جعبه

چاي كوهي - خواص و مضرات چاي كوهي

چاي كوهي و خواص و مضرات آن

چاي كوهي يا پشمينه

چاي كوهي در اكثر نقاط دنيا پرورش پيدا مي كند، در زمان هاي قديم از چاي كوهي به عنوان درمانگر زخم و التيام آن استفاده شده است. قدمت استفاده از چاي كوهي در ايران به دوران قديم بر مي گردد و در طب سنتي جايگاهي ويژه، و از آن استفاده هاي متعددي مي شود. اين چاي بيشتر در نواحي غرب ايران رويش مي كند، براي آگاهي بيشتر از خواص اين چاي با گياه ياب همراه باشيد.

[caption id="attachment_141" align="aligncenter" width="300"]چاي گوهي يا پشمينه چاي كوهي يا پشمينه[/caption]

گلهاي چاي كوهي برنگ سفيد يا زرد مي باشند كه در بالاي ساقه بصورت مجتمع بچشم مي خورد. اين گلها كمي معطر و داراي بوي مخصوصي مي باشد. ميوه چاي كوهي بشكل كپسول است.

تركيبات شيميايي

مهمترين ماده شيميايي چاي كوهي هاپيرين Hyperin  و همچنين ماده قرمز رنگي بنام هايپريسين Hypericin است چاي كوهي داراي تانن و اسيد نيكوتي نيك نيز مي باشد.

خواص دارويي چاي كوهي

از نظر طب قديم ايران اين گياه گرم و خشك است. ماده قرمز رنگي كه در برگ‌هاي چاي كوهي وجود دارد و با فشار دادن برگ‌ها از آن استخراج مي ‌شود براي التيام زخم ‌ها و درمان سوختگي‌‌ها به كار مي‌رود. براي تهيه جوشانده و يا دم كرده اين گياه بايد حدود يك قاشق چاي‌خوري برگ و گل خشك گياه را در دو فنجان آب جوش ريخته و آن را آنقدر بجوشانيد تا يك فنجان باقي بماند، سپس آن را مصرف كنيد.

 

برخي از خواص اين گياه به اين شرح هستند:

 

۱) ضد كرم معده و روده است.

۲) ادرار آور وقاعده آور است.

۳) گرفتگي صدا را باز مي‌كند و خلط آور است.

۴) براي درمان كزاز به كار مي‌رود.

۵) اگر برگ آن را بصورت پودر درآورده و روي زخم‌هاي عميق بپاشيد آن‌ها را درمان مي‌كند.

۶) درمان كننده اسهال و اسهال خوني است.

۷) براي درد دنبالچه بهترين دارو است.

۸) اگر مشكوك به خونريزي مغزي هستيد و يا احتمال خونريزي مغزي وجود دارد حتما از اين دارو استفاده كنيد .

۹) درمان كننده بيماري مننژيت است.

۱۰) براي درمان فلج به كار مي‌رود.

۱۱) سياه سرفه را از بين مي‌برد.

۱۲)درد پشت و گردن و خشكي گردن را درمان مي‌كند.

۱۳) براي كم خوني مفيد است.

۱۴) چاي كوهي اشتها را باز مي‌كند بنابراين مي‌توان آنرا به بچه‌ها و افراد مسن كه اشتها ندارند توصيه كرد.

۱۶) براي رفع افسردگي مفيد است.

۱۷) درمان كننده بي‌خوابي است.

۱۸) در درمان سرماخوردگي معجزه مي‌كند.

۱۹) براي درمان تب و اثر نيش سمي حشرات به كار مي‌رود.

 

و بالاخره با تحقيقات جديدي كه دانشمندان روي اين گياه معجزه آسا انجام داده‌اند، دريافته‌اند كه چاي كوهي مي‌تواند ويروس‌ها را از بين برده و حتي براي از بين بردن ويروس بيماري AIDS نيز كاربرد دارد .

مدتي است دانشمندان درباره اثر اين گياه در درمان سرطان خون تحقيقات گسترده‌اي انجام داده و به نتايج درخشاني نيز دست يافته‌اند.

اين دارو اثر بسيار خوبي براي رفع افسردگي دارد. اگر سه دوره متوالي از اين دارو استفاده شود حالات افسردگي را از بين برده بيخوابي را مداوا مي‌كند و بيماران اعتماد به نفس خود را باز مي‌يابند.

 

مضرات چاي كوهي

استفاده از اين گياه دارويي براي كساني كه قرص ضد بارداري، داروهاي ضد آسم و ضد سرماخوردگي و حساسيت مصرف مي‌كنند توصيه نمي‌شود.

 

ميزان مصرف و طرز تهيه ي چاي كوهي

يك قاشق مرباخوري پر از چاي كوهي را در يك ليوان آب جوش ريخته و با قاشق خوب به هم بزنيد. آن گاه روي آن را با يك نعلبكي بپوشانيد و بگذاريد مدت 20 دقيقه بماند تا دم بكشد. سپس آن را صاف كرده و با شكر سرخ ميل كنيد.

چاي كوهي، يك نوشيدني خوش رنگ، خوش مزه و دل چسب است كه در شب هاي سرد پاييزي و زمستان، پس از يك روز كار و تلاش با ايجاد آرامش و رفع خستگي، انرژي از دست رفته را به شما باز مي گرداند.

از نظر طب قديم ايران اين گياه گرم و خشك است . ماده قرمز رنگي كه در برگهاي چاي كوهي وجود دارد وبا فشار دادن برگها از آن استخراج مي شود براي التيام زخم ها و درمان سوختگي ها به كار مي رود .

چاي كوهي درمان كننده بيماري مننژيت است؛ درد پشت و گردن و خشكي گردن را درمان مي كند و ضدافسردگي است. اين گياه اشتها را باز مي كند بنابراين مي توان آنرا به بچه ها و افراد مسن كه اشتها ندارند داد. كساني كه از داروهاي آسم و ضدسرماخوردگي و حساسيت استفاده مي كنند نمي توانند چاي كوهي مصرف كنند خاصيت اين گياه در درمان افسردگي به اثبات رسيده و مكانيزم اثر ضد افسردگي آن از طريق مهار آنزيمي است.

براي تهيه جوشانده و يا دم كرده اين گياه بايد حدود يك قاشق چايخوري برگ و گل خشك گياه را در دو فنجان آب جوش ريخته و آن را آنقدر بجوشانيد تا يك فنجان باقي بماند سپس آنرا مصرف كنيد .

پشمينه٬ چاي كوهي٬ چاي كوهي كجا ميرويد٬ چاي كوهي يا پشمينه٬ خواص چاي كوهي٬ خواص دارويي چاي كوهي٬ طرز تهيه ي چاي كوهي٬ مضرات چاي كوهي٬ ميزان مصرف چاي كوهي٬ ميزان مصرف و طرز تهيه ي چاي كوهي


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۰۱:۴۳ توسط:وي پك موضوع:

ورم پا و گرفتگي عضلات پا در زنان باردار و راه هاي درمان آن

 ورم پا در بارداري

 

ورم پاها در بارداري يكي از مشكلات شايعي است كه بسياري از خانم‌ها را نسبت به سلامت و زيبايي‌شان نگران مي‌كند. به خاطر داشته باشيد گرچه ورم در طي بارداري ديگر به عنوان نشانه پره اكلامپسي شناخته نمي‌شود ولي مي‌تواند در صورت همراهي با افزايش فشار خون، نشانه‌اي از مشكلات شديدتر و نيز اختلالات كليوي باشد. بنابراين در صورت تشديد ورم و درگير شدن دست‌ها و صورت حتما به پزشك يا ماماي‌تان مراجعه كنيد. از آنجا ­كه رحم در داخل لگن است و سياهرگ و رگ‌هايي كه خون را از پا به قلب هدايت مي­كند، از رحم به سمت بالا در حركت هستند، از هفته 20 باردراي فشار فيزيكي زياد مي­شود و فشار مكانيكي رحم روي عروق است.

در بارداري به دليل اين‌كه عروق 2 ليتر خون اضافه در خود جاي ميدهند معمولا گشادتر از حالت معمول هستند و روي عروقي كه از قبل گشاد هستند هم فشار وارد مي­كنند. اين حالت در فرد باردار سبب ورم پا مي­شود. معمولا در اين حالت عروق به طرف بيرون تراوش مي­كنند، يعني ادم بين بافتي از هفته 20 تا 26 نمايان مي­شود. افرادي كه سابقه واريس دارند، افرادي كه وزن‌شان در بارداري زياد بالا رفته و افرادي كه در سنين بالا باردار مي­شوند خطر نارسايي عروق و سياهرگ‌هاي برگرداننده خون به قلب را دارند. واريس تشديد مي­شود يعني نفوذ مايع از جداره سياهرگ‌ها را باعث مي­شود.

 

رعايت موارد زير براي فرد باردار موثر است:

مصرف نمك را كم كنند.

در طول باردراي از جوراب واريس استفاده كنند.

حتما پياده­روي داشته باشند.

سعي كنند وزن زياد نگيرند چون وزن زياد براي‌شان مشكل به وجود مي­آورد.

خانم‌هاي كارمند يا خانه‌دار نبايد بيش از 45 دقيقه به حالت نشسته باشند. روي انگشتان پاي خود راه بروند.

كفشي با پاشنه 3 سانتي‌متر بپوشند.

مصرف مايعات را محدود نكنند و تا جايي كه مي­توانند مايعات مصرف كنند.

از آويزان نگه داشتن پاها به مدت طولاني در طي روز خودداري كنند.

در هنگام استراحت پاها بالاتر از سطح زمين قرار گيرد.

از پوشيدن جوراب‌هاي تنگ و غيرنخي خودداري كنند.

 

گرفتگي عضلات پا در زنان باردار

 

درمان كرامپ يا گرفتگي عضلات پا در زنان حامله

گرفتگي عضلات بخصوص در سه ماهه سوم بارداري در خانمهاي حامله شايع است.

زنان حامله ميتوانند اين ورزش را  پيش از خواب براي جلوگيري از كرامپ شبانه انجام دهند:

 

1-به اندازه يك بازو از ديوار فاصله بگيريد وروبه ديواربايستيد.دستان خود را روي ديوارمقابلتان قرار داده و درهمين حال پاي راست را به پشت پاي چپ حركت دهيد. در حاليكه زانوي پاي راست را صاف  ومستقيم نگه داشته ايد وپاشنه پاي راست هم روي كف اتاق است، به آرامي پاي چپ را به سمت جلو خم كنيد.حالت كشش را براي 30 ثانيه حفظ كنيد.مراقب باشيد كه پشت خود را صاف نگه داريد ولگن بسمت جلو باشد. پاي خودرا به سمت داخل يا خارج نچرخانيد و روي نوك پنجه يا  نوك انگشتان پا هم نايستيد.  پاها راعوض كرده واين حركت تكرار كنيد.

2- خانمهاي حامله بايد فعاليت خود راحفظ كنند وبا نظر پزشك  بطور منظم ورزش كنند

3- همچنين زنان حامله دچار كرامپ عضلاني شبانه با نظر پزشك مي توانند از مكملهاي حاوي منيزيم استفاده كنند.  زنان حامله مي توانند غذاهاي غني ازمنيزيم مانند غلات كامل ،لوبيا،باميه، اسفناج پخته،ميوه خشك شده، گردو،فندق ،بادام و دانه هاي داراي منيزيم  فراوان ،مانند : تخمه كدو ،كنجد ،دانه كتان يابزرك ،بادام زميني ،تخمه افتابگردان، مصرف كنند

4- مايعات كافي بنوشيد

5-كفش مناسب  بپوشيد

6- ميتوانيد از كيف آب گرم يا يخ  استفاده كنيد .هركدام رابيش از 20 دقيقه در يك نوبت نبايد استفاده كنيد زيرا به بدن اسيب ميرساند. وبراي جلوگيري از اسيب به پوست بدن كيسه اب گرم يا كيسه  محتوي قطعات كوچك يخ  را لاي حوله بپيچيد. استفاده از گرماي زياد و آب داغ در اطراف شكم بخصوص سه ماه اول بارداري براي زنان باردار ممنوع است.

7-حمام آب گرم مفيد است

8- ميتوانيد براي پيشگيري از عود گرفتگي عضله  چنددقيقه پيش ا ز خواب  قدم بزنيد وهنگام خواب پاهاي خود رابالا قرار دهيد.

9-ماساژ به نحوي كه باعث كاهش تورم پا شود

10- استفاده از جورابهاي فشاري با تجويز پزشك

در درمان گرفتگي عضلات درخانمها ي حامله بايد به تاثير  برخي داروها ودرمانها بر روي جنين توجه داشت و داروها بايد توسط پزشك تجويز شود. همچنين اگر گرفتگي عضله ، اختلال درخواب ايجاد مي كند، در صورت شديد بودن درد يا،  داشتن ورم يا تب به پزشك مراجعه كنيد

استراحت بارداري٬ حاملگي٬ حمام آب گرم٬ درمان كرامپ٬ زنان حامله٬ كفش مناسب٬ گرفتگي عضلات پا در زنان باردار٬ ماساژ مخصوص زنان باردار٬ مايعات٬ ورم پا در زنان باردار


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۱۵:۳۶ توسط:وي پك موضوع:

مور مور شدن يا سوزن سوزن شدن دست و پا و درمان آن

مور مور شدن دست و پا

مور مور شدن دست ها و پاها يك مشكل بسيار شايع و البته آزاردهنده است. اين مورمور شدن مي تواند طولاني مدت و يا ناگهاني باشد؛ به عنوان مثال مورمور شدن دست ها مي تواند در اثر فشار زياد بر اعصاب هنگام ماندن دست ها زير سر در خواب باشد و يا اينكه در اثر فشار زياد بر پاها به دليل راه رفتن طولاني مدت باشد.

در بيشتر موارد اين احساس سوزن سوزن و مورمور شدن كه معمولا بسيار دردناك هم هست، با برداشتن فشار از ناحيه مورد نظر برطرف خواهد شد.

در بسياري از موارد مورمور شدن دست ها و پاها ممكن است شديدتر و جدي تر باشد، موقتي و يا مزمن باشد و علائم ديگري نظير درد، خارش، بي حسي و خستگي عضلات را به همراه داشته باشد.

در اين موارد، علت شايع مورمور شدن، آسيب اعصاب است كه مي تواند در اثر آسيب ها و ضربه، فشار مكرر، عفونت هاي باكتريايي، مواجهه با سموم و بيماري درگير كننده كل بدن نظير ديابت باشد.

 

علائمي كه همراه مور مور شدن پاها ديده مي شود، عبارتند از:

درد

خارش

بي حسي

گرفتگي عضلات

سرگيجه

تغييرات بينايي

ضعف و خستگي

به سختي راه رفتن

سرگيجه و بيهوشي

بي اختياري ادرار

بثورات پوستي

فراموش نكنيد كه اين علائم بايد سريعا توسط پزشك مورد بررسي قرار بگيرد.

 

درمان مور مور شدن دست و پا

درمان مورمور شدن پاها و دست ها بر اساس علت اين وضعيت متفاوت خواهد بود؛ براي مثال اگر شما دچار كمبود ويتامين هستيد، مصرف مولتي ويتامين و مخصوصا مكملي كه از جهت ويتامين هاي ب غني باشد، مي تواند مشكل را برطرف كند.

در صورتي كه اين مشكل به علت استفاده ازروش هاي درماني يا داروهاي خاص ايجاد شده باشد، توجه به اين روش ها و در صورت امكان تعديل آنها، براي مثال تغيير دوز داروي مصرفي ممكن است مورد نياز باشد.

اگر شما مبتلا به ديابت هستيد، احتمالا قند خون شما تنظيم نيست و نياز به مراجعه به پزشك و بررسي وضعيت قند خون داريد.

اگر اين مورمور و سوزن سوزن شدن فقط در شرايطي خاص، براي مثال در صورت نشستن در يك وضعيت خاص تظاهر مي كند، لازم است طريقه نشستن و حركات خود را تغيير دهيد.

اما توجه به توصيه ها و تغييرات سبك زندگي نيز مي تواند در تخفيف اين مشكلات كمك كننده باشد، مانند توجه به تناسب اندام و حفظ وزن طبيعي، عدم تماس با سموم، پيگيري راهكارهاي ورزشي كه پزشك توصيه مي كند، رژيم غذايي مناسب و همچنين محدود كردن مصرف الكل.

البته توصيه هايي نظير عدم مصرف سيگار و دخانيات مي تواند بسيار كمك كننده باشد، زيرا سيگار و دخانيات با انقباض عروق، خونرساني به بافت ها را كاهش داده و مواد غذايي و اكسيژن كافي براي بافت ها تامين نخواهد شد.

پس فراموش نكنيد اولين كار براي درمان اين مشكل، تشخيص صحيح علت آن مي باشد.

 

بي اختياري ادرار٬ بي حسي٬ تغييرات بينايي٬ خارش٬ درمان سوزن سوزن شدن٬ درمان مور مور شدن٬ سرگيجه و بيهوشي٬ سوزن سوزن شدن٬ سوزن سوزن شدن دست و پا٬ ضعف و خستگي٬ عضلات٬ علت سوزن سوزن شدن٬ گرفتگي عضلات٬ مور مور شدن پا٬ مور مور شدن دست


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۱۲:۵۵ توسط:وي پك موضوع:

درمان گر گرفتگي-ناشي از يائسگي- در طب سنتي

درمان گر گرفتگي ناشي از يائسگي

گرگرفتگي، يكي از مشكلات شايع خانم‌هايي است كه به سن يائسگي نزديك مي‌شوند. تقريبا ۹۰ درصد زناني كه در شروع يائسگي هستند، اين حالت را تجربه مي‌كنند. دليل آن نيز ايجاد تغييرات هورموني در بدن است. افت شديد ميزان استروژن نيز گرگرفتگي را افزايش مي‌دهد. قرمز شدن صورت و عرق كردن از علايم بارز گرگرفتگي محسوب مي‌شوند. در طب سنتي براي حفظ تعادل بدن و رفع اين عارضه، راهكارهايي در نظر گرفته شده است.

توت مار

بيشتر از دو قرن پيش بومي‌هاي آمريكا كشف كردند ريشه‌ي گياه توت مار در درمان بسياري از بيماري‌هاي زنان از جمله گرفتگي (كرامپ) دوره‌ي قاعدگي و گرگرفتگي، سردردها، تحريك‌پذيري و ساير علائم يائسگي موثر است. اين گياه امروزه نيز در بيشتر كشورهاي اروپايي و آسيايي براي درمان علائم يائسگي و گرگرفتگي استفاده مي‌شود. براساس تحقيقات تاثير توت مار به اندازه‌ي استروژن دارويي است كه براي كاهش گرگرفتگي تجويز مي‌شود و براي جلوگيري از تعريق زياد مفيد است.

براي تهيه‌ي اين داروي نوشيدني، ۲۰ گرم ريشه‌ي خشك شده‌ي گياه را با يك ليتر آب مخلوط كنيد، سپس آن را بجوشانيد و بعد به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقيقه (تا زماني كه ميزان آب موجود در آن تا يك سوم كاهش يابد) به هم زنيد. سپس از صافي عبور دهيد، روي آن را بپوشانيد و در يخچال يا هواي خشك و خنك نگه داريد. در زمان نياز از آن مصرف كنيد.

روغن بذر كتان

روغن دانه‌ي كتان يكي از غني‌ترين منابع امگا ۳ است و نوعي مولتي ويتامين محسوب مي‌شود. اين روغن هر نوع ناراحتي پوستي مانند آكنه، اگزما، سوختگي بر اثر نور خورشيد و داء الصدف را درمان مي‌كند، ميزان كلسترول بدن را پايين مي‌آورد و در نتيجه خطر بيماري قلبي را كاهش مي‌دهد. براي جلوگيري از واكنش‌هاي التهابي سرخرگ‌ها نيز كاربرد دارد.

اسيدهاي چرب به كاهش علائم يائسگي كمك مي‌كنند و بذر كتان هم منبعي از اسيدهاي چرب محسوب مي‌شود. كتان حاوي ليگنان‌هاي گياهي است كه شبيه به استروژن هستند و احتمالا باعث تنظيم هورمون استروژن در زنان يائسه مي‌شود.

روغن گل مغربي

گل مغربي تقويت كننده‌ي كلي بهداشت باروري زنان است، پوست را خنك كرده و توليد استروژن را تنظيم مي‌كند. اين گياه حاوي ميزان بالايي از گاما لينولئيك اسيد (نوعي اسيد چرب ضروري) است كه ترشح هورمون «پروستاگلاندين» را افزايش مي‌دهد، به همين دلايل مثل يك خواب‌آور عمل مي‌كند. اسيدهاي چرب ضروري براي ساخت ساختمان سلول‌ها و پيش ساخت «پروستاگلاندين‌ها» بسيار با اهميت هستند. پروستاگلاندين‌ها نيز به تنظيم عمل متابوليسم بدن كمك مي‌كنند.

شبدر قرمز

شبدر قرمز حاوي ميزان بالايي از استروژن‌هاي گياهي به نام «ايزوفلاون» است كه به كاهش شدت و دفعات گرگرفتگي كمك مي‌كند. در كشورهاي چين و روسيه از اين گياه به عنوان دارو براي درمان گرگرفتگي، عفونت سيستم تنفسي، تقويت سيستم ايمني بدن و افزايش جريان خون در رگ‌ها استفاده مي‌شود. كلسيم موجود در آن نيز مانع از پوكي استخوان است.

۵۰ گرم سرشاخه‌هاي گل‌دار شبدر قرمز را در مقداري شير يا آب بريزيد و بگذاريد مدتي بجوشد. پس از سرد شدن به شكل ضماد روي پوست يا قسمت‌هاي دردناك بدن بگذاريد.

مريم گلي

مريم گلي باعث توليد «فيتواستروژن» مي‌شود. فيتواستروژن همان استروژن‌هاي گياهي است كه مي‌تواند مانع افت شديد استروژن در خانم‌ها شود و در نتيجه‌، حالت گرگرفتگي را كاهش مي‌دهد. گرگرفتگي در خانم‌هاي يائسه به دليل افت ميزان استروژن آن‌هاست. اين گياه همچنين حاوي اسيد اورسوليك است كه خاصيت قابض و ضد عفوني‌كنندگي دارد، به همين دليل باعث تنظيم ميزان تعريق مي‌شود.

روزي چند فنجان دمنوش مريم گلي طبيعي بنوشيد. اين دمنوش علاوه بر كاهش گرگرفتگي، به گوارش بهتر، درمان اسهال نوزادان و رفع سردرد كمك مي‌كند.

غذاي گرم نخوريد!

خوردن غذاي گرم براي همه‌ي ما لذت‌بخش است، اما اگر شما تعريق زيادي داريد و طي روز احساس گرگرفتگي مي‌كنيد، غذاي‌تان را ولرم بخوريد.

خنك بمانيد

دوش آب گرم، باعث بالا رفتن دماي بدن و گرگرفتگي مي‌شود. با قرار گرفتن زير دوش داغ، تمام بدن زير دماي بالا قرار مي‌گيرد و فرد دچار گرگرفتگي شديد مي‌شود، بنابراين بهتر است دوش آب ولرم بگيريد.

احساس گرگرفتگي٬ استروژن٬ اسهال٬ بهداشت باروري٬ پوست٬ پوكي استخوان٬ تعريق٬ حالت گرگرفتگي٬ خنك٬ درمان گر گرفتگي٬ دوش آب گرم٬ سن يائسگي٬ شاخه گل٬ شبدر قرمز٬ غذاي گرم٬ كاهش گر گرفتگي٬ گر گرفتگي٬ گر گرفتگي و يائسگي٬ مريم گلي٬ يائسگي


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۰۴:۳۳ توسط:وي پك موضوع:

سوزش معده يا حمله قلبي-علائم سوزش و ريفلاكس معده و سكته قلبي

سوزش معده يا حمله قلبي-سكته قلبي

سوزش معده يا حمله قلبي

شما يك وعده غذاي سنگين ميل نموده و بعد از آن دچار احساس سوزش و درد در قفسه سينه تان شده ايد. آيا اين ريفلاكس معده است؟ احتمالش زياد است. اما اين احتمال نيز وجود دارد كه جريان خون به قلب تان كاهش پيدا كرده و در حال حمله قلبي هستيد…

 

علايم سوزش معده و حمله قلبي تا چه حد به يكديگر شباهت دارند؟

گاهي اوقات اين علايم بسيار به هم شبيه مي شوند و حتي يك پزشك با تجربه هم نمي تواند به راحتي آنها را از هم تفكيك كند. به همين خاطر است كه اگر با درد قفسه سينه به اورژانس مراجعه كنيد، از شما آزمايش هاي لازم جهت بررسي وجود سكته قلبي به عمل مي آيد.

 

در صورت وجود درد در قفسه سينه و عدم اطمينان از علت بروز آن چه كنيم؟

اگر درد قفسه سينه شما ادامه داشت و در وجود مشكل ريفلاكس اسيد معده شك داشتيد، با اورژانس تماس بگيريد.

اگر به پزشك مراجعه نكرديد و درد شما پس از چند ساعت برطرف شد. باز هم در اولين فرصت به پزشك مراجعه كنيد. هر دو مشكل ريفلاكس معده و حمله قلبي مي توانند براي چند ساعت درد و ناراحتي ايجاد نموده و سپس برطرف شوند.

 

كدام علايم به نفع وجود ريفلاكس اسيد معده است؟

احساس درد و سوزشي است كه از معده به سوي شكم يا قفسه سينه حركت مي كند و گاهي اوقات به سوي گلو نيز كشيده مي شود.

اما در تفسير اين علامت بايد به اين موارد نيز توجه نمود:

علايم ريفلاكس معمولا پس از صرف غذا رخ مي دهد. يا زماني كه  دراز كشيده ايد.

معمولا با خوردن داروهاي ضد اسيد بهبود مي يابد.

همراه با احساس برگشت غذا يا اسيد ترش و تلخ به گلو يا دهان است.

 

كدام علايم احتمال وجود حمله قلبي را بيشتر مي كند؟

علايم حمله قلبي در هر فرد نسبت به شخص ديگر متفاوت است. اما به طور كلي دردي فشارنده و خرد كننده در قفسه سينه احساس مي كنيد كه تنفس را مشكل مي كند. در كنار آن وجود اين علايم احتمال وجود حمله قلبي را در شما بيشتر خواهد كرد:

احساس فشار، تنگي و درد در قفسه سينه و يا دست ها كه ممكن است به سمت گردن و فك و پشت هم انتشار پيدا كند.

حالت تهوع، سوء هاضمه، سوزش سرمعده و درد شكم.

تنگي نفس

عرق سرد

خستگي

سبكي سر يا سرگيجه ناگهاني

البته شايع ترين علامت در مردان و زنان احساس درد و ناراحتي در قفسه سينه است. اما زنان معمولا بيشتر از مردان علايم ديگر مانند درد فك، حالت تهوع و تنگي نفس را تجربه مي كنند.

علاوه بر اين بايد بدانيد كه مشكلات قلبي در افراد بالاي ۵۰ سال شايع تر است. خصوصا كساني كه به فشار خون، ديابت، كلسترول بالا و اضافه وزن مبتلا هستند و يا ديگر ريسك فاكتورهاي مهم را دارند. براي مثال كساني كه سيگار مصرف مي كنند.

 

اسيد معده٬ تنگي نفس٬ حالت تهوع٬ حمله قلبي٬ خستگي٬ ريفلاكس٬ ريفلاكس معده٬ سبكي سر يا سرگيجه ناگهاني٬ سكته٬ سكته قلبي٬ سكته يا حمله قلبي٬ سوء هاضمه٬ سوزش سرمعده و درد شكم٬ سوزش قلب٬ سوزش معده٬ عرق سرد٬ علايم حمله قلبي٬ علايم سكته٬ وعده غذاي سنگين


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۰۰:۴۵ توسط:وي پك موضوع:

درمان ايدز با زالو درماني

درمان ايدز با زالو درماني!!!

خيلي از روشهاي درماني طب سنتي و طب طبيعي قادر به درمان ايدز هستند كه متأسفانه دنياي مدرن به سراغ آنها هم نمي رود ، بعد از تجربيات با ارزش زالو درماني در مصاحبه هاي مختلف بيان كردم ، كه زالو مي تواند ميكروب ، ويروس ، قارچ و انگلها را از بين ببرد، در صورتيكه اين مطلب را در هيچ كتابي نخوانده بودم ، آيا اين شگفت آور نيست . اعتقاد راسخ دارم كه زالو مي تواند بهترين داروي ويروس كُش باشد ، چون آنرا سالها در بيماريهاي عفوني ويروسي و باكتريائي بكار بسته بودم. اما نه تنها مراكز علمي كشورمان آنرا باور نمي كنند، بلكه به سراغ ما هم نمي آيند !!!  كه ببينند چطور بعضي از بيماريهاي عفوني را با زالو درمان نموده ايم . خلاصه بعد از سالها تجربه و يقين ، وقتي در كتاب Medical . Leech Theropy ديدم ، در آزمايشگاه ماده اي بنامLDTI  را از بزاق زالو كشف نموده اند كه قادر به درمان بيماري ايدز است اشك شوق در چشمانم حلقه زد .

آري ايدز توسط بزاق زالو درمان مي شود ،  و كشورهاي پيشرفته جهان در آزمايشگاهاي مدرن و مجهز خود اين حرف را اثبات نموده اند .

بزاق زالو مستقيماً به ويروس ايدز حمله مي كند و آنرا نابود ساخته و متوقف مي كند . و اين مصداق همان سخن شريف است كه خداوند براي هر دردي داروئي ساخته است .

هيچ ميكروارگانيسمي در بزاق زالو رشد نمي كند. !

ما وقتي ميليونها زالو را روي بدن بيمارانمان استفاده كرديم ( البته بر اساس تجربيات هزاران سال تجربه زالو درماني در كشورمان ) و ميليونها محل گزش بوجود آمد و بطور معجزه آسائي كشف كرديم كه زالوي غير استريل مي تواند بدن انسان را در مقابل تمام ميكروارگانيسم ها استريل كند .

يك آنتي بيوتيك قوي به نام هيالورونيداز  و آنزيمهاي پروتئوليتيك مختلف در بزاق زالو وجود دارد كه انواع مختلف ميكروارگانيسمهاي بيماريزا را نابود مي كنند . در طول سالها تجربه ي ما، هر نوع زخمي را كه زالو درماني كرديم ،  شفا گرفتيم ،  بخصوص بعضي از زخمهائي كه بعد از سالها استفاده از آنتي بيوتيك هاي قوي درمان نشده بود  ما با زالو درماني , درمان كرديم. زالو با يك مكانيسم فوق العاده پيچيده اولاً اجازه نمي دهد هيچ ميكروارگانيسمي از محل گزش خودش وارد خون شود، بعد بوسيله مواد بزاق خود محل گزش را به سرعت ترميم مي كند و در نهايت بوسيله ي بزاق خود ميكرو ارگانيسمهاي بيماريزائي كه در داخل بدن وجود دارند را از بين مي برد .

زالو هم بصورت موضوعي و هم به صورت عمومي ميكروارگانيسمها را نابود مي كند. در طول سالها طبابت عسل و زالو را در اكثر زخمها و بيماريهاي عفوني تجربه نموده ام و جوابهاي معجزه آسا گرفته ام،  به اعتقاد من عسل و زالو قويترين آنتي بيوتيك هاي طبيعت هستند و قوي ترين داروي ضد ميكروارگانيسمهاي مختلف ، كه در تمام جهان بصورت علمي و عملي تجربه شده اند ،  هر چند كه در طبيعت گياهان و مواد و حيوانات ديگري هستند كه نقش ضد ميكروبي دارند،  كه اگر در مورد آنها تحقيقات علمي بيشتري بشود دنيا نجات خواهد يافت .

hiv٬ آنتي بيوتيك٬ ايدز٬ بزاق زالو٬ درمان ايدز با زالو٬ زالو٬ زالو درماني

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۵۲:۲۶ توسط:وي پك موضوع:

سيب و خواص سيب در طب سنتي

سيب و خواص سيب در طب سنتي

ناگفته نماند كه ويتامين هاي وجود در سيب بيشتر در پوست سيب و زير پوست آن قرار دارد(دو ميلي متري زير پوست) بنابراين اگر مي خواهيد پوست آنرا بگيريد بهتر است كه سيب را خيلي نازك پوست كنيد .

تركيبات سيب : فسفر . آهن . منيزيم . ويتامين هاي گروه B . ويتامين E . C . كلسيم . مواد مغذي .انرژي زا .

 

?خواص دارويي آب سيب :

1- رفع تب يك استكان اب سيب هر سه ساعت يكبار .
امام صادق ع فرمودند : ما اهل بيت حرارت تب را با خوردن سيب و ريختن آب سرد ( حمام گرفتن ) از بين مي بريم .

2- رفع ورم لوزه - لوزه چركي - خس خس سينه - تقويت سيستم ايمني بدن
آب سيب 1 استكان هر سه بار يكبار تا يك هفته و بعد روزي نصف ليوان آب سيب و هفته بعد نصف ليوان اب سيب و يك سيب بخوره .
- دم كرده اويشن هم قرقره كنند و هم سه نوبت در روز بخورند . ( اگر حساسيت ندارند )
- قرقره جوش شيرين و نمك ( سنگ نمك ) از هر كدام نصف ق چ (صبح و شب ).

3- رفع عفونت و التهاب گوش مياني . سرگيجه . رفع سرماخوردگي . تقويت سيستم ايمني بدن .
روزي يك ليوان آب سيب روزي سه بار
خوردن بادكم درختي ۷ تا ۱۴ عدد (به صورت ادامس بجويد )
- دم كروه اويشن و پونه روزي سه بار قرقره كنند و خوردن ان سه بار در روز

4-رفع عصبانيت . اعصاب نداره . استرس آرامش .
سيب كه سم زده نباشه ( مطمئن شويد ) پوست سيب را گرفته و همراه گل گاو زبان دم كرده و مدت 20 روز ميل شود .

چند نكته :
_ افرادي كه كارهاي فكري دارند خستگي . بي حالي كم حوصله . اعتدال رساندن طبع و مزاج روزي يك ليوان اب سيب و يا چند عدد سيب بخورند( ۳ تا ۵ عدد )
- اب سيب براي درمان بيماري تجويز مي شود و براي افراد سالم خود سيب رو ميل كنند .
- در درمان بيماري براي بهبودي سريع تر از آب سيب در برنامه درماني با مشورت پزشك استفاده كنيد .
- سيب بايد رسيده و شيرين باشد .سيب سبز توصيه نمي شود چون طبع سيب سبز سرده . سيب سبز براي افراد صفراوي و اسهال خوني توصيه مي شود . مصرف زياد سيب سبز باعث ضعف اعصاب و فراموشي مي شود .
و در ضمن براي تشخيص اينكه سيب پارافين استفاده مي شود در بعداز شستشو اب به صورت قطره روي سيب مي لغزه و اين سيب بايد حتما پوست گرفته بشه ( تا ۷ ميلي متر ) تا سم پارافين از بين برود البته بيشتر به سيب قرمز پارافين مي زنند . سيب سالم و سم نزده سيبي است كه لك و كرمو باشه چون حيوانات از سم دوري مي كنند .

- سيب خوردن بلدي مي خواد
امام صادق ع فرمودند ابتدا يك گاز به سيب بزنيد عطر سيب رو بو كنيد و بعد خوب بجويد و دوباره گاز. بزنيد . عطر سيب درمان بي خوابي .كم حوصلگي هست .

آب سيب درماني٬ اب سيب٬ خواص آب سيب٬ خواص سيب٬ خواص سيب در اسلام٬ رفع تب٬ رفع عصبانيت٬ رفع عفونت٬ رفع ورم لوزه٬ سيب


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۵۷:۴۱ توسط:وي پك موضوع:

زمانبندي دقيق براي آميزش جنسي و تخمك گذاري

اگر بخواهم حامله شوم، چه زماني براي آميزش بهتر از ساير اوقات است؟

براي حامله شدن، زمان بندي دقيق بيشتر از هر چيز ديگري اهميت دارد. اسپرم مي تواند دو تا سه روز زنده بماند، اما تخمك فقط ۱۲ تا ۲۴ ساعت زنده خواهد ماند. براي افزايش احتمال حامله شدن، بايد در حوالي زمان تخمك گذاري، بيشتر از يكبار آميزش داشته باشيد. همچنين نزديكي يك تا دو روز پيش از تخمك گذاري و سپس انجام آميزش مجدد در روز تخمك گذاري نيز مناسب است. در اين حالت، احتمالا تعداد بيشتري از اسپرمهاي سالم در لوله هاي فالوپ، آماده رها شدن تخمك خواهند بود.

البته، زمان دقيق رها شدن تخمك در خانمها، مشخص نيست و به طول دوره قاعدگي آنها بستگي دارد. تخمك گذاري در خانمها معمولا ۱۴ روز پيش از آغاز پريود بعدي انجام مي شود. دقت كنيد كه اين زمان، بر خلاف باور عموم، دقيقا در وسط دوره ماهيانه آنها قرار ندارد. اگر دوره شما ۲۸ روزه باشد (كه متوسط سيكل قاعدگي در خانمها همين مدت است)، آنگاه مي توان گفت كه تخمك گذاري تقريبا در وسط دوره انجام مي شود. اما اگر مثلا دوره شما ۳۵ روزه باشد، تخمك گذاري در روز بيست و يكم انجام خواهد شد، نه روز هفدهم كه وسط دوره است.

چگونه مي تواتم بفهمم كه در حال تخمك گذاري هستم؟

برخي از خانمها متوجه تخمك گذاري مي شوند و برخي ديگر، تغيير خاصي را مشاهده نمي كنند. اگر به فكر بارداري هستيد، دوره ماهيانه خود را براي چند ماه متوالي زير نظر بگيريد. برخي از نشانه هاي ظريف تخمك گذاري عبارتند از:

حساس شدن پستان ها
درد خفيف در ناحيه پايين شكم
افزايش ترشحات واژن و تبديل شدن اين ترشحات به ماده اي شبيه به سفيده تخم مرغ.
اندكي افزايش (در حدود ۰٫۴ تا ۱ درجه) در دماي پايه بدن يا BBT:
شما مي توانيد دماي بدن خود را هر روز صبح پيش از آنكه از رختخواب خارج شويد اندازه گيري كنيد؛ اين افزايش دما، دو روز پس از تخمك گذاري صورت مي گيرد. در صورتي كه نمودار دماي بدن خود را به مدت چند ماه ترسيم كنيد، مي توانيد زمان تقريبي تخمك گذاري را پيش بيني كنيد.

اگر پريودهاي من منظم نباشند، حامله شدن برايم سخت تر خواهد بود؟

اكثر خانمها ۱۲ بار در سال پريود مي شوند، اما برخي از آنها ممكن است كمتر پريود شده يا حتي اصلا پريود نشوند. استرس، تمرينهاي سنگين ورزشي، افزايش يا كاهش شديد وزن و مواردي ديگر، از جمله عواملي هستند كه مي توانند بر پريود شما اثر بگذارند. هر چقدر پريود شما نامنظم تر باشد، تشخيص زمان دقيق تخمك گذاري مشكل تر مي شود. در صورتي كه زمان تخمك گذاري را در چند ماه متوالي زير نظر بگيريد، مي توانيد چند روزي را كه بيشترين احتمال حامله شدن وجود دارد، تشخيص دهيد.

فرض كنيد سه دوره متوالي شما به ترتيب ۲۸، ۲۱ و ۳۲ روزه باشد. سيكل قاعدگي خود را براي چند ماه متوالي در نظر گرفته و يادداشت نماييد. سپس عدد ۱۷ را از كوتاهترين دوره ماهيانه، و عدد ۱۱ را از طولاني ترين دوره ماهيانه كم كنيد. تعداد روزهاي مابين اين دوعدد، روزهايي هستند كه احتمال باردار شدن شما در آنها بيشتر از ساير روزها است. اگر دوره هاي شما نامنظم بوده و بيشتر از ۳۵ روز نيز طول مي كشند، با يك متخصص مشورت نماييد تا علت اين بي نظمي را مشخص كند. علت آن مي تواند يكي از موارد زير باشد: سندرم تخمدان پلي كيستيك يا Pغير مجاز مي باشد يا به زبان ساده تر كسيت تخمدان، اختلال عملكرد تخمدان، اختلال تيروئيد، كاهش وزن شديد، يا افزايش ميزان پرولاكتين.

آيا ممكن است آميزش را امتحان كنيم تا ببينيم حاملگي اتفاق مي افتد يا نه؟

مسلما لازم نيست كه هر روز دماي بدن خود را اندازه گيري كرده يا موارد متعددي را يادداشت كنيد. حتي رسيدن به اوج لذت جنسي نيز براي حامله شدن لازم نيست. حداقل دو بار در هفته آميزش داشته باشيد، شايد شانس به كمك شما بيايد.

آميزش جنسي٬ بارداري٬ پريود منظم٬ پريود نامنظم٬ تخمك گذاري٬ جنسي٬ حامله شدن٬ زمان آميزش جنسي٬ زمان بارداري٬ زمان تخمك گذاري٬ زمان حامله شدن٬ زناشويي


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۵۵:۱۱ توسط:وي پك موضوع:

پرده بكارت و انواع پرده بكارت(حلقوي-ارتجاعي-مسدود-دوتكه-مشبك)

پرده بكارت و انواع پرده بكارت(حلقوي-ارتجاعي-مسدود-دوتكه-مشبك)

پرده بكارت غشايي است كه تمام يا قسمتي ازدهانه واژن را مي پوشاند. Hymen لغتي يوناني ست به معناي پوست يا پرده كه از نام الهه ازدواج و عروسي يونانيان God Hymen وام گرفته شده. يونانيان باستان از اين لغت براي انواع پرده ها از جمله پرده اي كه قلب را احاطه مي كند(پريكارد)، استفاده مي كردند، اما با گذشت زمان، كاربرد آن به پرده بكارت محدود شد.
در طول نخستين مراحل رشد جنيني، به طور كلي هيچ بخش ورودي به واژن وجود ندارد. لايه باريك بافتي كه در اين مرحله واژن را مي پوشاند، قبل از تولد به طور ناقص تقسيم مي شود، اين لايه بعدها پرده بكارت را به وجود مي آورد. در صورتيكه در مرحله قبل از تولد، تقسيم لايه به طور كامل صورت گيرد، موجب مي شود بعضي زنان به طور مادرزاد، پرده بكارت نداشته باشند.
بسياري تصور مي كنند كه پرده بكارت، داخل واژن قرار دارد. در صورتيكه اينطور نيست. پرده بكارت، بخش خارجي اندام جنسي است و دقيقا در ورودي دهانه واژن قرار دارد.

انداممان را چقدر مي شناسيم؟
بسيار مهم است كه بدانيد بدنتان به چه شكلي است. البته در مورد شكل يا رنگ اندام جنسي تان نگران نباشيد. بعضي ها تيره اند، بعضي روشن، بعضي كوچكند، بعضي بزرگ. اما غير عادي نيستند. در نظر داشته باشيد كه هيچ واژني دقيقا شبيه آن ديگري نيست.اندازه و شكل اين سوراخ از فردي به فرد ديگر بسيار متفاوت است. انواع رايج پرده بكارت عبارتند از:

پرده حلقوي:

در اين نوع، پرده به صورت حلقه اي دور ورودي واژن را مي پوشاند.

حلقوي (قابل اتساع و غير قابل اتساع)- در اين نوع، پرده بكارت به شكل حلقه‌اي پيرامون ورودي مهبل را پوشانده‌است. پرده حلقوي قابل اتساع با آميزش جنسي پاره نمي‌شود.

[caption id="attachment_84" align="alignleft" width="200"]پرده بكارت دوتكه پرده بكارت دوتكه[/caption]

 

 

 

 

 

 

 

 

پرده ارتجاعي:

پرده اي كه به اندازه كافي انعطاف پذير و قابل ارتجاع ا ست و به هنگام ورود آلت تناسلي مرد، پاره نمي شود يا به طور جزئي پاره مي شود و هيچ خونريزي ندارد.

دو سوراخي يا تيغه اي:

پرده اي كه يك تيغه ممتد در طول ورودي واژن دارد.

[caption id="attachment_83" align="aligncenter" width="200"]پرده بكارت دوتكه پرده بكارت دوتكه[/caption]

پرده غربالي (سوراخ سوراخ):

اين پرده به طور كامل در عرض مهبل كشيده شده اما سطح آن سوراخ سوراخ است.در پرده دندانه دار حفره وسط پرده يك حفره گرد با لبه هاي مضرس مي باشد. در واقع تفاوت اين نوع پرده با پرده حلقوي يا گرد فقط در مضرس يا هفت و هشتي بودن لبه هاي حفره مي باشد.

[caption id="attachment_82" align="aligncenter" width="200"]پرده بكارت مشبك پرده بكارت مشبك[/caption]

 

پرده مسدود:

اين نوع پرده هيچ سوراخي ندارد و كاملا مسدود است.

بعضي ها مادرزاد پرده بكارت ندارند، بعضي ديگر پرده بكارتشان بدون سوراخ است، درحاليكه برخي ديگر پرده هاي بسيار ضخيمي دارند كه ممكن است براي پاره كردن آن، كمك پزشك مورد نياز باشد تا از بروز درد در هنگام ارتباط جنسي جلوگيري شود، اين شيوه را بريدن پرده مي نامند.طي اولين دخول، پرده بكارت در چند جا پاره شده و به چند قطعه تقسيم مي شود، غالبا تا زماني كه زن، نوزادي به دنيا بياورد باقيمانده پرده در دهانه واژن وجود خواهد داشت.

[caption id="attachment_81" align="aligncenter" width="200"]پرده بكارت مسدود پرده بكارت مسدود[/caption]

پرده بدون سوراخ يا بسته چيست؟

پرده اي كه تنها با خروج نوزاد پاره مي شود، اما به صورت خطوط نامنظم گوشتي پيرامون ورودي واژن باقي مي ماند. در دختراني كه به سن بلوغ مي رسند، در صورتيكه داراي پرده بسته باشند، خون قاعدگي پشت آن جمع شده و نمي تواند خارج شود در نتيجه باعث بروز درد مي شود، اينگونه افراد بايد به دكتر مراجعه كرده تا طي عمل جراحي و ايجاد برشي در سطح پرده، خون قاعدگي از آن خارج شود.

 

چرا بعضي زنان در اولين ارتباط جنسي خونريزي ندارند و برخي دارند؟

گذشته از فقدان مادرزادي پرده بكارت در بعضي زنان، در صورتيكه زن در هنگام سكس، آرام و بدون تنش بوده ، زمان كافي براي عشق ورزي داشته باشد، با طرف مقابل خود احساس راحتي كند و دهانه واژنش به اندازه كافي مرطوب باشد، آلت تناسلي مرد به نرمي وارد واژن او مي شود و به اين ترتيب در اولين ارتباط خونريزي نخواهد داشت. اما اگر زن مضطرب باشد يا بترسد و پاهايش را جمع كند دهانه واژن تنگ خواهد شد و هنگام دخول خونريزي و درد خواهد داشت.

بعضي مردها ادعا مي كنند كه مي توانند در حين سكس تشخيص بدهند زن قبلا سكس داشته يا نه، چنين نيست. تنها چيزي كه مردان مي توانند حس كنند، مضطرب و نگران بودن زن است كه به همين دليل خودشان را منقبض كرده و دهانه واژن به نظر تنگ تر مي آيد.

از آنجائيكه در نظر مردم پرده بكارت، پرده اي بسيار سفت و محكم است كه تنها با فشار پاره مي شود، برخي مردها در هنگام سكس فشار زيادي به دهانه واژن آورده و موجب پارگي دهانه واژن، درد و خونريزي مي شوند. در صورتيكه، اگر زن هنگام سكس آمادگي كافي داشته و به دور از احساس اضطراب باشد هيچ نيازي به فشار از جانب مرد نيست.

نكات قابل توجه در مورد پرده بكارت:

رشته هاي عصبي در پرده كم هستند و به همين دليل در صورت آرامش جسمي و رواني، پارگي آن معمولا بدون درد است.
عمل دخول و پاره شدن پرده بهتر است در زماني كه بدن آرام است و هيچ اضطراب و خستگي وجود ندارد انجام شود. بنابراين نزديكي در اولين شب ازدواج و پس از مراسم طولاني عروسي توصيه نمي شود.

زنان بهتر است قبل از نزديكي، نه به منظور گرفتن گواهي سلامت پرده بكارت بلكه به دليل آگاهي از نوع پرده به پزشك متخصص زنان مراجعه كرده و توضيحات لازم را درخواست كنند. زيرا در موارد نادري كه پرده از نوع ضخيم است، احتياج به عمل جراحي دارد.

در صورت تنگي دهانه واژن، بهتر است از كرم و ژلهاي تسهيل كننده يا اسپري بي حس كننده استفاده كرد. ضمن اينكه تحريك زن وخروج ترشحات از دهانه واژن موجب روان شدن دهانه واژن و سهولت ارتباط جنسي مي شود.

گاهي پرده بكارت با يك يا دو بار نزديكي كاملا پاره نمي شود وهر دفعه قسمتي از آن پاره شده و كمي خونريزي مي كند. بدون پارگي پرده، مايع اسپرم ريخته شده بر روي آن مي تواند موجب حاملگي شود، زيرا اسپرماتوزوئيد موجود در اسپرم مي تواند از سوراخ پرده حركت كرده و به طرف تخمك زن برود و حاملكي ايجاد گردد. در اين موارد زن با پرده سالم حامله مي شود.

ورزشهايي مانند سواركاري، دو، پرش، شنا، رقص، باله، هرگز باعث پاره شدن پرده دختر نمي شوند مگر اينكه وي طي حادثه اي و در هنگام بازي، سقوط كرده و در همان زمان جسمي نوك تيز به پرده اصابت كند و موجب پارگي آن شود.

اهميت پرده بكارت

در بعضي فرهنگها اين مسئله خيلي اهميت دارد كه دختر به هنگام ازدواج باكره بوده و پرده بكارت داشته باشد. دراين جوامع، پرده بدين معني ست كه وي قبل از ازدواج ارتباط جنسي نداشته است. هر چند كه، پرده بكارت نشانه ضيعفي براي بكارت واقعي است، زيرا بيشتر زنان، اين پرده را قبل از داشتن ارتباط جنسي بر اثر خودارضائي، استفاده از تامپكس (نوعي نوار بهداشتي)، يا فعاليتهاي غير جنسي (مثل برخي حوادث ) از دست مي دهند.

اما سوال اينجاست كه حتي با وجود پرده بكارت چه كسي مي تواند نعيين كند كه آيا دختر قبل از ازدواج رابطه جنسي داشته است يا خير؟ غالبا خونريزي در شب عروسي مي تواند دليلي بر باكره بودن فرد باشد در صورتيكه اين نظريه توسط اطلاعات پزشكي رد شده زيرا همانطور كه گفته شد يا به دليل آرامش زن، يا عدم وجود پرده بكارت به طور مادرزاد، اين خونريزي مي تواند وجود نداشته باشد.

علاوه بر اين، راههاي برقراري ارتباط جنسي فقط دخول نيست، دختر مي تواند با حفظ پرده بكارت از راههاي مختلف ارتباط جنسي داشته باشد و يا حتي با وجود پاره شدن پرده بكارت براي تظاهر به باكره بودن، با عمل جراحي ، آن را دوباره به حالت اول برگرداند. به همين دليل وجود يا عدم وجود پرده بكارت، هميشه نمي تواند مدرك معتبري براي تعيين باكرگي شخص باشد. البته، اينكه نگرش باكره پسند مردان به خصوص در ايران، در حاليكه غالبا خود، پيش از اردواج، ارتباط جنسي دارند، اساسا درست است يا ناشي از نظامي مردسالارانه، بحثي ديگر است كه در اين مقاله نمي گنجد.

پارگي پرده بكارت چگونه اتفاق مي افتد؟

پارگي پرده بكارت هيچ گونه قاعده و قانوني ندارد و ممكن است به هر شكل و اندازه و در هر جهتي از پرده بكارت ايجاد شود. در پرده بكارت نوع حلقوي معمولا ۴ تا ۵ پارگي شعاعي شكل بوجود مي آيد و انواع هلالي دو پارگي در طرفين پيدا مي كنند.پارگي ها معمولا از كناره آزاد پرده بكارت شروع شده و تا جدار واژن كشيده مي شوند. در مواردي كه سن دختر كم بوده و دستگاه تناسلي زنانه رشد كافي نداشته باشد ممكن است پارگي در واژن و ساير نواحي تناسلي نيز ايجاد شود.معمولا پس از پارگي پرده بكارت خونريزي كم و بيش شديدي ايجاد مي شود.لازم است اين خون را از خون قاعدگي تميز دهيم.خون قاعدگي داراي فيبرينوژن كمتر است، لذا ديرترلخته شده و سلول هاي واژينال در آن بسيار زياد است در حالي كه خون حاصل از پرده بكارت سريعتر لخته شده و حاوي مقادير كمي سلول واژينال است.لبه هاي پارگي جديد در پرده بكارت معمولا زخمي و قرمز رنگ بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده مي شود.بعد از حدود يك هفته لبه هاي بريدگي از مخاطي مشابه مخاط پرده پوشيده شده و بعد از حدود دو هفته لبه هاي زخم نسبتا گرفته مي شوند. نكته مهم اين است كه لبه هاي پارگي چون آزاد هستند و به هم اتصال ندارند هيچ وقت به هم جوش نمي خورند و  اگر دو تكه پارگي به هم دوخته شوند محل ترميم به صورت يك اسكار برجسته روشن مشخص خواهد شد.

معاينه پرده بكارت:

خانمها به دليل خصوصيات رواني مايل نيستند براي معاينه ي پرده خود به پزشك مراجعه كنند و اين در بسياري از موارد موجب افسردگي و ناراحتي هاي روحي در آنها مي گردد.پرده ي بكارت به شكلي است كه خود شخص به تنهايي قادر به معاينه نيست و در مواردي كه ناشيانه اين عمل انجام گيرد موجب صدمه زدن به پرده خواهد شد.توصيه مي شود كه براي معاينه ي پرده بكارت خود به ماما و پزشك زنان مراجعه نماييد .۱۸ سالگي سني است كه دختر جوان اولين چك آپ خودش را بايد پيش يك پزشك يا ماما انجام بدهد.براي معاينه پرده بكارت بايد لب هاي خارجي فرج را كاملا با انگشت شست و اشاره باز كنيد و با استفاده از آينه پرده را معاينه كنيد.اگر دوست يا آشنايي باشد راحتتر مي شود پرده را معاينه كرد بدين ترتيب كه شما با استفاده از انگشت هاي مياني و اشاره يك دست و انگشت شست و اشاره دست ديگرتان دو لب فرج را كاملا باز مي كنيد و دوست شما با استفاده از يك چراغ قوه نور را به آينه مي تاباند تا نور به داخل مهبل منعكس شود.(عواقب ناشي از اين معاينه شخصي توسط خود افراد متوجه ما نخواهد بود)

 

Hymen٬ انواع بكارت٬ انواع پرده بكارت٬ پارگي پرده٬ پارگي پرده بكارت٬ پارگي پرده زنان٬ پرده ارتجاعي٬ پرده بسته٬ پرده بكارت٬ پرده بكارت ارتجاعي٬ پرده بكارت بسته٬ پرده بكارت چيست٬ پرده بكارت حلقوي٬ پرده بكارت دوتكه٬ پرده بكارت سوراخ سوراخ٬ پرده بكارت غربالي٬ پرده بكارت مسدود٬ پرده بكارت يا Hymen٬ پرده حلقوي٬ پرده حلقوي ارتجاعي٬ پرده حلقوي چيست؟٬ پرده زنان يا Hymen٬ پرده سوراخ٬ پرده مسدود٬ معاينه پرده بكارت


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۵۳:۴۷ توسط:وي پك موضوع:

چند نكته طلايي جهت زيبايي پوست صورت

چند راهكار طبيعي جهت زيبايي پوست صورت

جهت سفت شدن پوست صورت

آب پياز و گلاب ( يك ق چ ) و يك قطره آبليمو ( آبليمو اگر زياد باشد لك ميزند)

هفته اي يكبار روي صورت ماليده شود، بعد از بيست دقيقه شستشو داده شود

چربي رسان و آب رسان

تخم كدوحلوايي( مغز خام) را پودر كرده، يك ق غ باروغن بادام شيرين تا جاييكه نه  شل شود و نه سفت  و بعد با كمي عسل نيم  ساعت ماسك روي صورت گذاشته شود

لايه بردار و سفت كننده

حنا و واجبي را به نسبت مساوي باهم تركيب و روي صورت بماليد  ( براي جلوگيري از خشك شدن روي انرا در صورت با نايلون بپوشانيد) بعد از بيست  دقيقه تا نيم ساعت شستشو داده شود ( نگران رنگ دهي حنا نباشيد يه رنگ‌بسيار لطيف و خوبي به پوستتان  اثر ميگذارد.

چاقي صورت

روغن زالو روزي يك تا دوبار تا سه ماه ماليده شود

چربي دور چشم

ماساژ دور چشم با گوش پاك كنِ آغشته به سركه روزي چند بار

لك صورت

سركه ي انگور طبيعي ( دوليوان)  بعلاوه ي روغن زيتون بودار  ( پنج ليوان) در ظرف پيركس آهستت جوشيده هر شب نصف استكان با عسل هم  ميل شود و هم بدون عسل به صورت ماليده شود  ( تا چهار ماه)

چروك دور چشم

كرم رازيانه مرتب ربصورت رفت و برگشت ماليده مصرف شود

جاي جوش

ماساژ جاي جوشها با روغن كرچك ( براي افراد گرم مزاج)

جوش سرسياه

با انگشت روشور ( سفيد آب ) مرتب روي جوشها بماليد

جوانسازي پوست صورت

ماسك پودر جوانه گندم و شير هر شب تا چهل شب  بمدت بيست دقيقه تا نيم ساعت روي صورت بگذاريد

 

 

جاي جوش٬ جوانسازي پوست صورت٬ جوش سر سياه٬ جوش سرسياه٬ چاقي صورت٬ چربي دور چشم٬ چربي رسان و آب رسان٬ چروك دور چشم٬ راهكارهاي مناسب برتي پوست زيبا٬ زيبايي پوست٬ زيبايي صورت٬ سفت شدن پوست صورت٬ لايه بردار و سفت كننده صورت٬ لك صورت


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۵۱:۵۸ توسط:وي پك موضوع: