جعبه

خواص تخم شربتي

خواص تخم شربتي يا ريحان كوهي

تخم ريحان كوهي Ocimum Basilicum يا تخم زوف , تخم بادروج يا تخم شربتي از قديم در طب سنتي و تهيه دسرها در ايران كاربرد داشته است .
تخم شربتي گياهي خودرو، يك¬ساله و شبيه به ريحان ولي با برگ‌ها و تخم‌هاي ريزتر است. ساقه‌هاي آن مربع شكل و گلش مايل به قرمز و صورتي است. اين گياه در اوايل بهار در كوهستان‌ها و بيابان‌ها مي‌رويد. تخم اين گياه سياه شفاف است و وقتي‌كه در آب ريخته شود بلافاصله حالتي خميري و لعاب‌دار در آب ايجاد مي‌كند كه بسيار لغزنده است و رنگش متمايل به رنگ خاكستري مي‌شود. لعاب اين دانه‌ها پس از جذب آب مانند فالوده مي‌شود. تخم‌شربتي در حقيقت دانه‌هاي گياه ريحان چيني است كه به علت داشتن تركيبات موسيلاژي (لعاب‌دار) به‌ صورت محلول درآب (شربت) استفاده مي‌شود. تخم شربتي طبيعت سرد و خشك دارد.
تفاوت اين دانه ها با دانه گياه سالبا چيا :
اين دانه ها با دانه هاي گياه معرفي دانه گياه “سالبا چيا ” و خواص آن Salba Chia Seeds متفاوت است . هر دو از تيره نعنائيان هستند ولي تخم ريحان يا تخم شربتي هميشه به رنگ سياه است و در آب حالت لعابدار دارد .

[caption id="attachment_807" align="alignnone" width="300"] تخم شربتي[/caption]

تخم شربتي و فوايد آن

استفاده از تخم شربتي در محلول آب يكي از بهترين مواد براي كم كردن وزن است.

تخم شربتي از قديم به عنوان يك نوشيدني سنتي بين ايرانيان جاي داشته كه علاوه بر رفع تشنگي براي متعادل نگهداشتن فشارخون و لاغر شدن بسيار موثر است.

شيوا فرجي در مورد خواص تخم شربتي به عنوان يك نوشيدني سنتي و فوايد نوشيدن آن در فصل گرما اظهار داشت: تخم شربتي در حقيقت دانه هاي گياه ريحان است كه به علت داشتن تركيبات لعاب دار به صورت محلول در آب (شربت) استفاده مي شود. لعاب اين دانه ها پس از جذب آب به صورت ژله اي درمي آيد كه مي تواند براي رفع عطش مورد استفاده قرار گيرد. تخم شربتي خواص زيادي دارد و اينگونه نيست كه فقط براي فصل گرما توصيه شود.

[caption id="attachment_808" align="alignnone" width="300"] شربت تخم شربتي[/caption]

 

تخم شربتي

استفاده از تخم شربتي در محلول آب يكي از بهترين مواد براي كم كردن وزن است كه اين متخصص تغذيه به آن اشاره كرد و گفت: دانه هاي ژلاتيني تخم شربتي بدون آنكه كالري داشته باشد تا مدت ها فرد را سير نگه مي دارد و به جاي خوردن داروهاي زيان آور براي كم كردن اشتها، مي توان از تخم شربتي استفاده كرد.

وي گفت: مشكل ديگري كه دامنگير دنيا از جمله كشور ما شده فشار خون است كه معمولاً بعد از خوردن غذا به ويژه غذاهاي پر نشاسته، فشارخون بالا مي رود و اگر تخم شربتي همراه غذا خورده شود مواد نشاسته اي به تدريج قند موجود در خود را آزاد مي كنند و به اين ترتيب شما به طور تدريجي انرژي متعادل در طول روز خواهيد داشت.

اين متخصص تغذيه به آنهايي كه از ورم معده يا ديگر ناراحتي هاي گوارشي رنج مي برند خوردن تخم شربتي را توصيه كرد و افزود: تخم شربتي داراي مقدار فراواني پروتئين، آهن، پتاسيم و كلسيم است و در عين حال آنهايي كه در جذب كلسيم مشكل دارند بدانند يك ماده معدني به نام بورون در تخم شربتي باعث انتقال كلسيم به استخوان ها مي شود.

فوايد شگفت انگيز تخم شربتي

اگر تخم شربتي را در آب بريزيد و نيم ساعت آن را رها كنيد، خواهيد ديد كه دانه هاي سياه رنگ آن متمايل به خاكستري شده اند و ماده ي خميري، لغزنده و ژل مانندي به جاي مانده است؛ به همين دليل، تخم شربتي براي شما مفيد است زيرا در معده ي شما نيز چنين اتفاقي مي افتد. تخم شربتي علاوه بر داشتن ميزان بالايي از فيبر، محلولي ژله اي را توليد و به پاكسازي بدن كمك مي كند. اين ماده ي ژله اي با كند كردن فعاليت آنزيم ها بر روي كربوهيدرات ها، از تجزيه ي سريع آن ها در بدن جلوگيري مي كند.

آزتك ها (يكي از تمدن هاي آمريكايي) از اين دانه هاي بسيار مقوي، به عنوان غذايي اصلي استفاده مي كردند. تخم شربتي به جز آمينواسيد تورين، همه ي آمينواسيدهاي مورد نياز بدن را در خود دارد و غذايي كامل محسوب مي شود.
• تخم شربتي فيبر غذايي فوق العاده اي دارد و به همين دليل، براي گوارش و درمان بافت هاي گوارشي عالي است.
• در واقع حدود ۲۰ درصد وزن دانه هاي به اين كوچكي حاوي اسيدهاي چرب امگا ۳ است و به همين دليل، غذايي عالي براي مغز و قلب است. ميزان امگا ۳ موجود در تخم شربتي، ۸ برابر ماهي سالمون است.
• داراي ۲۰ درصد پروتئين است.
• سرشار از آنتي اكسيدان ها است (ميزان آنتي اكسيدان هاي آن، ۴ برابر قره قاط است).
• ميزان كلسيم موجود در آن، پنج برابر شير است.
• ميزان ويتامين C موجود در آن، ۷ برابر پرتقال است.
• آهن موجود در آن، سه برابر اسفناج است.
• پتاسيم موجود در آن، دو برابر پتاسيم موجود در موز است.
• براي پوست، مو و ناخن ها مفيد است.
• به تعادل گلوكز خون كمك مي كند (براي بيماران ديابتي عالي است).
• جايگزين بسيار خوبي براي تخم مرغ است. تنها كافي است آن را با آب مخلوط كنيد و ژله ي به دست آمده را به جاي تخم مرغ، در غذاهاي خود استفاده كنيد.
از زمان هاي قديم آزتك ها از اين دانه ها به همراه ذرت به عنوان ماده ي غذايي استفاده مي كردند. سال ها است كه مردم مكزيك به خواص مقوي اين دانه ها پي برده اند و از آن استفاده مي كنند.
مردم ايران هم از طرفداران تخم شربتي هستند و از آن براي رفع عطش استفاده مي كنند.

تخم شربتي لاغر ميكند

استفاده از تخم شربتي در محلول آب يكي از بهترين مواد براي كم كردن وزن است. دانه‌هاي ژلاتيني تخم شربتي بدون آنكه كالري داشته باشد تا مدت‌ها فرد را سير نگه مي‌دارد و به جاي خوردن داروهاي زيان آور براي كم كردن اشتها، مي‌توان از تخم شربتي استفاده كرد.

 

ديگر خواص آن :

* از تخم شربتي براي درمان ناراحتي‌هاي گوارشي مانند درد معده، نفخ، يبوست، سوءهاضمه و بي نظمي كاركرد روده‌ها استفاده مي‌شود.
* خلق و خوي فرد را خوب مي‌كند، خستگي مفرط ذهني، تنش‌هاي عصبي، افسردگي، ميگرن و ماليخوليا را برطرف مي‌كند.
* از روغني كه با خرد كردن تخم‌هاي شربت به دست مي‌آيد، براي درمان عفونت‌هايي مانند زخم، بريدگي، عفونت مثانه، عفونت پوست و… استفاده مي‌شود.
* در كشور چين، از تخم شربتي براي درمان عفونت، درد معده، گزيدگي مار و حشرات و پايين آوردن دماي بدن استفاده مي‌شود.
* از آن جا كه تأثير ضد اسپاسمي دارد، سياه سرفه را برطرف مي‌كند.
* در رفع عطش بسيار موثر است.
* مشكل ديگري كه دامن‌گير دنيا از جمله كشور ما شده فشار خون است كه معمولاً بعد از خوردن غذا به ويژه غذاهاي پر نشاسته، فشارخون بالا مي‌رود و اگر تخم شربتي همراه غذا خورده شود مواد نشاسته‌اي به تدريج قند موجود در خود را آزاد مي‌كنند و به اين ترتيب شما به طور تدريجي انرژي متعادل در طول روز خواهيد داشت.
* تخم شربتي داراي مقدار فراواني پروتئين، آهن، پتاسيم و كلسيم است و در عين حال آن‌هايي كه در جذب كلسيم مشكل دارند بدانند يك ماده معدني به نام بورون در تخم شربتي باعث انتقال كلسيم به استخوان‌ها مي‌شود.

**

دانه‌هاي مغذي زيادي در طبيعت وجود دارد. در بين اين دانه‌ها «دانه‌هاي چيا» يا تخم شربتي خواص فوق‌العاده‌اي دارد كه تأثير زيادي در لاغري دارد. از زمان‌هاي دور آزتك‌ها تخم شربتي را كشت كرده و از آن استفاده مي‌كردند. امروزه بزرگ‌ترين توليدكننده‌ي اين دانه‌هاي مغذي كشور پرو است. در هر حال اين دانه‌هاي ريز علاوه بر اين كه منبع كلسيم هستند اشتها را كنترل كرده و به لاغري كمك مي‌كنند.

تخم شربتي: يك ضداشتهاي فوق‌العاده
تخم شربتي سرشار از فيبرهاي محلول در آب است كه به سيري طولاني‌مدت كمك زيادي مي‌كند. اين دانه‌هاي ريز در مجاورت با آب، حجيم شده و به اين ترتيب جاي بيشتري در معده اشغال مي‌كنند. به اين ترتيب نيز اشتها را كنترل كرده و ميل به پرخوري را از بين مي‌برد. در نتيجه شما مي‌توانيد در چهارچوب يك رژيم غذايي سالم از اين دانه‌هاي ريز براي رسيدن به تناسب اندام استفاده كنيد.

تخم شربتي: كنترل‌كننده‌ي ميل به مصرف قند
تخم شربتي حاوي ميزان قابل‌توجهي امگا ۳ است. اين اسيدهاي چرب به‌طور مستقيم روي خلق و خوي و خواب تأثير گذاشته و به لاغري كمك مي‌كنند. به خاطر اينكه داشتن خوابي راحت و همچنين كنترل افسردگي يا اختلالات خلقي كمك زيادي به كنترل ميل به مصرف قند زياد مي‌كنند. بايد بدانيد كه مازاد قند مصرفي در بدن به چربي تبديل مي‌شود.

تخم شربتي: استفاده‌ي آسان، تأثيري شگرف
مصرف تخم شربتي نبايد بيش از ۲۵ گرم يا معادل يك تا دو قاشق غذاخوري در روز باشد. مي‌توانيد از دانه‌هاي ريز به صورت پودر در سوپ‌ها، سالادها، آش يا محصولات لبني استفاده كنيد. همچنين مي‌توانيد از تخم شربتي به صورت نوشيدني استفاده كنيد. يك قاشق از اين دانه‌ها را در آب يا حتي آب‌ميوه ريخته و ميل كنيد. براي استفاده از خواص لاغري آن نوشيدني‌تان را قبل از غذا يا در بين روز زماني كه ته دلتان ضعف مي‌رود ميل كنيد.

استفاده از تخم شربتي در محلول آب يكي از بهترين مواد براي كم كردن وزن است كه اين متخصص تغذيه به آن اشاره كرد و گفت: دانه‌هاي ژلاتيني تخم شربتي بدون آنكه كالري داشته باشد تا مدت‌ها فرد را سير نگه مي‌دارد و به جاي خوردن داروهاي زيان آور براي كم كردن اشتها، مي‌توان از تخم شربتي استفاده كرد.
وي گفت: مشكل ديگري كه دامنگير دنيا از جمله كشور ما شده فشار خون است كه معمولاً بعد از خوردن غذا به‌ويژه غذاهاي پر نشاسته، فشارخون بالا مي‌رود و اگر تخم شربتي همراه غذا خورده شود مواد نشاسته‌اي به تدريج شكر موجود در خود را آزاد مي‌كنند و به اين ترتيب شما به طور تدريجي انرژي متعادل در طول روز خواهيد داشت.

خواص درماني و روش مصرف :

رفع عطش: مقداري از تخم‌شربتي را به شربتي كه دوست داريد اضافه كنيد و بعد از گذشت حداقل دو دقيقه بنوشيد.
تقويت قلب: تخم‌شربتي را در عرق بيد مشك يا نسترن بريزيد و بنوشيد.
تقويت اعصاب: روزانه يك يا دو بار تخم‌شربتي را در عرق بادرنجبويه مخلوط كنيد و آن را با عسل شيرين كنيد و بنوشيد.
تنگي نفس، سرفه‌هاي خشك: يك قاشق مرباخوري تخم‌شربتي را در يك ليوان آب ولرم حل كنيد و آن را جرعه جرعه بنوشيد.

[caption id="attachment_811" align="alignnone" width="300"] فوايد تخم شربتي[/caption]

 

Chia٬ تخم ريحان٬ تخم شربتي٬ تخم شربتي و فوايد آن٬ خواص تخم شربتي٬ خواص ضد اشتهاي تخم شربتي٬ روش تهيه شربت با تخم شربتي٬ فوايد شگفت انگيز تخم شربتي٬ كلسيم تخم شربتي٬ لاغري با تخم شربتي


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۲۶:۴۸ توسط:وي پك موضوع:

زمان مناسب برقراري رابطه ي جنسي و اثرات مفيد آن

اثرات مفيد رابطه جنسي و زمان مناسب آن

ارتباط جنسي رفتاري است كه جنبه هاي مختلفي از اصول سه گانه سلامتي از جمله «حركت جسماني»، «اعراض نفساني» و «احتباس و استفراغ» را در بر مي گيرد.

اثرات مفيد آميزش جنسي

برقراري رابطه جنسي سالم پيامدهاي رواني و جسمي مثبتي براي همسران دارد، از جمله:

– كاهش خشم و غضب

– كاهش هم و غم و فكرهاي وسواسي

– سبك كردن بدن و كاهش تجمع مواد

– افزايش اشتهاي واقعي

– افزايش هوشياري و كارآيي ذهني

– افزايش نشاط و قوت بدني

[caption id="attachment_795" align="alignnone" width="300"] رابطه جنسي مفيد[/caption]

عوارض ترك آميزش جنسي

عدم برقراري جنسي در زمان نياز منجر به بروز عواقب مختلف مي گردد، از جمله:

– افزايش احتمال اضطراب و افسردگي

– افزايش احتمال بروز بيماري وسواس

– كسالت و كندذهني

– سنگيني كل بدن، سر و چشمها

– كاهش اشتهاي طبيعي

– تنگي نفس و تپش قلب

– عصبانيت و خشم و اندوه

– درد در كشاله ران و بيضه ها

يك رابطه جنسي موفق رابطه اي است كه در آن زن و مرد هر دو به اوج لذت جنسي دست يابند و پس از آن احساس آرامش و خواب عميق ايجاد شود. (رسيدن به اوج لذت جنسي معمولا در زنان ديرتر از مردان محقق مي شود لذا بايد اقدامات لازم براي برانگيختن زن از سوي مرد انجام گيرد، در غير اين صورت مشكلات زيادي از نظر سلامت جسمي و رواني براي زنان ايجاد خواهد شد.)

[caption id="attachment_796" align="alignnone" width="300"] عوارض ترك سكس[/caption]

زمانهاي پرهيز از آميزش جنسي

انجام نرديكي در موارد زير مناسب نبوده و منجر به عوارض گوناگون خواهد شد (به ويژه اگر قصد بارداري وجود دارد، احتياط بيشتري لازم است):

۱٫ بلافاصله بعد از صرف غذا يا پرخوري: باعث ضعف بدن، سستي اعصاب، درد مفاصل، انسداد در روده ها، قولنج و توليد تركيبات نامناسب در بدن خواهد شد.

۲٫ بعد از پاكسازي هايي مثل اسهال، قي، فصد، حجامت و زالو: در اين موارد نزديكي حداقل براي ۱۲ تا ۲۴ ساعت ممنوع است.

۳٫ در زمان خستگي

۴٫ در زمان فشار ادرار و مدفوع

۵٫ در زمان واكنشهاي رواني شديد مثل خشم، غم و خوشحالي شديد

۶٫ در غلبه خشكي بر مزاج و بدن (مثل لاغري شديد)

۷٫ در حالت گرسنگي زياد: نزديكي در اين حالت بدتر از زمان پري معده است.

۸٫ در حمام و بعد از آن، بعد از ورزش شديد، پس از بيداري طولاني و پس از تعريق شديد: آميزش جنسي در اين موارد خصوصا در فصول خشك يعني تابستان و پاييز، باعث خشكي بدن و لاغري بيمارگونه، كاهش حرارت غريزي و اشتها، تاري ديد و كاهش بينايي و در مواردي حتي تشنج و غش خواهد شد.

۹٫ در زمان احساس سردي و گرمي زياد در بدن: نزديكي در زمان احساس سردي بدتر از گرمي است.

۱۰٫ به اكراه و بدون رغبت و شوق و قوت

۱۱٫ وود بيماريهاي حاد: انجام نزديكي در اين موارد منجر به مزمن شدن بيماري خواهد شد و در بيماريهاي مزمن احتمال كاهش قوا و فرجام ناخوشايند بيشتر مي شود. در اين شرايط بايد دفعات نزديكي را به حداقل رساند.

۱۲٫ اول، نيمه و آخر ماه قمري

۱۳٫ فاصله ميان اذان صبح تا طلوع افتاب

۱۴٫ از اول غروب تا رفتن شفق

۱۵٫ زير نور مستقيم خورشيد

۱۶٫ در حال جنابت بدون وضو

۱۷٫ در حالت ايستاده

۱۸٫ رو به قبله يا پشت به قبله

۱۹٫ پس از خوردن ماهي: مي تواند منجر به اختلالات عصبي و رواني گردد.

۲۰٫ بعد از خوردن گوشت گاو، گوسفند و عدس: مي تواند منجر به واريس عروقي، نقرس و درد مفاصل گردد.

۲۱٫ بلافاصله پس از آشاميدن شير: مي تواند موجب سستي در بدن گردد.

۲۲٫ بعد از خوردن بادنجان: موجب توليد اخلاط سوخته مي گردد.

۲۳٫ پس از مصرف كدو سبز و ميوه ها: اين مواد به سبب سردي كه در مايع مني ايجاد مي كنند، مي توانند براي زن مضر باشند اما در موردي كه مرد انزال سريع ناشي از حرارت زياد دارد اين ميوه ها مفيد است.

۲۴٫ زمان سردرد

۲۵٫ در حالت مستي

۲۶٫ آلودگي شديد هوا

بهتر است نزديكي در مكانهاي امن و بدون روزنه، تميز، پاك كه در آن از گلهاي خوشبو استفاده شده بر پوششي زيبا و معطر از مخمل صورت پذيرد.

نزديكي در زماني صورت پذيرد كه پس از آن امكان خواب طولاني وجود داشته باشد تا راحتي و آسايش در فرد ايجاد كند.

 

آميزش جنسي٬ آميزش جنسي خوب٬ اثرات مفيد رابطه جنسي٬ انواع رابطه جنسي٬ رابطه جنسي٬ رابطه جنسي خوب٬ رابطه جنسي در حال مستي٬ زمان پرهيز از رابطه جنسي٬ زمان پرهيز از نزديكي٬ زمان مناسب رابطه جنسي٬ زمان نزديكي٬ عوارض رابطه جنسي زياد٬ عوارض رابطه جنسي كم٬ نزديكي


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۳۷:۰۹ توسط:وي پك موضوع:

روشهاي پيشگيري از سرطان در طب سنتي

روش هايي براي پيشگيري از ابتلا به انواع سرطان

به گزارش پاكيمان به نقل از روزنامه قانون، بيجا نيست اگر بگوييم سونامي سرطاني چون ماري سمي، مي‌خزد و در كشور جولان مي‌دهد. آن‌قدر زياد شده كه ديگر نمي‌توان حدس زد آيا بغل دستي‌تان كه امروز در مقابل‌تان مي‌خندد، فردا هم همين‌طور سالم خواهد بود يا نه. دوستي كه تا همين ديروز با هم خوش و بش مي‌كرديد، به چنان سرطاني مبتلا شده كه تنها تا يك ماه ديگر در كنارتان خواهد بود.

سرطان اين‌روزها پيشتاز رقم زدن تلخ‌ترين روزهاي زندگي ماست. درست است كه شاد نيستيم و مشكلات اقتصادي داريم اما در كنار هم بودن‌مان، تنها دارايي‌مان بود كه آن‌هم از صدقه سر سرطان درحال به تاراج رفتن است. سالانه نزديك به ۹۰ هزار نفر به سرطان مبتلا مي‌شوند كه رقمي باورنكردني است. به گفته مراجع ذي‌صلاح، مرگ‌ومير ناشي از سرطان در كشور در رتبه سوم قرار دارد. سن ابتلا به سرطان در كشور پايين آمده و هستند كودكاني كه با نقص‌هاي عجيب و غريب و حتي با سرطان به دنيا مي‌آيند. دختران جواني كه با هزار اميد و آرزو، مدرسه را تمام مي‌كنند و پا به اجتماع مي‌گذارند در معرض شديد سرطان سينه قرار دارند. از هر چهار زن ايراني، يك نفر مشكوك به سرطان است. مردان بيشتر از سرطان پروستات مي‌ميرند. بيشترين سرطان در كشور در بين دو جنس، سرطان معده است و …. اگر تا ماه‌ها هم ادامه دهيم، آمار تكان‌دهنده از هيولاي سرطان تمام نمي‌شود. آن‌قدر ترسناك شده كه هركس اسمش را مي‌شنود در خود مي‌خزد و خدا خدا مي‌كند كه دچارش نشود. حتي بيمه‌ها هم از چند سال پيش دست به بيمه سرطان زده‌اند! اما سرطان فقط در ايران اين‌طور جولان نمي‌دهد. تا دهه آينده، آمار مبتلايان به سرطان در كل دنيا، دوبرابر خواهد شد.

ابر شوم سرطان، خودش را به سر همه دنيا انداخته است. در كشور ما هم كه با اين آلودگي هوا، گرد و غبار، ميوه‌ها و سبزيجات سمي، پالم و چيزهايي از اين دست، ديگر راهي براي فرار از سرطان نمي‌ماند. بهترين كسي كه مي‌توانست درباره اين فاجعه صحبت كند، دكتر اسماعيل اكبري، رئيس مركز تحقيقات سرطان است. اما تلاش‌هاي قانون براي رسيدن به او، به نتيجه‌اي نرسيد. براي همين به سراغ دكتر «ايرج حريرچي» استاد جراحي سرطان دانشگاه تهران و معاون تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت رفتيم تا ببينيم او چه نسخه‌اي براي ترسي كه به جان مردم افتاده، دارد.

[caption id="attachment_784" align="alignnone" width="300"]پيشگيري از سرطان سزطان[/caption]

چرا بايد سرطان سومين عامل مرگ و مير در ايران باشد؟

سرطان يك بيماري شايع در كل دنياست. جوامعي كه به سمت پير شدن مي‌روند، آمار مبتلايان به سرطان‌شان هم بيشتر مي‌شود. در آمريكا و در اكثر كشورهاي اروپايي، سرطان دومين عامل مرگ‌ومير است. در اين كشورها آمار افراد مسن بيشتر است. سرطان معمولا به عنوان بيماري پيري به حساب مي‌آيد.

 

در كشور ما هم دليل افزايش همين است؟

بله. اكثر سرطان‌ها در دوره پيري رخ مي‌دهد البته نه اينكه ما در كودكي و جواني، بيماران مبتلا به سرطان نداشته باشيم، ولي وقتي درصد جمعيت بالاي ۴۰سال زياد شده است، رقم ابتلا به سرطان هم در جامعه هم براي آن تركيب سني بيشتر مي‌شود.
ولي سن ابتلاي به سرطان سينه خيلي پايين آمده و حتي دختران جوان ۲۲-۲۱ ساله هم به اين بيماري مبتلا مي‌شوند.
بله. در سرطان سينه وضعيت كمي فرق دارد. بيش از نصف موارد ابتلا به اين نوع سرطان در كشور، سن بالاي ۵۰سال دارند و بيش از ۹۰ درصد هم بالاي ۴۰ سال. ولي به اين معني نيست كه موارد سرطان در سنين پايين وجود ندارد. اينهايي هم كه در سنين پايين به وجود مي‌آيد بيشتر به عوامل ژنتيك بستگي دارد. آن عوامل محيطي ابتلا به سرطان بيشتر در سنين بالا رخ مي‌دهد. سرطان‌هايي كه ما معمولا به صورت اكتسابي مي‌بينيم در سنين جواني بروز مي‌كنند در اكثر موارد ناشي از عوامل ژنتيكي است.

[caption id="attachment_785" align="alignnone" width="300"] كنسر[/caption]

اين عوامل محيطي چه چيزهايي هستند؟

سبك زندگي غربي امروزي يكي از اصلي‌ترين عوامل محيطي هستند. چاقي و اضافه وزن، مصرف سيگار، موادمخدر و الكل، نبود تحرك بدني كافي و ورزش نكردن، وجود استرس در زندگي افراد، آلودگي هوا و عواملي از اين دست، يعني زندگي ما دارد به سمت زندگي غربي پيش مي‌رود. به‌همين دلايل است كه سرطان در تمام دنيا در حال افزايش است. در كشور ما هم به تبع همين و هم به دليل افزايش سن، در دهه گذشته ميزان ابتلا به سرطان افزايش داشته. مشكل اينجاست كه ديگر در كشورمان سبك زندگي ايراني اسلامي نداريم. در كشور ما دومين علت مرگ تصادفات است كه آن به صورت غيرعادي بالاست و البته در خيلي از استان‌هاي كشور هم دومين علت مرگ، سرطان است.

[caption id="attachment_786" align="alignnone" width="300"] چاقي علت سرطان[/caption]

 

رئيس مركز تحقيقات سرطان گفته است سرعت رشد سرطان در ايران از كشورهاي ديگر بيشتر است! داستان اين چيست؟
بله در كشورهاي درحال توسعه، رشد سرطان نسبت به كشورهاي توسعه يافته بيشتر است كه ما جزو كشورهاي در حال توسعه هستيم. در ۲۰سال آينده حدود ۷۰ يا ۱۰۰ درصد به تعداد سرطاني‌هاي ما اضافه خواهد شد. يعني ۷/۱ الي ۲ برابر در حالي‌كه در كشورهاي توسعه يافته كه رشد سرطان را كنترل كرده‌اند و ديگر مثل ما نيستند اين درصد به ۳۵/۱ برابر مي‌رسد.
اينكه مي‌گوييد در كشورهاي در حال توسعه بيشتر از كشورهاي توسعه يافته است مي‌خواهم بدانم ايران در چه سطحي قرار دارد؟
ما تقريبا مثل ساير كشورهاي توسعه يافته هستيم.
گفته شده ۴۰ درصد سرطان قابل پيشگيري است. يعني دقيقا به چه صورت؟
همه‌اش بستگي به تغيير سبك زندگي دارد. اگر فردي مي‌خواهد درصد ابتلايش به سرطان، كاهش يابد، بايد مصرف دخانيات، الكل و مواد مخدر را قطع كند.مصرف نمك و چربي را به حداقل برساند.
اگر چاق است يا اضافه وزن دارد، فكري به حال اين قضيه بكند.
مصرف ميوه و سبزيجات را در برنامه غذايي‌اش قرار دهد. تحرك بدني كافي داشته باشد. از استرس دوري كند و از اين دست كارها. اينها رفتارهايي است كه مردم بايد انجام دهند تا كمتر دچار سرطان شوند.

در زمينه تشخيص چطور؟ در اين زمينه چقدر مي‌توانيم زودتر عمل كنيم و پيشگيري لازم را داشته باشيم؟

۴۰ درصد سرطان‌ها قابل تشخيص پيش‌از موعد هستند. اين هم دو بخش دارد؛ يكي شركت در برنامه‌هاي غربالگري است كه تمامي افرادِ بدون علامت سرطان به مراكز بيمارستاني مراجعه مي‌كنند و نسبت به ابتلا به هركدام از سرطان‌ها تست مي‌شوند. قسمت ديگر كار اين است كه خود افراد كمك كنند تا بيماري‌شان زودتر تشخيص داده شود. مثلا اگر افراد در بدن‌شان توده‌اي لمس كنند يا زخمي در بدن‌شان باشد، تغيير رنگ پوست‌شان را احساس كنند يا مواردي از اين دست، بايد مراجعه كنند تا اگر سرطاني داشته باشند، زودتر تشخيص داده شود.
مي‌گوييد مصرف ميوه و سبزيجات را در برنامه‌هايشان داشته باشند، ولي به تازگي اخباري درباره آلوده بودن بعضي سبزيجات و ميوه‌ها به سموم دفع آفات منتشر شده است. خب اين‌طوري بيشتر درصد ابتلا به سرطان بالا نمي‌رود؟!
اينكه ما مي‌گوييم مصرف ميوه و سبزيجات منظورمان، ميوه و سبزي سالم است. اين خبرها كه منتشر مي‌شود باعث مي‌شود مردم كلا مصرف اين مواد را از برنامه غذايي‌شان حذف كنند.
اما اين كار اصلا درست نيست. سبزيجات و ميوه‌ها را مي‌شود با جدا كردن پوست يا شست‌وشوي كافي با مواد شوينده، سالم‌سازي كرد. اما بايد مصرف را حفظ كرد و فقط راه‌هاي سالم‌خوري را افزايش داد.

چقدر آلودگي هوا در ابتلا به سرطان موثر است؟

آلودگي هوا هم آن قسمتش كه مربوط به مواد دودزاست مثل دخانيات، موثر هستند و هم ذرات ريزگردها در ابتلا به سرطان بسيار موثر هستند كه همه اينها باعث سرطان ريه مي‌شوند.


چه سرطاني بيشترين شيوع را در بين مردم دارد؟

سرطان پوست خيلي شايع است اما خوشبختانه اكثر سرطان‌هاي پوست تاثيري در زندگي فرد ندارند. اين نوع سرطان‌ها معمولا با تشخيص و معالجه ساده، سريع خوب مي‌شوند.

[caption id="attachment_789" align="alignnone" width="300"] سرطان پوست[/caption]

الان چقدر در تشخيص سريع سرطان نسبت به گذشته پيشرفت كرده‌ايم؟

در تشخيص و معالجه افرادي كه مراجعه مي‌كنند خيلي پيشرفت كرده‌ايم. اما مشكل اصلي ما در غربالگري است.

يعني چه؟

يعني در تشخيص زودرس مشكل داريم. كساني كه هيچ علامتي ندارند، نمي‌شود بيماري‌شان را سريع تشخيص داد. اين اتفاق بيشتر در مورد سرطان سينه يا روده رخ مي‌دهد. بايد آزمايشاتي انجام دهيم كه پيش از ابتلاي كامل به سرطان، راه پيشگيري صورت گيرد. ما در اين زمينه اقدامات چنداني

متخصص آنكولوژي ۱۱ روش براي پيشگيري از ابتلا به انواع سرطان را اعلام كرد و گفت: حفظ وزن مناسب، تحرك، پرهيز از غذاهاي شور، الكل و گوشت قرمز از نمونه‌ راههاي پيشگيري از ابتلا به سرطان است.

رضا اميري در گفت‌وگو با فارس گفت: يكي از راههاي كه مي‌تواند به پيشگيري از ابتلا به سرطان كمك كند اين است كه تا حد امكان لاغر باشيد البته بدون آنكه زير وزن متعادل قرار گيريد حفظ وزن مناسب يكي از مهم‌ترين اقداماتي است كه مي‌توان براي كاهش خطر ابتلا به سرطان، بيماري‌هاي قلبي و ديابت انجام داد.

وي افزود: چرا كه تجمع چربي در دور كمر باعث مي‌شود هورمون استروژن وارد جريان خون شده و سطح هورمون‌ها را افزايش دهد در نتيجه براي بدن مضر بوده و با سرطان‌هاي سينه، روده بزرگ، لوزالمعده و رحم ارتباط مستقيم دارد.

اين متخصص آنكولوژي گفت: حداقل ۳۰ دقيقه در روز بايد فعاليت بدني داشت. اين فعاليت‌ها خطر سرطان را كاهش مي‌دهد و باعث تقويت سيستم ايمني و سلامتي دستگاه گوارش خواهد شد.

اميري گفت: راه ديگر محدود كردن مصرف نوشيدني‌هاي قنددار و غذاهاي فرآوري شده مثل پيتزا، شكلات، شيريني و سرخ‌كردني‌ها است.

وي افزود:‌در مقابل مصرف سبزي، ميوه، حبوبات و غلات خطر ابتلا به سرطان را كاهش مي‌دهد. مصرف گوشت قرمز نيز بايد محدود شود.

اميري گفت: مصرف زياد نمك خطر سرطان معده را افزايش مي‌دهد و غذاهاي آماده، سس، نان حتي خوراكي‌هاي شيرين مثل كلوچه‌ها حاوي نمك هستند و ميزان نمك در روز نبايد بيشتر از ۲٫۴ گرم باشد.

وي بر عدم مصرف سيگار و قليان تأكيد كرد و گفت: حفظ رژيم غذايي متعادل و متنوع، پرهيز از مصرف الكل، تغذيه نوزاد با شير مادر به مدت ۶ ماه و توجه به توصيه‌هاي پيشگيري در زمينه تغذيه و حفظ وزن مناسب از ديگر راههاي پيشگيري از ابتلا به سرطان است.

 

آلودگي هوا٬ پيشگيري از سرطان٬ تاثير سيگار بر سرطان٬ تاثير قليان بر سرطان٬ چاقي٬ چاقي علت سرطان٬ خوراكي هاي ضد سرطان٬ درمان سرطان با طب سنتي٬ روش هايي براي پيشگيري از ابتلا به انواع سرطان٬ سرطان٬ سرطان پوست٬ سيگار٬ علت افزايش سرطان٬ قليان٬ مواد غذايي ضد سرطان


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۳۵:۱۷ توسط:وي پك موضوع:

روش داشتن فرزندان بلند قد با طب سنتي

روش هايي براي داشتن فرزندان بلند قد

هورمون رشد در خواب بيشتر از هرزماني ترشح مي‌شود، از اين رو محققان بر بهره‌گيري كودكان از خواب كافي با كيفيت بالا تأكيد بسياري دارند.
انجام تمرين‌هاي منظم ورزشي، پيروي از الگوي‌هاي خواب منظم و پرهيز از مصرف دارو بدون تجويز پزشك قبل از خواب به ترشح هورمون رشد كمك مي كند اما خوردن مواد غذايي چرب و پرحجم باعث اختلال در ترشح اين هورمون در ساعت‌هاي اوليه شب شده و تبعاتي مانند كوتاهي قد و نرم شدن استخوان‌ها را به دنبال خواهد داشت.

نقش تغذيه و مصرف مواد غذايي حاوي ريز مغذي‌هاي مفيد را نبايد ناديده گرفت. همچنين انواع ميوه‌ها، غلات، مواد غذايي حاوي كربوهيدرات در كنار انجام تمرينات كششي به افزايش ترشح هورمون رشد كمك بسياري مي‌كند.

[caption id="attachment_769" align="alignnone" width="300"] داشتن فرزند قد بلند[/caption]

آناناس

مطابق با پژوهش‌هاي انجام شده، گنجاندن ميوه آناناس در رژيم غذايي يكي از روش‌هاي افزايش هورمون رشد است. به توصيه متخصصان، بهتر است اين ميوه قبل از خواب خورده شود. مصرف آناناس پيش از خواب ترشح هورمون ملاتونين و سروتونين رادر طول شب افزايش داده و به توليد هورمون رشد كمك مي‌كند. ريز مغذي‌هاي موجود در آناناس، در افزايش هورمون‌هاي مردانه و زنانه مانند تسترون و استروژن نيز كمك كرده و از ابتلا به پيري زودرس جلوگيري مي‌كند.

[caption id="attachment_770" align="alignnone" width="300"]فرزند بلند قد آناناس براي قد بلند[/caption]

لوبيا

افزايش قد با مصرف انواع لوبيا يك باور قديمي در ميان غربي‌ها است. اين باور سال گذشته مورد تحقيقات گسترده قرار گرفت و نتيجه آن در هفته نامه سلامت غدد درون ريز اين گونه به چاپ رسيد، لوبيا از هر نوعي كه باشد به ترشح هورمون رشد كمك كرده و در افزايش قد كودكان پيش از رسيدن به دوران بلوغ تأثير زيادي دارد.
لوبيا مملو از تركيبات مفيدي مانند «ال دوپا» بوده كه باعث افزايش دوپامين، تسترون و هورمون رشد مي‌شود. خيساندن لوبيا در آب ۱۲ ساعت قبل از مصرف، جذب ريز مغذي‌هاي موجود در اين خوراكي سودمند را افزايش داده و در ترشح بيشتر هورمون رشد مؤثر است.

[caption id="attachment_771" align="alignnone" width="300"]فرزند قد بلند لوبيا[/caption]

توت گوجي

توت گوجي از ميوه‌هاي مقوي است كه مصرف آنها به ترشح هورمون رشد كمك مي‌كند. توت گوجي حاوي ۲۲ ماده معدني، ۱۸ آمينواسيد، ويتامين و اسيد چرب ضروري و مفيد براي بدن است. مصرف اين ميوه كه بومي چين است، باعث تحريك غده پينه آل و توليد هورمون بيشتر مي شود همچنين اين ميوه حاوي ال آرژينين و ال گلوتامين بوده كه اين ريز مغذي‌ها باعث افزايش توليد هورمون رشد مي‌شوند.

[caption id="attachment_772" align="alignnone" width="300"] توت گوجي[/caption]

روغن نارگيل

چربي‌هاي مفيد در ميوه نارگيل خواص فراواني دارند، يكي از فوايد اين روغن افزايش هورموني است كه به رشد بدن كمك كرده و گنجاندن آن در برنامه غذايي روزانه باعث افزايش قد مي‌شود. يك مطالعه نشان داد ۳۰ تا ۹۰ دقيقه پس از مصرف نارگيل، هورمون رشد به ميزان قابل توجهي در بدن افزايش پيدا مي‌كند.

[caption id="attachment_773" align="alignnone" width="300"] روغن نارگيل[/caption]

گوشت گوساله

اين ماده خوراكي حاوي آمينو اسيدهاي فعال در كنار تركيباتي مانند كرانيتين و كوانيزم كيو ۱۰ بوده كه آن را به عنوان يكي از خوراكي‌هاي مفيد و انرژي بخش در گروه مواد غذايي گنجانده است. گوشت گوساله حاوي نوعي از اسيد آمينه است كه باعث افزايش توليد هورمون رشد مي‌شود و به تنظيم متابوليسم چربي‌ها كمك مي‌كند.

ماست

ماست بخوريد تا بلند قد شويد. ماست تهيه شده از شير ارگانيك و پاستوريزه نشده يكي از مواد غذايي مفيد براي رشد بوده و به سلامت و عملكرد صحيح غدد درون ريز كمك مي‌كند. ماست حاوي مقادير قابل توجهي از اسيد آمينه ال گلوتامين بوده كه مطابق با مطالعات انجام شده در ترشح هورمون رشد مؤثر است.

شكلات

شكلات حاوي مقادير فراواني تريپتوفان است كه مصرف آن باعث تحريك غده پينه آل شده و علاوه براين ترشح دوپامين بيشتر را به دنبال دارد. تريپتوفان در افزايش كيفيت خواب نيز مؤثر بوده و باعث افزايش هورمون رشد مي‌شود. شكلات در فرايند حرارت بسياري از خواص خود را از دست مي‌دهد و تنها در صورتي كه خام مصرف شود، مفيد واقع خواهد شد.

[caption id="attachment_774" align="alignnone" width="300"] شكلات[/caption]

تخم مرغ

تخم مرغ با داشتن تركيبات مقوي كه در مرغ هم موجود است، يكي از برترين خوراكي‌ها به شمار مي‌آيد. تخم مرغ حاوي مقادير فراواني از آمينو اسيد و ويتامين هايي مانند آ، اي، دي و كا و ويتامين ب بوده كه در رشد نقش مهمي ايفا مي‌كند. ورزشكاراني كه به دنبال افزايش حجم عضله‌ها هستند از اين ماده خوراكي در رژيم غذايي شان استفاده مي‌كنند. همچنين خوراكي هايي مانند هندوانه، كشمش، انواع غلات و شير خام اگر در وعده غذايي صبحانه همراه تخم مرغ مصرف شود، در رشد كودكان تأثير باور نكردني دارد.

آب

نوشيدن آب نيز يكي از راهكارهاي ساده و قابل دسترس است كه نه تنها به سيستم سوخت و ساز و تنظيم متابوليسم كمك مي‌كند، بلكه عملكرد غدد درون ريز را نيز بهبود بخشيده و با عث متعادل كردن سطح هورمون رشد در خون مي‌شود.

 

آناناس٬ افزايش قد٬ افزايش قد با طب سنتي٬ بلند قد٬ توت گوجي٬ روشهاي داشتن بچه هاي بلند قد٬ روغن نارگيل٬ شكلات


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۳۳:۳۸ توسط:وي پك موضوع:

كاهش قند خون با طب سنتي

گياهان دارويي براي كاهش قند خون

قبل از كشف انسولين و داروهاي كاهش دهنده قندخون، بيماران ديابتي با گياهان دارويي و درمان هاي سنتي معالجه مي شدند. تاكنون تاثير مثبت بيش از ۱۲۰۰ گياه دارويي در كاهش ميزان قند خون يا كاهش عوارض ناشي از آن شناخته شده است.

اين يادداشت، اشاره اي دارد به برخي از مهم ترين گياهان دارويي با خواص كاهش دهندگي قند خون كه گزارش هاي باليني و آزمايشگاهي معتبر مبني بر موثر بودن آنها موجود است و همچنين نگاهي مي اندازد به گياهان دارويي كه در طب سنتي ايران در درمان بيماري ديابت تجويز مي شوند.

 

۱) پياز و سير:

سير از سبزي هايي است كه تاريخي بسيار كهن دارد. انسان خواص درماني اين گياه را ۵ قرن قبل از ميلاد مسيح(ع) شناخته بود. سير هزاران سال براي اهداف پزشكي استفاده مي شد. اين گياه حداقل ۳ هزار سال در طب چين كاربرد داشته است. پياز نيز يكي از قديمي ترين گياهان زراعي است كه از هزاران سال قبل به عنوان طعم دهنده غذاها و همچنين دارو از آن استفاده مي شود. تركيبات فعال گوگردي مانند آليل پروپيل دي سولفيد موجود در پياز و اكسيدآليل دي سولفيد موجود در سير نقش اصلي را در كاهش قندخون دارند. پياز و سير باعث افزايش ميزان انسولين در خون مي شوند. هر چقدر مصرف اين مواد بيشتر باشد، قند خون بيشتر كاهش مي يابد. مصرف قرص هاي سير به ميزان ۲۴۰۰ ميلي گرم در روز به مدت ۳ ماه، قند خون را مختصرا كاهش مي دهد.

[caption id="attachment_754" align="alignnone" width="300"] سير و پياز و كاهش قند خون[/caption]

 

۲) خيار تلخ:

اين ميوه شبيه كدوي زگيل دار است و در نواحي گرمسير مانند آمازون، آفريقاي شرقي و آسيا رشد مي كند و در آمريكاي جنوبي به عنوان غذا و دارو كشت مي شود. ميوه تازه آن به رنگ سبز است كه با رسيدن به رنگ نارنجي زرد تبديل مي شود. تمام قسمت هاي اين ميوه بسيار تلخ است. ميوه خيار تلخ حاوي ماده اي شبيه انسولين است و مصرف روزانه حدود ۶۰ گرم شيره اين گياه به كاهش مختصر قندخون منجر مي شود.

 

[caption id="attachment_755" align="alignnone" width="300"] خيار تلخ و كاهش قند خون[/caption]

 

۳) شنبليله:

گياهي از تيره پروانه داران است و به همين دليل توانايي همزيستي با باكتري هاي تثبيت كننده ازت را دارد و مي تواند بخش زيادي از نيتروژن مورد استفاده خود را توليد كند. اين گياه بومي ايران است و در بيشتر نواحي ايران از جمله آذربايجان، اصفهان، فارس، خراسان، سمنان و دامغان مي رويد و به عنوان سبزي خوراكي كاشته شده و مصرف مي شود. تجويز ۱۵ تا ۵۰ گرم پودر دانه شنبليله خيسانده در آب موجب كاهش قندخون ناشتا و بعد از غذا مي شود. پودر دانه شنبليله علاوه بر كاهش مختصر قندخون باعث كاهش چربي هاي خون نيز مي شود.

[caption id="attachment_756" align="alignnone" width="300"] شنبليله و كاهش قند خون[/caption]

 

۴) سياه گيله:

در ايران تنها يك گونه از قره قات وجود دارد كه آن هم در جنگل هاي تالش و نواحي مرطوب رشد مي كند كه در زبان محلي به آن سياه گيله مي گويند. اين گياه در جنگل هاي شمال ايران مي رويد. قره گيله يا سياه گيله داراي برگ هاي بيضوي و نوك تيز با گل هاي صورتي و سفيد ريز است و در اواخر تابستان، دانه هاي سياه ارغواني آن براي چيده شدن آماده مي شوند. ميوه آن را مي توان هم به صورت تازه و هم خشك شده مصرف كرد يا در تهيه انواع مرباها و دسرها به كار برد. برگ هاي اين گياه در طب سنتي در درمان بيماري ديابت استفاده مي شود. اثر ضد ديابت يك بار مصرف عصاره اين گياه كه اثري مشابه انسولين دارد، تا چند هفته در بدن باقي مي ماند. به علاوه اين گياه دارويي در پيشگيري از عوارض بلندمدت ديابت مانند عوارض قلبي عروقي، عصبي، كليوي و چشمي تا حدي موثر است. عصاره آن به مقدار۸۰ تا ۱۶۰ ميلي گرم ۳ بار در روز براي تيم پزشكي توصيه مي شود.

 

[caption id="attachment_757" align="alignnone" width="300"] سياه گيله[/caption]

 

۵) خار مريم:

خار مريم اصالتا بومي منطقه مديترانه است. اين گياه امروزه در سراسر نقاط دنيا از اروپا تا آسيا و از آفريقا تا آمريكاي شمالي گسترده شده است. اين گياه تنومند معمولا در مناطق خشك و آفتابي رشد مي كند. اين گياه دارويي موجب افزايش حساسيت سلول ها به انسولين و كاهش قندخون مي شود. ماده موثر آن سيلي مارين نام دارد كه تجويز آن به مقدار ۲۰۰ ميلي گرم ۳ بار در روز موجب كاهش مختصر قندخون ناشتا و هموگلوبين اي.وان.سي و چربي هاي خون مي شود. فرآورده هاي اين گياه از تخم هاي داخل ميوه تهيه مي شوند.

[caption id="attachment_758" align="alignnone" width="300"] خار مريم و كاهش قند خون[/caption]

 

۶) هندوانه ابوجهل:

هندوانه ابوجهل يا خربزه روباه يكي از گياهان دارويي متعلق به خانواده خيارها و كدوها است. اين گياه بومي ايران بوده و در نواحي جنوبي كشور و مناطقي مانند جنوب استان خراسان يافت مي شود. ميوه اين گياه داراي گلوكوزيد قابل تبلوري با طعم بسيارتلخ به نام كولوسنتين است. اين گلوكوزيد كه به حالت متبلور و خالص به رنگ زرد است، در آب به نسبت ۲۰ درصد حل مي شود و اگر هيدروليز شود، گلوكز و ماده اي به نام كولوسنتتين مي دهد. در طب سنتي بسياري از كشورها از جمله ايران تجويز ميوه اين گياه جهت كاهش قند خون متداول است. ميوه اين گياه بسيار سمي است و مصرف مقدار زياد آن باعث اسهال خوني و درنهايت مرگ مي شود. تجويز مقدار ۱۰۰ ميلي گرم ۳ بار در روز ماده موثر هندوانه ابوجهل به مدت ۲ ماه در بيماران ديابتي نوع دوم، موجب كاهش مختصر ميزان هموگلوبين اي.وان.سي و قندخون ناشتا مي شود. تجويز اين مقدار به مدت ۲ ماه در اين بيماران بدون هيچ گونه عوارض جانبي گوارشي، كبدي و كليوي است.

 

[caption id="attachment_759" align="alignnone" width="300"] كاهش قند خون با هندوانه ابوجهل[/caption]

 

۷) پسيليوم:

پسيليوم يا اسفرزه، گياهي از خانواده پلانتاجيناسه آو يك داروي ملين گياهي است كه از طريق جذب آب باعث حجيم شدن محتويات روده شده و با افزايش حركات دودي شكل باعث تخليه مدفوع مي شود. مصرف پودر پسيليوم به مقدار ۱۰ گرم در روز و به مدت ۸ هفته هموگلوبين اي.وان.سي را مختصرا كاهش مي دهد.

 

[caption id="attachment_760" align="alignnone" width="300"] اسفرزه و كاهش قند خون[/caption]

 

۸) عدس الملك:

اين گياه بومي ايران است و در طب سنتي جهت كاهش قندخون بيماران ديابتي تجويز مي شود. با اين حال مصرف روزانه پودر بذر گياه به مقدار ۱۵۰۰ ميلي گرم در روز به مدت ۲ ماه اثر مفيدي بر قندخون نشان نداده است و فعلا اطلاعات علمي كافي در مورد اثرات اين گياه در دسترس نيست.

 

۹) چاي سبز:

چاي سبز و سياه در اصل يكي هستند اما فرآيند توليد چاي سياه به گونه اي ديگر است. برگ هاي چاي سياه طي روش خاصي تخمير و سپس خشك مي شوند اما برگ هاي چاي سبز پس از چيدن خشك مي شوند. عدم تخمير موجب مي شود كه تقريبا بيشتر مواد طبيعي به همان مقدار در برگ هاي چاي باقي بمانند. مردم چين از ديرباز چاي سبز را به عنوان يك نوشيدني دارويي مصرف مي كردند و به دليل اهميت ويژه اين گياه، اصول خاصي نيز براي تهيه آن دارند. در سال هاي اخير چاي سبز در بسياري از كشورهاي جهان طرفداران فراواني يافته است. دليل اصلي اين استقبال، آشنايي مردم ديگر كشورها با خواص درماني اين نوع نوشيدني است. بسياري از خواص چاي سبز مربوط به ماده اي به نام كاتچين است كه فعاليت آنتي اكسيداني آن بسيار بالا است. مصرف روزانه ۵/۱ گرم پودر چاي سبز خشك موجب كاهش مختصر قندخون در بيماران ديابتي مي شود. مقدار توصيه شده براي بيماران ديابتي مصرف ۲ فنجان چاي دم كرده در روز است.

 

[caption id="attachment_762" align="alignnone" width="300"] چاي سبز و كاهش قند حون[/caption]

۱۰) دم كرده گزنه:

ساقه اين گياه را پرزها و تارهاي مخروطي شكل پوشانده است كه در صورت لمس كردن ساقه به دست مي چسبد و پوست را مي گزد و توليد خارش و سوزش مي كند و شايد به همين دليل آن را گزنه ناميده اند. تخم آن نرم، ريز و تيره رنگ و مانند تخم كتان است. قسمت مورد استفاده اين گياه برگ هاي تازه، ريشه، شيره و دانه آن است. گزنه در طب سنتي ايران به عنوان يك داروي كاهنده گلوكز خون معرفي شده است. عصاره برگ گزنه مي تواند يك نقش حفاظتي در برابر افزايش ميزان قندخون و تخريب سلول هاي پانكراس داشته باشد.

[caption id="attachment_763" align="alignnone" width="300"] دم كرده گزنه و كاهش قند خون[/caption]

 

۱۱) كلپوره همداني، مريم نخودي همداني:

استفاده از اين گياه به طوري كه در كتب دارويي قديمي آمده است به زمان هاي دور نسبت داده مي شود. بقراط، ديوسكوريد، پلين و جالينوس از اين گياه در آثار خود نام برده اند. عصاره اين گياه محتوي مواد موثره زيره است. مصرف عصاره اين گياه به مقدار ۱۲۵ ميلي گرم به ازاي هر كيلوگرم وزن بدن به مدت ۶ هفته قندخون را مختصرا كاهش مي دهد.

[caption id="attachment_764" align="alignnone" width="300"] كلپوره همداني، مريم نخودي همداني- كاهش قند خون[/caption]

 

حرف آخر

در مجموع، مصرف گياهان دارويي توسط بيماران ديابتي تحت هيچ شرايطي نبايد بدون نظر تيم پزشكي انجام شود. اين گياهان دارويي نبايد جايگزين داروهاي ضدديابت يا انسولين در بيماران ديابتي شود چرا كه اولا اثر اين گياهان بر كاهش قندخون خفيف است و ثانيا از فردي به فرد ديگر متفاوت بوده و ثالثا ممكن است با ديگر داروهاي مورد استفاده بيماران تداخل داشته باشند. همچنين عوارض و اثرات مصرف طولاني مدت اين گياهان ناشناخته است. در حال حاضرهيچ گونه توصيه اي علمي در ارتباط با مصرف آنها وجود ندارد.

[caption id="attachment_765" align="alignnone" width="300"] كاهش قند خون[/caption]

 

بيماران ديابتي٬ پياز و سير٬ پيشگيري از عوارض٬ داروهاي گياهي٬ درمان بيماران انسوليني٬ درمان ديابت٬ درمان هاي سنتي٬ دم كرده گزنه٬ زخم ديابت٬ كاهش قند خون٬ كاهش قند خون با طب سنتي٬ كاهش ميزان قند خون٬ گياهان دارويي براي كاهش قند خون


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۳۲:۱۴ توسط:وي پك موضوع:

پاكسازي خون توسط خوراكي طبيعي

خوراكي هاي طبيعي پاكسازي كننده خون

 

خستگي، نفخ و پوست خشك و كدر مي توانند جزو علائمي باشند كه نشان مي دهند خون شما تميز نيست و حاوي برخي توكسين‌ها است. در اين صورت احتمال دارد كه پاي كمبود ويتامين ها نيز در ميان باشد. حتي امكان دارد سلول‌ها از عناصري اشباع باشند كه بايد حتما از بدن دفع شوند. خوشبختانه روش‌هاي طبيعي‌اي وجود دارد كه براي تصفيه ي خون مفيد است. با ما باشيد تا با گياهان تصفيه كننده ي خون بيشتر آشنا شويد.

[caption id="attachment_735" align="alignnone" width="300"] گياهان مفيد پاكسازي خون[/caption]

سلامت خون

همانطور كه مي دانيد كليه ها و كبد ارگان هاي مسئول تصفيه ي كننده ي خون و دفع سموم بدن هستند. اما لازم است كه با روش هاي ساده و طبيعي نيز به اين ارگان هاي حياتي كمك كرد. لازم است كه رژيم سالم و مناسبي داشته باشيد و با مصرف برخي از نوشيدني ها به پاكسازي بدن و تصفيه ي خون كمك كنيد. تميزي خون براي همه از اهميت بالايي برخوردار است چون باعث پيشگيري از ابتلا به برخي از بيماري ها و ناخوشي ها مي‌شود. علاوه بر اين تصفيه ي خون به داشتن پوستي زيبا و سالم كمك كرده و سلول‌ها را از پيري زودرس حفظ مي‌كند. لازم است كه با مصرف مواد غذاي سرشار از مواد مغذي و ويتامين ها از ابتلا به كم خوني نيز پيشگيري كنيد. در ادامه گياهان مفيد براي تصفيه ي خون را ذكر مي‌كنيم.

[caption id="attachment_736" align="alignnone" width="200"] پاكسازي خون[/caption]

 

چگونه مي‌شود خون را سم زدايي كرد؟

قبل از معرفي گياهان و دمنوش هاي تصفيه كننده ي خون چند ماده ي غذايي را يادآوري مي‌كنيم كه كمك زيادي به پاكسازي بدن تان مي‌كند.

ميوه هاي تصفيه كننده ي خون:

ليموترش، انگور، پرتقال، گريپ فروت، آناناس، بري ها، كيوي، توت فرنگي و غيره.

سبزيجات تصفيه كننده ي خون:

سير، پياز، هويج، كرفس، جعفري، جوانه ها، سويا و غيره.

گياهان تصفيه كننده ي خون

گياه باباآدم

ما توكسين‌هاي بدن را از طريق پوست و ادرار دفع مي‌كنيم. اما براي افزايش سرعت اين روند مي‌توانيد به گياه باباآدم اعتماد كنيد. گياه باباآدم يك گياه تميزكننده ي ويژه است كه براي تصفيه ي خون و سيستم لنفاتيك موثر عمل مي‌كند. مي‌توانيد اين گياه را از عطاري ها تهيه كنيد. بابا آدم باعث پاكسازي بدن و بهبود جريان خون شده و از احتباس آب در سلول ها و نفخ و سنگيني معده پيشگيري مي‌كند. اين گياه براي درمان آرتريت، سياتيك، نقرس، آكنه، كاهش اسيديته، رفع سنگ كليه و سنگ كيسه ي صفرا و همچنين پيشگيري از بيماري هاي كبدي و صفراوي، درمان عفونت ادرار، هرپس، تب و ديابت و غيره نيز مفيد است. مي‌توانيد روزانه تا دو فنجان دمنوش گياه باباآدم ميل كنيد و نتيجه را ببينيد. اگر داروي خاصي مصرف مي كنيد بهتر است قبل از استفاده از گياهان با پزشك خود مشورت كنيد. مي‌توانيد نظر عطار را در خصوص ميزان و نحوه ي مصرف اين گياه جويا شويد.

[caption id="attachment_739" align="alignnone" width="300"] گياه باباآدم[/caption]

گياه آقطي

گياه آقطي يك ملين خوب و در عين حال تميزكننده ي بدن و ضدعفوني كننده است. اين گياه باعث كاهش حالت نفخ و التهاب هاي بدن مي‌شود. گياه آقطي قابض طبيعي بوده و جزو تصفيه كننده هاي موثر خون محسوب مي‌شود. مي‌توانيد از اين گياه براي پاكسازي كليه ها و كبد استفاده كنيد و دمنوش آن را بعد از غذا ميل كنيد. همچنين مي‌توانيد از كپسول هاي آن نيز استفاده كنيد. البته لازم است كه براي مصرف هر نوع مكمل يا قرصي بتدا انظر پزشك تان را جويا شويد.

[caption id="attachment_740" align="alignnone" width="300"] گياه آقطي[/caption]

 

گياه گزنه

لازم است كه در مورد خواص گياه گزنه مطالب زيادي نوشته شود چون اين گياه سزاوار شناخت بيشتري است. گزنه حاوي آهن است و كم خوني را كاهش مي دهد. در اين روزهاي سرد هيچ چيز به اندازه ي نوشيدن يك فنجان دمنوش گزنه براي بدن مفيد نخواهد بود. گزنه براي تصفيه ي سريع خون و حذف توكسين‌هاي آن فوق العاده است. اين گياه ادرارآور بوده و براي تميزكردن كليه ها و كبد موثر عمل مي‌كند.

[caption id="attachment_741" align="alignnone" width="300"] گياه گزنه[/caption]

گياه قاصدك

قاصدك قاصد سلامتي است. در اين عصرهاي سرد زمستاني يك فنجان دمنوش قاصدك ميل كنيد تا توكسين‌هاي بدن تان دفع شده و جريان خون تان بهبود يابد. كافيست مقداري از اين گياه را با يك فنجان آب جوش و به مدت ۵ دقيقه دم كرده و نوش جان كنيد.

[caption id="attachment_742" align="alignnone" width="300"] گياه قاصدك[/caption]

گياه زوفا

بهتر است بدانيد كه زوفا براي تصفيه ي خون و دفع چربي هاي مضر بدن فوق العاده است. اين گياه را از عطاري تهيه كنيد و دمنوش آن را براي پاكسازي بدن تان از شر توكسين‌ها مصرف كنيد. مي‌توانيد روزانه تا دو فنجان از اين دمنوش را ميل كنيد.

[caption id="attachment_743" align="alignnone" width="300"] گياه زوفا[/caption]

 

آلوورا

احتمالا تصور مي‌كنيد كه از آلوورا صرفا براي نرمي و لطافت پوست استفاده مي‌كنند. اما بايد بدانيد كه اين گياه مفيد براي درمان بسياري از ناخوشي هاي روزمره و همچنين پاكسازي بدن از توكسين‌ها يا همان سموم مفيد است.آلوورا باعث پاكسازي كبد و كليه ها مي‌شود. مي‌توانيد چاي آلوورا ميل كنيد. يك قاشق عصاره ي آلووراي خالص را در يك فنجان آب جوش دم كنيد و سپس آن را صاف كرده و اجازه دهيد به مدت ۵ دقيقه بماند. بهتر است چند قطره ليموترش نيز به اين چاي بچكانيد تا طعم آن بهتر و خواصش بيشتر شود.

[caption id="attachment_744" align="alignnone" width="300"] آلوورا[/caption]

 

آلوورا٬ پاكسازي خون توسط خوراكي طبيعي٬ تصفيه كننده خون٬ چگونه مي‌شود خون را سم زدايي كرد؟٬ خوراكي هاي طبيعي پاكسازي كننده خون٬ سبزيجات تصفيه كننده ي خون٬ گياه آقطي٬ گياه باباآدم٬ گياه زوفا٬ گياه قاصدك٬ گياه گزنه٬ گياهان تصفيه كننده ي خون٬ ميوه هاي تصفيه كننده ي خون


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۳۰:۰۰ توسط:وي پك موضوع:

زود انزالي و درمان زود انزالي

درمان زود انزالي و شناخت آن

زود انزالي يا سستي كمر يكي از رايج ترين مشكلات امروزه زوج هاي جوان است كه متاسفانه باعث عدم لذت از يكي از بهترين لذت هاي زندگي كه همان مسائل زناشويي است مي شود. تقريباً از هر ۳ مرد يك نفرمبتلا به اين مشكل است و متاسفانه گاهي شاهد اين هستيم كه برخي جوانان با تصور اينكه اين مشكل غير قابل درمان است و شايد باعث شكست در زندگي زناشويشان شود حتي به ازدواج فكر هم نمي كنند، اين تصور در واقع تصور غلطي است و ريشه در مسائل آموزشي دارد، برخي  پدران كه بايد تجربه خود را در مسائل زناشويي در اختيار فرزندشان كه به سن ازدواج رسيده و قصد تشكيل زندگي دارد بگذارند و اين اتفاق نمي افتد با اين تصور كه فرزندم خود اين مسئله را به تجربه متوجه خواهد شد، اين كابوس كه در بين جوانان و به خصوص افرادي كه به تازگي ازدواج كرده اند رواج زيادي دارد. در اين مطلب قصد معرفي روشهايي را خواهيم داشت كه نه تنها به شكل بي نظيري باعث درمان و از بين رفتن اين مشكل و رضايت زوجين از رندگي و مسائل زناشويي را در بر خواهد داشت بلكه كمترين هزينه را داشته و  به مصرف دارو هم نياز نيست.

[caption id="attachment_719" align="alignnone" width="300"] زود انزالي[/caption]

 

انزال زودرس يا سستي كمر به زبان ساده : انزال و خروج مايع مني قبل از دخول حتي فقط با لمس بدن و يا در ابتداي عمل نزديكي كه هنوز طرفين به اوج لذت جنسي نرسيده اند كه باعث احساس نارضايتي شديد در طرفين مي شود را انزال زودرس و يا به اصطلاح عاميانه سستي كمر مي گويند.

[caption id="attachment_720" align="alignnone" width="300"] سستي كمر[/caption]

 

شناخت عوامل تاثير گذار در زودانزالي

اطباي سنتي و بسياري از روانشناسان تا به حال عوامل بسياري را در ايجاد اين مشكل كشف كرده اند كه به آنها اشاره اي خواهيم داشت.

استفاده از غذاهاي ناسالم : مصرف غذاهاي بي محتوي مانند انوع فست فود باعث زود انزالي در مردان و پرخاشگري و احساس ترس و وحشت در خانم ها مي شود.

[caption id="attachment_721" align="alignnone" width="300"] فست فود و زود انزالي[/caption]

 

عدم آگاهي از جنس مخالف : بي شك يكي از مهمترين مسائل زندگي زناشويي شناخت احساسات و خواست طرفين از يك رابطه است، بهتر ديدم تا با ذكر مثالي اين موضوع را بيشتر روشن كنم. ابتدايي ترين لازمه تحريك جنسي خانم ها احساس آرامش و توجه به احساسات آنها از ساعاتي قبل از رابطه است، داشتن صبر و حوصله در انجام  معاشقه و بوسيدن ، ماساژ قبل از شروع رابطه يكي ديگر از مهمترين مسائلي هستند كه بايد به آن توجه داشت، با توجه به توضيحاتي كه داده شد هر چه بيشتر به احساسات طرف مقابل توجه داشته باشيد باعث شناخت بيشتر خواهد شد كه در بدست آوردن موفقيت كاميابي در زندگي و مسائل زناشويي پيش خواهيد رفت.

[caption id="attachment_722" align="alignnone" width="300"] معاشقه[/caption]

 

كم خوابي : كم خوابي و اختلالات جريان خواب يكي از شايعترين مواردي است كه مسائل جنسي را تحت تاثير قرار مي دهد كه بسياري از افراد به سادگي با آن كنار مي آيند، بي خوابي خود تحت تاثير عوامل بسياري از جمله : نداشتن برنامه غذايي صحيح ، تحمل تنش و استرس در محيط كار و زندگي ، وجود بيماري ها و اختلالات طبي و رواني، سوء مصرف مواد و دخانيات اينها گوشه اي از مشكلاتي است كه شخص را دچار بي خوابي مي كند. بايد گفت بي خوابي خود مادر بسياري از مشكلات و بيماريهاست كه بايد با شناخت عوامل تشكيل دهنده و با استفاده از مشاوره هاي رواني و پزشكي راه حل مناسبي را انتخاب و اين مشكل را از بين برد.

 

فاصله زياد بين روابط جنسي:يكي از مهمترين عوامل انزال زودرس فاصله طولاني بين هر نزديكي است، وقتي كه احساسات جنسي بين زوجين متراكم ميشود ،  معمولا كنترل يك باره آنها سخت ميشود و منجر به انزال زودرس ميشود

تجربه جنسي كم : اگر شما هم از دسته افرادي هستيد كه تا به حال رابطه ي جنسي نداشته ايد و از اين موضوع نيز نگران هستيد كه بايد چه كنم ؟ در پاسخ به اين سئوال بايد گفت كه شايد نيمي از افرادي كه در جامعه با آنها در تماس هستيم با اين مسئله رويرو هستند و اين به معني بيماري نيست! بلكه با پذيرش اين مسئله و حفظ آرامش خود اين مسئله را براي هميشه از بين برد، در ادامه مطلب شما را با روشهايي آشنا خواهيم كرد كه تا انتهاي اين مطلب با ما همراه باشيد.

[caption id="attachment_723" align="alignnone" width="300"] تجربه جنسي كم[/caption]

 

تفاوت در ارگاسم(اوج لذت جنسي) زن و مرد :  

يك اولين مرجله در يك رابطه موفق ايجاد حس برانگيختگي در زن و مرد است ، برانگيختگي در مردان به سادگي و از راه هاي متعددي انجام مي شود ولي در زنان بسيار پيچيده تر بوده و به راحتي به وجود نمي آيد. مدت زمان رسيدن به ارضاي جنسي و ملزومات آن در زنان و مردان كاملا متفاوت است.

دو مردان گاهي در عرض چند ثانيه يا حداكثر چند دقيقه به ارضاي جنسي (انزال) مي‌رسند، ولي زنان براي رسيدن به ارگاسم به زمان طولاني‌تري (معمولا ۱۰ دقيقه يا بيشتر) نياز دارند. برخلاف آقايان، زنان براي رسيدن به ارگاسم به محرك‌هاي ديگري نيز نيازمندند. يعني اگر تمام شرايط مهيا باشد، براي رسيدن به ارضاي جنسي در يك زن، حدود ۲۰ دقيقه زمان لازم است كه اين زمان مي‌تواند در افراد مختلف متغير باشد.

سه مردان پس از انزال، بلافاصله نمي‌توانند دوباره رابطه برقرار كنند و مدت زماني لازم است تا مجددا توانايي برقراري رابطه را پيدا كنند. اين زمان با توجه به سن مرد، از چند دقيقه تا چند ساعت و حتي چند روز متغير است. در زنان اين زمان معنا ندارد و در يك بار رابطه زناشويي، مي‌توانند حتي چند بار به ارضاي جنسي برسند.

[caption id="attachment_724" align="alignnone" width="300"] ارگاسم زن و مرد[/caption]

 

روشهاي درمان زود انزالي يا سستي كمر به زبان ساده

اصلاح مزاج : به عقيده بنده اولين قدم براي پيروزي و موفقيت در يك رابطه زناشويي اصلاح مزاج م متعادل كردن آن است.سيستم گوارش خود را اصلاح و كبد را پاكسازي كنيد، با كمي تحقيق متوجه خواهيد شد كه احساس رضايت ، شادي، خواب كافي و مناسب، عدم افسردگي نيازمند سلامتي كبد و داشتن گوارش منظم است كه اين دو نيازمند شناخت مزاج و مصرف مواد غذايي مناسب خواهند بود.

تغذيه و ساعت مناسب براي انجام مسائل زناشويي : معمولاً زوجها شب را براي انجام مسائل زناشويي انتخاب مي كنند كه البته انتخاب درستي نيز هست زيرا بدن پس از آن نياز به بازسازي و احياي مجدد دارد كه زمان خواب بهترين زمان مناسب است. بهترين زمان صرف غذا حداقل ۳ ساعت قبل از انجام عمل است كه توصيه مي شود بسيار سبك باشد تا فشاري به پروستات وارد نشود و بهترين زمان نزديكي كه در درمان انزال زودرس نيز نيز تاثير دارد پس از خواب شبانه و قبل از طلوع آفتاب است كه بدن خستگي خود را بيرون كرده باشد و آماده هر فعاليت سنگيني است. ياد آور مي شوم كه حتماً قبل از خواب اجابت مزاج داشته باشيد.

خونسردي و آرامش : پرهيز از هيجان زدگي و حفظ آرامش نه تنها باعث از بين رفتن انزال زودرس مي شود بلكه باعث طولاني شدن رابطه و احساس رضابت طرفين مي شود. ياد آور مي شوم كه قبل از شروع رابطه بايد سعي در تحريك زن داشته باشيد كه اين موضوع با لمس بدن و بوسيدن فسمتهاي مختلفي از جمله صورت و گردن انجام مي شود، احاديث بسياري از اعمه اطهار ذكر شده كه انجام اين اعمال باعث استحكام زندگي و احساس رضايت مي شود، پس در انجام ابن اعمال عجله نكنبد.

تعدد نزديكي : همانطور كه فاصله بين هر رابطه باعث افزايش ميل و ايجاد هيجان مي شود بالعكس زياد كردن دفعات نزديكي در طول هفته و روز ميتواند به درمان زود انزالي كمك كند به طوريكه اگر هفته اي دو بار نزديكي داريد و آن را تبديل به هفته اي ۴ الي ۶ بار برسانيد ، بعد از چند هفته مشكل زود انزاليتان تا حدودي رفع ميشود.

استفاده از كاندوم : اگر در ابتداي شروع زندگي زناشويي هستيد گاهي از كاندوم و بخصوص از نوع بيحس كننده آن كه در بازار به فراواني موجود است استفاده كنيد، ميتواند به دليل كمتر كردن ميزان تماس آلت جنسي مردانه ، باعث كمتر شدن زود انزالي شود.

[caption id="attachment_725" align="alignnone" width="271"] كاندوم[/caption]

 

وضعيت مناسب هنگام نزديكي : شايد گاهي وضعيتي كه هنگام نزديكي در آن قرار مي گيرد باعث طولاني تر شدن زمان آن شود. معمولاً در كلاسهاي بهداشت كه قبل از ازدواج براي زوجهاي جوان برگزار مي شود به اين نكته اشاره مي شود كه موقعيت قرار گيري مرد زير و زن بالا باعث بيشتر و طولاني شدن مدت زمان نزديكي مي شود اين در حالي است كه روش هاي معمول ( مرد در بالا ) كمك خيلي زيادي به درمان انزال زود رس نميكند ، براي درمان ميبايست از روشهاي جنسي كه در آن مرد به پشت خوابيده و زن در رو عمليات جنسي را با فعاليت زياد كنترل ميكند از جمله بهترين روشها براي درمان ميباشند .

تكنيك فشار : گاهي با كمي تلاش به سادگي مي توان اين موضوع را پشت سر گذاشت. بر طبق اين روش با فشار دادن انتها يا سر آلت تناسلي قبل از انزال ، از انزال جلوگيري ميشود كه دليل جلوگيري كردن آن اين است كه با فشار آوردن به اين نقاط فشار خون در اين نقاط كم ميشود و درنتيجه نعوظ يا اركيسون كم ميشود و انزال دير انجام مي پزيرد.

تكنيك توقف و شروعشايد بتوان گفت كه يكي از موثرترين روشها كه باعث مي شود تا كاهي فرد بيش از ۱۰ دقيقه نزديكي داشته باشد و از لذت آن هم نيز كم نمي شود.يكي از روشهاي موثر براي رهايي از انزال زودرس روش start & stop نام دارد. در اين روش شما به فعاليت جنسي پرداخته و بعد از آنكه تحريك شما به حداكثر رسيد و درست پيش از آنكه انزال شويد، دست از فعاليت برداشته و براي مدت كوتاهي هيچ تحريكي انجام نمي دهيد. هر چند در ابتدا ممكن است مشكل به نظر برسد ولي به مرور زمان شما از لذت جنسي زيادي بهره مند خواهيد شد. يكي از بهترين راههاي انجام اين روش آنست كه در ابتدا از روش ۴ به ۱ شروع و بعد به تدريج آنرا افزايش داده و به ۹ به ۱ برسانيد. يعني در آميزش هاي اول چهار بار آلت خود را وارد واژن نموده و بعد مكث كنيد و دوباره چهار بار وارد نموده و مجددا چند ثانيه صبركنيد و همين طور ادامه دهيد تا نهايتا به انزال برسيد. بسته به وضعيت بدني خود ميتوانيد در طول چند هفته يا چند ماه تعداد دفعات تحريك را بتدريج افزايش داده و در نهايت به بهترين حالت آن يعني نه بار ورود آلت تناسلي و يكبار توقف(۹ به ۱) برسانيد

استفاده از حنا : استفاده از حنا نه تنها در رنگ آميزي بلكه در ضدعفوني و حتي يكي از رايجترين درمان هاي گياهي براي ضخامت بخشيدن به پوست صورت و بدن است كه در اين مورد نيز كارايي لازم را دارد ، براي استفاده مي توان ابتدا آلت را با آب و صابون شست و سپس مقدار ۱ تا دو قاشق مرباخوري حنا را به همراه كمي آب خيس كرده و آلت را در حالت نعوظ و استاده تحريك و اقدام به ماساژ دادن با حنا كنيد و پس از ۱۰ دقيقه با آب ولرم بشوييد. با استفاده از حنا پوست آلت خود را ضخيم كرده و از تحريكات شديد خبري نيست و در نتيجه مدت زمان طولاني مشغول رابطه خواهيد بود.

[caption id="attachment_726" align="alignnone" width="300"] درمان زود انزالي[/caption]

 

درمان زود انزالي٬ درمان زود انزالي آقايان٬ درمان زود انزالي با دارو٬ درمان زود انزالي با سير٬ درمان زود انزالي با طب سنتي٬ درمان زود انزالي با عسل٬ درمان زود انزالي باورزش٬ درمان زود انزالي در طب سنتي٬ درمان زود انزالي مردان٬ زود انزالي٬ زود انزالي چيست٬ زود انزالي در مردان٬ زود انزالي شديد٬ زود انزالي مردان


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۴۲:۱۳ توسط:وي پك موضوع:

ماسك هاي جوان كننده ي پوست

ماسك هاي ميوه اي جوان كننده پوست

اگرچه مي‌توانيد محصولات بهداشتي – آرايشي با منشاء گياهي را تجربه كنيد اما مي‌توانيد با نسخه‌هاي سنتي و ساده‌اي كه در اختيارتان مي‌گذاريم در آشپزخانه‌تان كرم گياهي بسازيد.

[caption id="attachment_715" align="alignnone" width="300"] ماسك ميوه اي[/caption]

خنده را روي صورت‌تان حك كنيد

به گزارش پاكيمان به نقل از مجله سيب سبز، عصاره رازيانه اگرچه به‌صورت صنعتي در عطاري‌ها و داروخانه‌هاي گياهي وجود دارد اما شما در منزل نيز مي‌توانيد آن را تهيه كنيد. تنها كافي است گياه خشك شده رازيانه را از عطاري‌ها بخريد و سه قاشق غذاخوري از آن را با دو ليوان آب جوش دم كنيد. پس از آنكه آب به جوش آمد و يك ليوان از آب اين مخلوط باقي ماند حرارت را خاموش كرده و اين مخلوط را از صافي بگذرانيد سپس اجازه دهيد كه عصاره به دست آمده از رازيانه خنك شود.

پارچه‌اي نخي و سفيدرنگ ‌برداريد و آن را با عصاره خيس كرده و روي صورت خود بكشيد. ۲۰دقيقه دراز بكشيد و هرگاه لازم شد عصاره رازيانه را روي پارچه اسپري كنيد. عصاره رازيانه كمك مي‌كند پوستي جوان و بانشاط و بدون چروك داشته باشيد.

[caption id="attachment_706" align="alignnone" width="300"] جوان سازي پوست[/caption]

 

با چين و چروك خداحافظي كنيد

تقويت سلول‌هاي پوست و آبرساني مناسب به آنها براي پيشگيري و درمان خشكي و چين و چروك عميق پوست از مهم‌ترين توصيه‌هايي است كه متخصصان زيبايي و پوست به مراجعه‌كنندگان خود مي‌كنند. براي استفاده از اين ماسك كافي است يك خيار متوسط را بدون پوست رنده كنيد و آن را با يك قاشق غذاخوري روغن گليسيرين تركيب كرده و به‌مدت ۲۰ دقيقه هر شب روي پوست خود قرار دهيد. براي تهيه اين ماسك حتي مي‌توانيد از پوست خيار به تنهايي نيز استفاده كنيد. كافي است پوست خيار را رنده كرده و با گليسيرين مخلوط كنيد.

[caption id="attachment_707" align="alignnone" width="300"] ماسك خيار و روغن گليسيرين[/caption]

 

براي پوست‌هاي خيلي خشك

اگر پوست خشك يا بسيار خشكي داريد، ماسك خياري كه به شما آموزش داديم را مي‌توانيد به‌مدت ۱۰ شب تكرار كنيد. با تكرار استفاده از اين ماسك مي‌توانيد به اندازه كافي به پوست‌تان آبرساني كنيد و تا مدت‌ها از خشك شدن دوباره آن جلوگيري كنيد.

[caption id="attachment_708" align="alignnone" width="300"] ماسك خيار[/caption]

اگر زير ۳۰ سال داريد، بخوانيد

تمامي خانم‌هايي كه به‌تازگي ۳۰ سالگي را پشت سر گذاشته‌اند بهتر است از لوسيون گوجه‌فرنگي براي حفظ لطافت پوست و پيشگيري از خشكي و چين و چروك زودرس استفاده كنند. بسياري از درمانگران شيوه‌هاي طبيعي درمان گوجه‌فرنگي را بهترين سبزي طبيعي براي جلوگيري از بروز چين و چروك در پوست صورت مي‌دانند. براي تهيه لوسيون طبيعي نياز به دو گوجه‌فرنگي داريد؛ يكي از آنها را رنده كرده و كنار بگذاريد سپس ديگري را داخل خرد كن انداخته و به‌صورت مايع در‌آوريد بعد آن را با يك قاشق غذاخوري آبليموي تازه تركيب كرده و كنار بگذاريد.

براي شروع كافي است به‌مدت ۲۰ دقيقه گوجه‌فرنگي رنده شده را روي تمامي پوست صورت و گردن خود قرار دهيد و سپس آن را از روي صورت خود برداشته و يك دستمال نخي تميز را درون مخلوط گوجه‌فرنگي و آبليمو بيندازيد و آن را به‌مدت ۱۰ تا ۱۵ دقيقه روي صورت‌تان قرار دهيد و در محيطي آرام دراز بكشيد سپس صورت‌تان را با آب نيم ولرم بشوييد.

[caption id="attachment_709" align="alignnone" width="300"] ماسك گوجه فرنگي و ليموترش[/caption]

 

پوست‌تان را ماساژ دهيد

ماساژ صورت با ماسك اسفناج تاثير زيادي در فرم‌گيري عضلات و سلامت سلول‌هاي پوستي دارد. اين ماسك از آن جهت كه با برگ‌هاي تازه اسفناج و شير تازه پرچرب تهيه مي‌شود علاوه بر آبرساني به سلول‌هاي پوست به افزايش نشاط و شادابي آنها نيز كمك مي‌كند. براي تهيه اين ماسك كافي است سه عدد برگ اسفناج را در نصف ليوان شير جوشيده و داغ بريزيد و آن را به‌مدت سه تا پنج دقيقه روي حرارت ملايم قرار دهيد.

اين كار موجب مي‌شود برگ‌ها نرم و لطيف شوند سپس برگ‌ها را به وسيله صافي از شير جدا كرده و پس از سرد شدن روي صورت خود خمير كنيد. اجازه دهيد اين برگ‌ها به‌مدت ۲۰ دقيقه روي صورت‌تان بماند. در اين مدت مي‌توانيد خيلي آرام عضلات صورت‌تان را ماساژ دهيد پس از پايان اين مدت با كمك شيري كه از تهيه ماسك باقي مانده صورت‌تان را بشوييد و اجازه دهيد مدتي اين شير روي صورت‌تان بماند و سپس صورت‌تان را با آب خنك بشوييد.

[caption id="attachment_711" align="alignnone" width="226"] ماسك اسفناج و شير[/caption]

 

به پوست‌تان آب برسانيد

خشكي پوست نيز از جمله عواملي است كه منجر به بروز چين و چروك در سطح پوست مي‌شود. هرقدر ميزان رطوبت پوست كمتر و ميزان خشكي آن بيشتر باشد، چين و چروك‌هاي ريز و عميق‌تري در پوست نمايان مي‌شود. براي پيشگيري از بروز اين چين و چروك‌ها بهترين راه استفاده روزانه از لوسيون گل و برگ ختمي است. براي تهيه اين لوسيون كافي است ۳۰ گرم از برگ و گل ختمي خشك شده را در دو ليوان آب بجوشانيد و آن را صاف كنيد. اين جوشانده را پس از سرد شدن هر شب بعد از پاك كردن كرم‌ها و مواد آرايشي از صورت‌تان روي پوست‌تان بزنيد. اين لوسيون علاوه‌ بر آبرساني به سطح پوست مانع از بروز چين و چروك در صورت مي‌شود. شما مي‌توانيد اين لوسيون را تا صبح روي پوست صورت و گردن خود حفظ كنيد.

[caption id="attachment_712" align="alignnone" width="300"] ماسك گل ختمي[/caption]

 

چروك‌ها را باز كنيد

يكي ديگر از روش‌هاي درمان چين و چروك‌هاي سطحي پوست استفاده از حمام گياه دم‌اسب است. براي استفاده از اين حمام مي‌توانيد سه ليوان از جوشانده گياه دم‌اسب و آب را درون آب نيم ولرم وان بريزيد و به‌مدت ۲۰ دقيقه در اين آب دراز بكشيد. استفاده از اين حمام گياهي دوبار در هفته تاثير زيادي در درمان چين و چروك‌هاي پوست و پيشگيري از پيري زودرس آن دارد. براي تهيه جوشانده گياه دم‌اسب كافي است ۲۰۰ گرم از اين گياه را با چهار ليوان آب جوش در ظرفي بريزيد و روي حرارت قرار دهيد تا از اين چهار ليوان تنها دو ليوان باقي بماند سپس اين جوشانده را به آب وان اضافه كرده و حمام كنيد.

[caption id="attachment_713" align="alignnone" width="199"] ماسك گياه دم اسب[/caption]

 

۱۰ سال جوان شويد

براي تهيه اين لوسيون خانگي بايد از گياه دم‌اسب استفاده كنيد. اين گياه را مي‌توانيد به‌راحتي از عطاري‌ها و داروخانه‌هاي گياهي تهيه كنيد. تهيه لوسيون با كمك اين گياه و استفاده روزانه از آن، بهترين دارو براي پيشگيري از بروز چين و چروك در سطح پوست است. اين گياه امروزه توسط بسياري از كارخانه‌هاي تهيه مواد آرايشي و بهداشتي براي تهيه لوسيون‌ها و كرم‌هاي درمان‌كننده چين و چروك استفاده مي‌شود. براي شروع كافي است يك ليوان از جوشانده گياه دم‌اسب را با يك استكان گلاب و دو قاشق غذاخوري سركه تركيب كنيد و هر شب آن را با كمك پنبه يا پد روي پوست صورت و گردن خود بكشيد.

[caption id="attachment_714" align="alignnone" width="300"] ماسك جوان كننده[/caption]

 

بهترين ماسك٬ بهترين ماسك زيبايي٬ بهترين ماسك صورت٬ پوست زيبا٬ رازيانه٬ ماسك آبرسان٬ ماسك پوست٬ ماسك جوان كننده پوست٬ ماسك خيار و گليسيرين٬ ماسك شير و اسفناج٬ ماسك ضد چروك٬ ماسك ميوه٬ ماسك ميوه اي جوان كننده پوست


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۴۰:۴۰ توسط:وي پك موضوع:

چاي سنا و فوايد آن در طب سنتي

چاي سنا چيست؟ فوايد چاي سنا و خطرات مكمل سنا و دوز مصرفي

سنا ( Senna ) يك گياه است كه از گونه هاي مختلف گل هاي گياه كاسيا گرفته مي شود و اغلب براي تهيه چاي سنا مورد استفاده قرار مي گيرد. برگ سنا، ميوه و غلاف ها در فرم چاي به عنوان ضد يبوست يا مسهل كننده يا ملين طبيعي براي قرن ها مورد استفاده قرار مي گيرد.

سنا به عنوان شناخته شده ترين چاي ملين و مورد تاييد FDA به عنوان يك ملين بدون نسخه تجويز مي شود. آيا سنا به كاهش وزن كمك مي كند؟ سخت نيست كه ادعاهاي كاهش وزن چاي سنا را در اينترنت پيدا كنيد؛ اما به طور معمول براي كاهش وزن توصيه نمي شود.

استفاده از ملين هاي طبيعي يا مصنوعي براي كاهش وزن يك راه حل سالم نيست و مي تواند خطرناك نيز باشد. سنا براي تسكين موقت يبوست توصيه مي شود. همچنين براي پاك سازي بدن قبل از آزمايش هاي پزشكي خاص مانند كولونوسكوپي استفاده مي شود. چاي Senna يكي از رايج ترين شكل هاي اين ملين گياهي است؛ اما واقعاً مهم است كه از چاي سنا يا هر محصول ديگري درست استفاده كنيد. در ادامه تمامي فوايد و خطرات چاي سنا را بازگو مي كنيم.

چاي سنا چيست؟

گياه سنا در چندين گونه متعلق به سرده كاسيا از خانواده نخود يا لوبيا ( حبوبات ) مي باشد. گياهان سنا بومي مناطق گرمسيري و نيمه گرمسيري هستند، همانند نمونه هايي كه در آفريقا و هند يافت مي شود. برخي از انواع سنا نيز در شرق ايالات متحده رشد مي كنند.

برگ سنا، ميوه و غلاف ها براي توليد محصولات دارويي مانند چاي سنا و مكمل سنا استفاده مي شود. چاي سنا اغلب از دو گياه سنا به نام هاي Cassia acutifolia يا Cassia angustifolia گرفته مي شود. در فارسي با نام سناي اسكندريه مي شناسيم.

سنا ملين كننده است يا نرم كننده مدفوع ؟ سنا يك ملين است كه به معني يك دارو يا عامل براي كاهش يبوست است. به عنوان يك ملين،سنا مي تواند انقباضات روده اي را تحريك كند كه منجر به حركت روده مي شود.

عوارض جانبي سنا چيست؟ شايع ترين عوارض جانبي، ناراحتي هاي دستگاه گوارش است اما اغلب مي توان از عوارض جانبي با رعايت دوز توصيه شده، اجتناب كرد. همچنين از هر محصول سنا به مدت بيش از يك هفته استفاده نكنيد.

[caption id="attachment_695" align="alignnone" width="275"] چاي سنا[/caption]

 

فوايد چاي سنا و استفاده ها

 • تسكين يبوست
 • درمان هموروئيد
 • كمك به سندرم روده تحريك پذير
 • آماده سازي كولونوسكوپي

1 . تسكين يبوست

يبوست يك مورد بسيار رايج در بحث سلامت است. قطعا يكي از دلايل اصلي كه مردم اين گياه درماني را انتخاب مي كنند، تسكين يبوست است. چاي Senna توسط FDA به عنوان يك ملين بدون نسخه تاييد شده است. سنا چگونه به تسكين يبوست كمك مي كند ؟

در آزمايش هاي كنترل شده نشان داده شده است تا مدفوع را ملايم مي كند و همچنين تكرر مدفوع و وزن آن را بيشتر مي كند.

چه مدت طول مي كشد تا سنا تاثيرگذاري خود را به ثمر برساند؟ به طور متوسط، حدود هشت ساعت طول مي كشد، اما معمولا مي تواند بين 6 تا 12 ساعت نيز طول بكشد. يك توصيه رايج اين است كه چاي سنا را قبل از خواب بخوريد تا براي صبح روز بعد تسكين يبوست داشته باشيد.

به عنوان يك درمان طبيعي يبوست، مي توان از آن به عنوان يك تسكين دهنده موقت استفاده كرد اما نبايد يك راه حل بلندمدت باشد.

[caption id="attachment_696" align="alignnone" width="300"] يبوست[/caption]

 

2 . درمان هموروئيد

هموروئيد تورم و التهاب در رگ هاي مقعد و راست روده است. اين تورم و التهاب اغلب به علت يبوست و ازدياد فشار شكمي است. هموروئيد مي تواند كاملا ناراحت كننده و ناخوشايند باشد و بسياري افراد به دنبال راه هاي طبيعي براي رفع هموروئيد هستند. از آنجا كه چاي سنا براي درمان يبوست مورد استفاده قرار مي گيرد؛ با عقل جور در مي آيد كه چرا مردم از آن براي پيشگيري و بهبود هموروئيد استفاده مي كنند.

[caption id="attachment_697" align="alignnone" width="300"] هموروييد[/caption]

 

3 . كمك به سندرم روده تحريك پذير ( IBS )

بعضي از رايج ترين علائم IBS عبارتند از تغييرات در حركات روده، همانند اسهال يا يبوست. سنا زماني توسط دكتر تجويز مي شود كه لاكتولوز، يبوست را از بين نمي برد.

4 . آماده سازي براي كولونوسكوپي

چاي سنا گاهي اوقات براي پاك سازي و تميز كردن روده قبل از انجام كولونوسكوپي تجويز مي شود. كولونوسكوپي چيست؟ اين يك روش پزشكي است كه از طريق آن داخل كولون را نگاه مي كنند؛ كولون به عنوان روده بزرگ نيز شناخته مي شود كه آخرين قسمت دستگاه گوارش است.

قبل از انجام اين روش، كولون بايد از ضايعات انباشته شده كاملاً پاك شود. تحقيقات نشان داده است كه مصرف سنا براي آماده سازي روده قبل از كولونوسكوپي موثر است.

[caption id="attachment_698" align="alignnone" width="300"]سندروم روده تحريك پذير ibs[/caption]

 

چاي سنا در مقابل مكمل سنا + دوز مصرفي

چقدر طول مي كشد تا چاي سنا كار كند؟ معمولاً بعد از 6 تا 12 ساعت پس از نوشيدن چاي سنا و يا مكمل سنا، شروع به كار خواهد كرد. اين زمان مي تواند بر اساس محصول متفاوت باشد. چاي برگ سنا و ساير مكمل هاي Senna معمولا قبل از خواب براي تشويق حركات روده در صبح روز بعد، مصرف مي شوند.

قدرت چاي سنا مي تواند تحت تاثير زمان دم كردن آن قرار بگيرد؛ بنابراين يكي از چالش ها با چاي سنا، كنترل دوز آن در مقايسه با مكمل است. خواندن اطلاعات محصول سنا قبل از انتخاب آن، مي تواند مفيد باشد تا بهترين محصول را براي نياز خود پيدا كنيد.

دوز مصرفي كه در تحقيقات علمي مورد مطالعه قرار گرفته است :

براي يبوست در بزرگسالان و كودكان 12 سال و بالاتر : دوز معمولي 17.2 ميلي گرم روزانه است و نبايد بيش از 34.4 ميليگرم در روز باشد.

براي يبوست در كودكان بالاي دو سال، اما كمتر از 12 سال : 8.5 ميلي گرم روزانه فقط به اندازه كافي براي ايجاد يك حركت روده در روز.

براي يبوست در سالمندان : 17 ميلي گرم در روز.

براي يبوست بعد از بارداري : 28 ميلي گرم در دو دوز مجزا ( تقسيم شده )

دوز چاي سنا : به طور معمول فقط يك فنجان چاي سنا در هر روز براي كاهش يبوست توصيه مي شود، اما نبايد مصرف آن بيش از يك هفته طول بكشد، مگر اينكه توسط پزشك تعيين شود.

[caption id="attachment_699" align="alignnone" width="300"] چاي سنا[/caption]

 

خطرات چاي سنا، عوارض جانبي و اختلالات درماني احتمالي

سنا يك داروي بدون نسخه مورد تاييد FDA است. معمولاً براي اغلب بزرگسالان و كودكان بالاي دو سال، در صورت مصرف كوتاه مدت، خطري ندارد. عوارض جانبي نوشيدن چاي Senna چيست؟

عوارض جانبي عمومي سنا ممكن است شامل ناراحتي معده، گرفتگي عضلات يا اسهال باشد. سنا براي مصارف با دوز بالا و يا مصرف طولاني مدت، احتمالا خطرناك است. مصرف سنا بيش از يك تا دو هفته متوالي توصيه نمي شود. هنگام استفاده طولاني مدت، خطرات سنا شامل عملكرد غير طبيعي روده و وابستگي ملين است.

استفاده طولاني مدت از چاي سنا همچنين ممكن است، تعادل الكتروليتي را نيز تغيير دهد كه مي تواند منجر به ضعف عضلاني، اختلال عملكرد قلب، آسيب كبدي و ساير عوارض جانبي جدي و ناخواسته شود. اگر اسهال يا مدفوع آبكي داشتيد، استفاده از محصولات Senna را متوقف كنيد.

آيا استفاده از چاي سنا در دوران بارداري و شيردهي بي خطر است؟ در ابتدا با پزشك خود مشورت كنيد ؛ اما معمولا هنگامي كه گياه از طريق دهان و به صورت كوتاه مدت مصرف شود، ايمن است.

مهم است كه توجه داشته باشيم كه چاي سنا وقتي كه به درستي استفاده نشود، مي تواند باعث ايجاد وابستگي ملين و آسيب كبدي شود. استفاده نامناسب شامل چاي سنا يا هر محصول ديگري كه در دوزهاي بالا، مدت زمان طولاني يا بطور مكرر استفاده شود.

بسياري از نوشيدني ها و چاي هاي سم زدا در بازار امروز شامل سنا در فرمولاسيون خود هستند. اما مهم است كه مصرف سنا را با مصرف بيش از حد اين نوشيدني ها و چاي ها، بالا نبريد.

سنا نبايد مورد استفاده اشخاصي باشد كه حتي يكي از موارد زير را تجربه كرده اند :

اختلالات الكتروليتي مانند كمبود پتاسيم

كم آبي يا اسهال يا مدفوع شل / آبدار.

اگر مشكل قلبي و يا مشكلي در دستگاه گوارش خود همانند درد شكمي ( تشخيص داده شده يا تشخيص داده نشده )،  انسداد روده، بيماري كرون، كوليت اولسراتيو، سندرم روده تحريك پذير، آپانديسيت، التهاب معده، پرولاپس ركتوم يا هموروئيد داريد، قبل از مصرف سنا با پزشك خود صحبت كنيد.

[caption id="attachment_700" align="alignnone" width="300"] گياه سنا[/caption]

 

برگ سنا٬ برگ سنا براي لاغري٬ برگ سنا و قند خون٬ چاي سنا براي يبوست٬ خواص برگ سنا٬ خواص برگ سنا و گل محمدي٬ طريق مصرف برگ سنا٬ طريق مصرف برگ سنا براي يبوست٬ عكس برگ سنا٬ قرص سنا٬ گياه سنا٬ لاغري با برگ سنا


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۳۶:۴۱ توسط:وي پك موضوع:

زگيل تناسلي خفيف و نحوه تشخيص در زنان و مردان

زگيل تناسلي خفيف چيست؟ نحوه تشخيص در زنان و مردان

اين زائده گوشتي نرم كه بر روي اندام تناسلي ظاهر مي شود، زگيل تناسلي خفيف نام دارد. يك عفونت منتقله از راه جنسي ( STI ) ناشي از ويروس پاپيلوم انساني يا همان HPV مي باشد كه اين روزها زياد به گوش تان خورده است. زگيل تناسلي خفيف ممكن است باعث درد، ناراحتي و خارش شود.

[caption id="attachment_685" align="alignnone" width="300"] زگيل تناسلي خفيف[/caption]

 

زگيل تناسلي خفيف چيست؟

زگيل هاي تناسلي به خصوص براي زنان بسيار خطرناك هستند چرا كه برخي انواع اچ پي وي مي توانند باعث ايجاد سرطان واژن و سرطان دهانه رحم گردند. HPV شايع ترين انواع بيماري هاي انتقالي آميزشي ( STI ) است. مردان و زناني كه از نظر جنسي فعال هستند، احتمال ابتلا به عوارض اچ پي وي نظير زگيل هاي تناسلي را دارند.

كليد درمان اين عفونت، مديريت آن است. اين نوع زگيل از طريق فعاليت جنسي نظير دهاني، واژينال و آنال منتقل مي شود. شما ممكن است تا چند هفته يا چند ماه پس از ابتلا به عفونت، شروع به رشد زگيل ها نكنيد.

زگيل تناسلي خفيف هميشه قابل مشاهده نيست. آن ها ممكن است بسيار كوچك و رنگ پوست يا كمي تيره تر باشند. اين زائده هاي گوشتي به گل كلم شباهت دارند و هنگام لمس آنها ممكن است آنرا احساس نكنيد و يا كمي برآمدگي را لمس كنيد. آنها ممكن است به عنوان يك خوشه زگيل يا فقط يك زگيل ظاهر شوند.

[caption id="attachment_686" align="alignnone" width="300"] زگيل خوشه اي[/caption]

 

زگيل تناسلي خفيف در چه مناطقي قابل مشاهده است؟

زگيل تناسلي خفيف در مردان ممكن است در مناطق زير نمايان شود :

 • آلت تناسلي
 • پوست بيضه
 • كشاله ران
 • ران
 • داخل يا اطراف مقعد
 • [caption id="attachment_687" align="alignnone" width="300"] زگيل تناسلي مردان[/caption]

   

زگيل تناسلي خفيف در زنان نيز در مناطق زير نمايان مي شود :

  • درون واژن يا مقعد
  • خارج واژن يا مقعد
  • دهانه رحم

[caption id="attachment_688" align="alignnone" width="300"] زگيل تناسلي زنان[/caption]

اين زگيل ها همچنين ممكن است بر روي لب، دهان، زبان يا گلو فردي كه رابطه جنسي دهاني با فرد مبتلا به اين عفونت، داشته است نمايان گردد كه مي توان تشخيص داد :

 • ترشح واژن
 • خارش
 • خونريزي
 • سوزش

اگر اين نوع زگيل هاي تناسلي ، بزرگ شود و يا گسترش يابد؛ مي تواند باعث ايجاد ناراحتي و يا حتي درد شود.

علل ايجاد زگيل تناسلي خفيف چيست؟

اكثر موارد زگيل تناسلي به علت ويروس HPV است. 30 تا 40 نوع ويروس اچ پي وي وجود دارد كه به طور خاص بر روي اندام جنسي اثر مي گذارند اما فقط تعداد كمي از آنها باعث ايجاد زگيل تناسلي مي شوند. ويروس HPV از طريق تماس پوست به پوست بسيار قابل انتقال است؛ به همين دليل اين ويروس را در دسته بندي STI قرار مي دهند. STI بيماري هاي آميزشي را گويند كه به راحتي منتقل مي شوند.

در حقيقت، HPV بسيار شايع است و مراكز كنترل و پيشگيري از بيماري (CDC) مي گويد كه اكثر افرادي كه رابطه جنسي فعال با افراد مختلف دارند، در برخي موارد آن را دريافت مي كنند. با اين حال، ويروس اچ پي وي همواره منجر به عوارضي مانند زگيل هاي تناسلي خفيف نمي شود. در واقع، در اغلب موارد، ويروس بدون هيچ گونه مشكلي به خودي خود از بين مي رود و خطري براي سلامت انسان به وجود نمي آورد.

[caption id="attachment_689" align="alignnone" width="300"] ويروس hpv[/caption]

عوامل خطر زگيل هاي تناسلي

هر شخص فعال جنسي احتمال ابتلا به ويروس HPV را دارد ؛ با اين حال بيشتر، افرادي احتمال ابتلا به آن را دارند كه :

 • كمتر از 30 سال سن دارند
 • سيگاري هستند
 • سيستم ايمني ضعيفي دارند
 • سابقه كودك آزاري داشته اند
 • فرزنداني كه مادر آنها در طول زايمان مبتلا به اين ويروس بوده است

زگيل هاي تناسلي چگونه تشخيص داده مي شوند؟

جهت تشخيص اين بيماري، پزشك سوالاتي درباره سلامت و سابقه فعاليت جنسي شما مطرح خواهد كرد. اين سوالات شامل نشانه هايي كه تجربه كرده ايد و هربار كه درگير فعاليت جنسي محافظت نشده بوده ايد، نظير رابطه جنسي دهاني خواهد بود. پزشك شما همچنين يك معاينه فيزيكي براي بررسي نقاطي كه احتمال بروز زگيل را دارند، انجام خواهد داد.

قابل توجه خانم ها :

از آنجا كه زگيل هاي تناسلي مي توانند در اعماق بدن زنان رشد كنند، پزشك احتمالاً يك آزمايش لگني نيز براي بانوان انجام خواهد داد. آنها ممكن است از يك محلول اسيدي ملايم براي نمايان تر شدن زگيل ها استفاده كنند.

پزشك شما همچنين ممكن است تست پاپ اسمير را براي دريافت سلول هاي دهانه رحم انجام دهد. اين سلول ها براي بررسي ابتلا به اچ پي وي بررسي خواهند شد. برخي از انواع HPV ممكن است نتايج غير طبيعي در آزمايش پاپ اسمير ايجاد كنند كه ممكن است تغييرات پيش سرطاني را نشان دهند.

اگر شما يك خانم هستيد و نگران ابتلا به ويروس HPV از نوع شناخته شده به علت سرطان دهانه رحم مي باشيد، پزشك مي تواند آزمايش DNA بگيرد. اين آزمايش نشان مي دهد چه نوع ويروس اچ پي وي در بدن شما وجود دارد. آزمايش اچ پي وي براي مردان هنوز در دسترس نيست.

زگيل هاي تناسلي چگونه درمان مي شوند؟

در حالي كه زگيل تناسلي خفيف قابل مشاهده اغلب با گذشت زمان، خود به خود از بين مي روند اما خود اچ پي وي مي تواند در جريان خون شما بماند. اين مسئله باعث مي شود كه مديريت علائم مهم باشند چراكه شما مي خواهيد از انتقال آن به ديگران جلوگيري كنيد. لطفا دقت داشته باشيد كه اين نوع زگيل هاي تناسلي ممكن است به ديگران منتقل شوند حتي زماني كه قابل مشاهده نباشند يا علائم آن ديگر وجود نداشته باشد.

شما نمي توانيد زگيل هاي تناسلي را با درمان ها و از بين برنده هاي OTC درمان كنيد. پزشك شما ممكن است درمان هاي موضعي را براي زگيل تجويز كند كه شامل :

 • كرم آلدارا ( ايمي كيمود )
 • پودوفيلين و پودوفيلوكس
 • تري‌كلرواستيك اسيد

اگر اين زگيل ها با گذشت زمان از بين نروند، ممكن است نياز به جراحي براي از بين بردن آنها داشته باشيد. دكتر شما همچنين مي تواند زگيل ها را از طريق :

 • الكتروكاتري يا اكسيزيون الكتروسرجيكال
 • كرايوسرجري يا انجماد زگيل
 • درمان زگيل از طريق ليزر
 • برش يا قطع زگيل
 • تزريق داروي اينترفرون

زنان مبتلا به زگيل تناسلي خفيف ممكن است نياز به تست پاپ اسمير هر سه تاه شش ماه پس از اولين درمان خود داشته باشند. اين مسئله به پزشك اجازه مي دهد كه هرگونه تغيير در رحم را بررسي كند. نظارت مهم است زيرا شما ممكن است در معرض خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم باشيد. انواع HPV كه زگيل تناسلي در آنها بروز مي كند، احتمال كمتري براي ابتلا به سرطان را دارند. با اين حال، شما مي توانيد انواع ديگر اچ پي وي را داشته باشيد كه احتمال ابتلا به سرطان را افزايش دهند.

 

hpv٬ درمان زگيل تناسلي٬ درمان زگيل تناسلي خفيف٬ زگيل تناسلي٬ زگيل تناسلي خفيف٬ زگيل تناسلي زنان٬ زگيل تناسلي مردان٬ عكس زگيل تناسلي٬ عكس زگيل تناسلي خفيف٬ عكس زگيل تناسلي زنان٬ عكس زگيل تناسلي مردان٬ غذاهاي حاوي مواد فيبردار


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۲۴:۲۰ توسط:وي پك موضوع: