراردهيد. همچنين مي‌توانيد آب ليمو ترش را روي پوست خود بگذاريد و حدود ۱۰ دقيقه صبر كنيد و سپس پوست را به طور كامل شستشو دهيد.

يكي ديگر از روش‌ها اين است كه مقداري ادويه زردچوبه، عسل يا ماست ساده را با آب ليموترش مخلوط كنيد و ناحيه تيره زير بغل را به آن آغشته كنيد. پس از ۱۰ دقيقه پوست را با آب ولرم شستشو دهيد، انجام مداوم اين كار سبب زيبايي و سفيدي پوست مي‌شود.

۴. نوشابه سياه

ازنوشابه نيز مي‌توانيد مانند اسكراب براي از بين بردن تيرگي ناحيه زير بغل استفاده كنيد. نوشابه همچنين سبب از بين بردن سلول‌هاي مرده و نيز بستن منافذ باز پوستي مي‌شود و به سلامت آن كمك مي‌كند.

روش خانگي سفيد شدن و رفع تيرگي زير بغل
براي استفاده از نوشابه آن را با مقداري آب رقيق كنيد و و ناحيه تيره زير بغل را به آن آغشته كنيد. پس از ۱۰ دقيقه پوست را با آب ولرم شستشو دهيد، انجام مداوم اين كار سبب زيبايي، سپيدي و از بين رفتن بوي تعريق پوست مي‌شود.

 

۵. پوست پرتقال

پوسته پرتقال نيز مي‌تواند براي روشن كردن پوست زير بغل مورد استفاده قرار گيرد. براي استفاده از اين روش مقداري پرتقال تميز و شسته را پوست گرفته در مقابل نور خورشيد چند روز قراردهيد تا كاملاً خشك شوند. سپس آن را به صورت پودر خشك درآوريد.

روش خانگي سفيد شدن و رفع تيرگي زير بغلمخلوط 2 قاشق چاي خوري پودر پرتقال پودر شده را با آب تهيه كنيد و ناحيه تيره زير بغل را به آن آغشته كنيد. پس از ۱۰ الي ۱۵ دقيقه پوست را با آب ولرم شستشو دهيد، انجام مداوم اين كار سبب زيبايي و سپيدي پوست مي‌شود.‌

مي‌توانيد درصورت دلخواه مقداري عصاره گياه اسطوخدوس نيز به مخلوط آب و پودر پرتقال اضافه كنيد تا مانند دئودورانت پوستتان خوشبو شود.

 

۶. روغن نارگيل

روغن نارگيل هم يكي ديگر از گزينه‌هاي خوب براي روشن كردن ناحيه زير بغل است. روغن نارگيل حاوي ويتامين E است كه مي‌تواند سبب روشن شن پوست شود. افزون بر اين، روغن نارگيل مانند يك دئودورانت موثر طبيعي عمل و پوست را خوشبو مي‌كند.

براي اين كار ناحيه زير بغل را به مقداري روغن نارگيل اصيل آغشته كنيد و به خوبي پوست را ماساژ دهيد. براي مدت ۱۰ الي ۱۵ دقيقه صبر كنيد و سپس بدن را با آب ولرم و صابون ملايم شستشو دهيد.

روش خانگي سفيد شدن و رفع تيرگي زير بغل:

از ديگر روش‌ها براي سفيد كردن ناحيه زير بغل استفاده از مخلوط شير و ماست، آرد برنج و سركه است كه همگي مي‌توانند مشابه روش‌هاي بالا سبب سفيدي و درخشندگي پوست شوند.

متخصصان زيبايي به افراد توصيه مي‌كنند با شوينده‌هاي ملايم بدن خود را شستشو دهند، از ليف‌هاي نرم و بهداشتي استفاده كنند، دربازه‌هاي زماني كوتاه و با مصرف ميزان آب استاندارد استحمام كنند و لباس‌هاي راحت و سبك بپوشند تا كمتر دچار تيرگي پوست زير بغل شوند.

پوست پرتقال براي تيرگي زير بغل٬ تيرگي زير بغل٬ درمان خانگي تيرگي زير بغل٬ ليمو ترش براي تيرگي زير بغل


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۱۶:۱۴ توسط:وي پك موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :